دریافت ویزای کار برای همراه  متقاضی تحصیل در کانادا ممکن است. همسر و فرزندان متقاضی میتوانند مادامی که او مشغول به تحصیل است از یکی از روش های زیر او را در کانادا همراهی کنند. اخذ ویزای کار همراه دانشجویی برای بسیباری از متقاضیان پروسه استرس آور و نگران کننده ای است. ما این نگرانی را همواره درک کرده و با افزایش دانش خود از قوانین مهاجرت و یافتن راه های بهتر برای افزایش شانس ویزا در کنار موکلین خود هستیم. در حالت کلی برای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا، یکی از روش های زیر پیشنهاد میشود. البته متقاضیان عزیز دقت کنند که زمان درخواست هر کدام از ویزاهای زیر بسیار حساس و حیاتی بوده و با برنامه ریزی صحیح شانس شما برای اخذ ویزا بالاتر خواهد بود.

  • ویزای توریستی کانادا یا همان Temporary Resident Visa،  برای همراهان دانشجو که  تا حداکثر۶ ماه بوده و امکان درخواست همزمان با متقاضی اصلی (دانشجو) را دارد. به این نوع ویزا TRV گفته میشود.اگر یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل کانادا باشد، فرزندان متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی نیازی به ارایه نامه قبولی ازمدارس را ندارند و میتوانند بدون آن درخواست ویزا کنند. درخواست ویزای توریستی برای همراه به طور همزمان با ویزای متتقاضی اصلی (دانشجو) امکان پذیر است.  هزینه درخواست ویزای توریستی ۱۰۰ دلار و هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا ۸۵ دلار میباشد. اگر ویزای توریستی دارید و اقدام به افزایش زمان آن میکنید هم مبلغ ۱۰۰ دلار را باید به اداره مهاجرت کانادا پرداخت کنید. برای درخواست انواع ویزاهای کوتاه مدت کانادا میتوانید با کاناداهوم تماس بگیرید تا مشاورین رسمی مهاجرت و عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا ICCRC به شما کمک لازم را بدهند.

 

  • ویزای اجازه کار  کانادا همراه یا همان OPEN WORK PERMIT ، اگر شما در یکی از موسسات معتبر به صورت تمام وقت پذیرفته شده اید یا در حین تحصیل هستید همسر شما میتوانند برای ویزای کار یا همان OPEN WORK PERMIT اقدام کنند که به ایشان اجازه میدهد که به صورت تمام وقت و بدون دریافت مجوزدرکانادا کاریا تحصیل کنند. اگر از کشوری مسافرت میکنید که برای سفر به کانادا نیازی به TRV نداشته باشید میتوانید در فرودگاه برای ویزای اجازه کار همسرتان اقدام کنید. در غیر اینصورت میتوانید از ابتدا و همزمان با ویزای دانشجویی کانادا خود اقدام کرده یا پس از ورود متقاضی اصلی به کانادا اقدام صورت گیرد.   هزینه درخواست ویزای همراه کانادا برای همراهان ۱۵۵ دلار میباشد. برای هر همراه ۸۵ دلار نیز بابت انگشت نگاری میبایست پرداخت شود. برای تمدید ویزای اجازه کار نیز باید ۱۵۵ دلار پرداخت شود. تمدید ویزای تحصیلی ۱۵۰ دلار هزینه دارد. برای دریافت ویزای کاری میتوانید با کاناداهوم تماس بگیرید.

اطلاعات کامل تر در مورد ویزای همراه کانادا:

سالانه نزدیک به یکصد هزار نفر دانشجویان بین المللی جهت تحصیلات عالی و دریافت مدارک معتبر دوره پس از دبیرستان، از سراسر جهان به کانادا مهاجرت می کنند. سیاست های مهاجرتی سخاوتمندانه کانادا این اجازه را به دانشجویان بین المللی می دهد تا همسر و فرزندان کوچکتر از سن قانونی خود را جهت کار یا تحصیل درکانادا به همراه بیاورند. بدین ترتیب کلیه اعضای خانواده نزدیک یک دانشجو می توانند از تجربه زندگی در کانادا بهره مند گردند.

همسر یا شریک قانونی:

همسر و یا شریک قانونی دانشجوی بین المللی می تواند برای اجازه کار آزاد درخواست دهد. دانشجو باید بصورت تمام وقت در یکی از موسسات زیر مشغول به تحصیل باشد:

  • موسسه پس از دبیرستان دولتی؛ یا
  • موسسه پس از دبیرستان خصوصی که تحت قوانین و مقررات یکسانی با موسسات دولتی فعالیت نموده و نیمی از بودجه عملیاتی خود را از کمک های مالی دولت تامین نماید؛ یا
  • موسسه خصوصی که مجاز به اعطای مدرک بر اساس قوانین استانی باشد.

