پزشکی در کانادا

اولین مدرک کاری پزشکی در کانادا MD نام دارد. دوره رزیدنتی را Post-MD مینامند. امکان تحصیل در دوره پزشکی در کانادا برای متقاضیان بین المللی جود دارد ولی با توجه به ظرفیت کم دانشگاه های کانادا ورود به رشته پزشکی کانادا دشوار میباشد. برای ورود به دوره پزشکی باید متقاضی دارای مدرک لیسانس یا معادل آن بوده و در آزمون پزشکی شرکت کند. (لیسانس شیمی، لیسانس زیست و رشته های مرتبط) . ۱۷ دانشگاه در کانادا دوره های پزشکی در کانادا (شامل داروسازی و دندانپزشکی) را ارايه میکنند. گذراندن آزمون ام کت (Medical College Admission Test (MCAT یکی از پیش شرط های ورود به دوره پزشکی در کانادا خواهد بود.

اخیرا بسیاری از متقاضیان کانادایی نیز با توجه به ظرفیت های بسیارمحدود و رقابت بیش از حد برای ورود به دوره ها، تصمیم گرفته اند که در کشورهای دیگر از جمله امریکا یا اروپا رشته های گروه پزشکی را بخوانند. اگر در این خصوص نیاز به راهنمایی دارید میتوانید با مشاورین کاناداهوم تماس بگیرید.

 

لیست دانشگاه هایی که دوره پزشکی در کانادا را ارائه میدهند به شرح زیر است:

دانشگاه مموریال، دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه شربروک، دانشگاه مگیل، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کوینز، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مکمستر، دانشگاه لیکهد، دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال

 

کاناداهوم، متقاضیان علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی در کانادا را دعوت به اقدام از طریق روش بسیار مناسبی مینماید. ما در دوره های مرتبط پزشکی برای شما پذیرش دریافت میکنیم. با گذراندن این دوره ضمن گرفتن مدرک لیسانس در کانادا، برای آزمون ورودی پزشکی در کانادا آماده میشوید و پس از دریافت لیسانس در کانادا، میتوانید اقامت دايم خود را اخذ کرده و وارد دوره پزشکی در کانادا شوید.

جهت مشاوره میتوانید با کاناداهوم تماس بگیرید تا مشاورین رسمی تحصیل در کانادا و مشاور مهاجرت به کانادا شما را یاری کنند.

دندانپزشکی در کانادا

به طور کلی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا متقاضی باید دوره لیسانس ۱ تا ۳ ساله را گذرانده باشد و هم چنین در آزمون ورودی دندانپزشکی در کانادا یا همان آزمون Dental Aptitude Test DAT قبول شوند تا بتواند در یکی از دوره های (DMD) (Doctor of Dental Medicine) یا (DDS) (Doctor of Dental Surgery) وارد شوند. برای ورود به دوره فوق لیسانس دندانپزشکی در کانادا باید متقاضی دارای مدرک DDS یا DMD بوده و برای ورود به دوره دکتری دندانپزشکی در کانادا متقاضی باید دارای مستر دندانپزشکی باشد.

لیست دانشگاه هایی که دوره دندانپزشکی در کانادا را ارائه میدهند به شرح زیر است:

دانشگاه لاوال، دانشگاه مگیل، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مکمستر، دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه نوااسکوشیا

دندانپزشکی در کبک

برای کار به عنوان دندانپزشک در کانادا (به جز کبک) باید عضو سازمان مربوطه شده باشید یا در پروسه رجیستر شدن قرار گرفته باشید.

عضویت در سازمان دندانپزشکی کانادا (National Dental Examining Board of Canada (NDEB

 

کاناداهوم، متقاضیان علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا را دعوت به اقدام از طریق روش بسیار مناسبی مینماید. ما در دوره های مرتبط برای شما پذیرش دریافت میکنیم. با گذراندن این دوره ضمن گرفتن مدرک لیسانس در رشته های مرتبط دندانپزشکی، همزمان برای آزمون ورودی دندانپزشکی در کانادا آماده میشوید و پس از دریافت لیسانس در کانادا، میتوانید اقامت دايم خود را اخذ کرده و وارد دوره دندانپزشکی در کانادا شوید.

جهت مشاوره میتوانید با کاناداهوم تماس بگیرید تا مشاورین رسمی تحصیل در کانادا و مشاور مهاجرت به کانادا شما را یاری کنند.

 

پرستاری در کانادا

نحوه پذیرش دوره لیسانس پرستاری در کانادا معمولا به شکل دوره های عادی بوده به جز اینکه در مقطع فوق لیسانس پرستاری درکانادا و دکتراری پرستاری در کانادا دانشگاه های هراستان از متقاضی میخواهند که پیش از ارائه درخواست پذیرش دوره پرستاری، از انجمن پرستاری هر استان نامه تايبدیه در مورد مدرک تحصیلی خود دریافت کنند و یا عضو انجمن رجیستر شده پرستاران در کانادا شده باشد و ۱ تا ۲ سال سابقه کار داشته باشد. در این خصوص میتوانید با مشاورین کاناداهوم مشاورت کنید.

برخی از دانشگاه ها دوره های آمادگی پرستاری را نیز برگزار میکنند که به متقاضی این انکان را میدهد که دروس پیش نیاز را بگذراند. هم چنین، امکان ادامه تحصیل در دوره ی پرستاری در کالج های کانادا هم وجود دارد.

لیست دانشگاه هایی که دوره پرستاری در کانادا را ارائه میدهند به شرح زیر است:

دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه شربروک، دانشگاه مک گیل، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کوینز، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک مستر، دانشگاه لیکهد، دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه وینزور، دانشگاه رایرسون، دانشگاه یورک، دانشگاه لورانتین Laurentian

 

برای کار به عنوان پرستار در کانادا (به جز کبک) باید عضو سازمان نظام پرستاری کانادا شده باشید یا در پروسه رجیستر شدن قرار گرفته باشید.

چطور در سازمان پرستاری کانادا عضو شوم؟ عضویت در سازمان نظام پرستاری کانادا

 

پرستاری در کبک

اگر در استان کبک هستید و قصد دارید به عنوان پرستار فعالیت کنید باید در L’Ordre des infirmières et infirmiers du Québec که نظام پرستاری