مجوز کار آزاد یا همان Open Work Permit به دارنده آن امکان می دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و دیگر نیازی به LMO یا پیشنهاد کار ندارد. معمولا مجوز کاری دارای میزان اعتبار زمانی برابر با اجازه تحصیلی دارد. با این حال، مجوز کار آزاد ممکن است در انجام مشاغل خاصی که نیاز به حفظ سلامت عمومی دارد موارد استثناء داشته باشد، مگر اینکه متقاضی تحت معاینات پزشکی مهاجرت قرار بگیرد. بدین ترتیب نه تنها همسر یا شریک دانشجو فرصت ارزشمند کار در کانادا را بدست می آورد، بلکه در تامین مالی خانواده خود نیز موفق ترخواهد بود.

فرزندان کوچک:

هر فرزندی که هنوز به سن قانونی نرسیده باشد به عنوان فرزند کوچک شناخته می شود. سن قانونی در استان های مختلف متفاوت است. در آلبرتا، مانیتوبا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان سن قانونی 18 سالگی محسوب می شود در صورتی که در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، نوا اسکوتیا، نوناووت و یوکان، 19 سالگی ملاک سن قانونی در نظر گرفته می شود.

فرزندان کوچکی که قبلاً با حداقل یکی از والدین خود که مجاز به تحصیل یا کار در کانادا بوده اند زندگی می کرده اند نیازی به اجازه تحصیل برای حضور در مدرسه در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و یا متوسطه ندارند. با این حال، به محض اینکه فرزند به سن قانونی در استان محل سکونت خود برسد، باید برای ادامه تحصیل در کانادا اجازه مطالعاتی دریافت نماید.

در حصوص فرزندان باید فردی در کشور خود و در کانادا به عنوان کاستودین معرفی شود. کاستودین باید بالای ۱۹ سال باشد و مسولیت محصل را به عهده بگیرد.

رویه اقدام برای ویزای همراه کانادا:

یک دانشجوی بین المللی می تواند وابستگان نزدیک خود را از دو طریق به کانادا بیاورد.

یک راه ممکن برای دانشجو و افراد تحت تکفل او این است که بصورت همزمان تقاضای ویزای خود را ارائه نمایند. روش دیگر این است که دانشجو تا زمان دریافت ویزای تحصیلی منتظر بماند، و در آن هنگام برای وابستگان همراهش ارائه درخواست نماید. اطلاعات مربوط به تمام اعضای خانواده که همراه دانشجو به کانادا خواهند آمد، باید در زمان ارائه درخواست پذیرش تحصیلی آماده و فراهم گردد. به منظور دریافت تاییدیه پذیرش، دانشجو و اعضای خانواده او باید اثبات نمایند که بودجه کافی برای تامین مخارج خود در کانادا را دارند. به علاوه، ممکن است از متقاضیان خواسته شود تا تحت معاینات پزشکی قرار گرفته و گواهی ترخیص کالا به پلیس ارائه دهند.

بسته به کشور محل تابعیت متقاضی، یک ویزای اقامت موقت(TVR) نیز علاوه بر هر نوع مجوز تحصیلی یا شغلی مورد نیاز خواهد بود.

همسر یا شریک زندگی متقاضی که قصد کار کردن در کانادا دارد می تواند برای دریافت مجوز کار آزاد Open Work Permit قبل از ورود به کشور، یا به محض ورود به کانادا و یا بعد از ورود اقدام نماید. اغلب اوقات، فرزندان زیر سن قانونی که به کانادا می آیند سابقه ای به عنوان توریست خواهند داشت، حتی اگر در حال تحصیل در کانادا باشند. این بدان علت است که این فرزندان می توانند بدون نیاز به تامین مجوز تحصیلی در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی یا متوسطه تحصیل نمایند.

ویزای تحصیل در مدرسه کانادا برای فرزندان 

در صورتی که آفیسر ویزای کانادا مطمین شود که پیش بینی های لازم برای تحصیل فرزند شما در کانادا دیده شده و از قبل همه چیز برنامه ریزی شده است ویزای تحصیلی ایشان را صادر میکند. اگر آفیسر بر اساس مدارک و شواهد به این نتیجه برسد که مقدمات لازم برای تحصیل فرزندان در کانادا تدارک دیده نشده است با ویزای تحصیل در مدرسه آنها موافقت نخواهد کرد. همچنین جهت تحصیل فرزندان در مدارس کانادا و دریافت ویزای تحصیلی مدرسه در کانادا باید فرزند شما از نظر پزشکی سالم باشد و از نظر مالی هم والدین توان ساپورت ایشان را داشته باشید. اگر فرزند شما قصد تحصیل در استان کبک را دارد باید نامه CAQ داشته باشد.

  • فرزندانی که از خارج از کانادا در خواست استادی پرمیت میکنند

اگر یکی از پدر یا مادر متقاضی ویزا کار یا ویزای تحصیل یا اقامت دائم یا پاسپورت کانادایی داشته باشند فرزندان آنها زمانی که در کانادا باشند میتوانند بدون داشتن استادی پریمت تحصیل کنند. فرزندانی که در خاک کانادا هستند الزامی به داشتن نامه پذیرش نیز ندارند.

  • فرزندان که در مرز درخواست استادی پرمیت میکنند

فرزندان باید از قبل درخواست نامه معرفی را به ویزا آفیس داده باشند و پاسخ مثبت دریافت کرده باشند. حتی در صورت نداشتن این نامه به دلیل این که مرز جز خاک کانادا محسوب میشود آفیسر در صورتی که او مشکل خاص دیگری نداشته باشد و شرایط دیگر را داشته باشد ویزا ویزیت برای فرزند صادر خواهد کرد و او میتواند وارد خاک کانادا شود.

  • فرزندانی که در داخل کانادا درخواست استادی پرمیت میکنند

فرزندانی که در خاک کانادا هستند برای تحصیل نیاز به استادی پریمت ندارند. برای همین میتوانند برای تمدید استادی پریمت درخواست دهند یا اینکه ویزای ویزیت خود را تمدید نمایند. البته آفیسر باید مطمین شود که مقدمات لازم برای تحصیل آنها فراهم میباشد و از نظر پزشکی و سلامت فرزند مشکلی ندارد.

طول مدت ویزای تحصیلی مدرسه برای فرزندان 

اگر پدر یا مادر دارای ویزای کار یا تحصیل باشند معمولا ویزای فرزند تا آخر مهلت پاسپورت او یا به مدت طول مدت ویزای تحصیل یا کار پدر یا مادر خواهد بود. در صورتی که والدین ویزا تحصیل یا کار نداشته باشند معمولا ویزای تحصیل در مدرسه یک ساله میباشد که سال به سال قابل تمدید است.

سخن آخر:

تعهد کشور کانادا به حفظ انسجام خانواده بدین منظور است که دانشجویان بین المللی و اعضای خانواده آنها فرصتی برای تجربه زندگی در کانادا به همراه یکدیگر را داشته باشند. صرفنظر از اینکه این مدت چند ماه و یا چند سال طول بکشد، دانشجویان بین المللی در کنار دست یافتن به رویای تحصیل در کانادا، خاطرشان از بابت زندگی در کنار عزیزان خود راحت خواهد بود.

کانادا خانه برخی از برجسته ترین کالج ها و دانشگاه های دنیا می باشد. گذشته از سرمایه گذاری پولی در اقتصاد کانادا در حین تحصیل، بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از فراغت از تحصیل در کانادا مانده و به اعضای ارزشمند نیروی کاری و جامعه کانادا می پیوندند.  طبیعی است که دولت کانادا قوانین سخاوتمندانه ای وضع کرده است تا به دانشجویان اجازه دهد نزدیک به خانواده های خود بوده و در خانه جدید خود احساس خوشایندی داشته باشند.

خدمات کاناداهوم برای دریافت اقامت اعضای خانواده در کانادا:

اخذ ویزای همراه دانشجویی پروسه فنی و گاها پیچیده ای دارد، ما با تجربه صدها پرونده موفق آماده همکاری با شما هستیم.

جهت اطلاع از دارا بودن دریافت مجوز تحصیلی، لطفاً فرم های ارزیابی مربوطه را تکمیل نمایید تا کارشناسان کاناداهوم در اولین فرصت پاسخگوی شما باشند.

درباره کانادا
هزینه تحصیل در کانادا
مدارک لازم برای پذیرش و ویزای کانادا
ویزای تحصیلی کانادا
سوالات متداول
سیستم آموزشی کانادا
کار دانشجویی در کانادا
انگشت نگاری یا بیومتریک سفارت کانادا
دوره زبان در کانادا
رشته های پرطرفدار
دوره های تحصیل در کانادا
اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل
تحصیل فرزندان و مدرسه در کانادا
تحصیل در کالج های کانادا
استخدام مشاور قانونی
دانشگاه های کانادا
بورس تحصیلی در کانادا
ویزای همراه و فرزندان جهت تحصیل در کانادا
پزشکی و پیراپزشکی در کانادا
بیمه درمانی دانشجویان

به این خدمات علاقه‌مندید؟

تحصیل در کدام استان کانادا؟

بسته به استان محل تحصیل شما، قوانینی برای اقامت کانادا پس از تحصیل وجود دارد. شرایط هر یک از استان‌های کانادا را در صفحه مربوط به آن استان مطالعه بفرمائید.

تحصیل در استان پرنس ادوارد
تحصیل در استان آلبرتا
تحصیل در استان نیوبرانزویک
تحصیل در استان انتاریو
تحصیل در استان ساسکاچوان
تحصیل در استان نوااسکوشیا
تحصیل در استان کبک
تحصیل در استان مانیتوبا
تحصیل در استان نیوفاندلاند و لابرادور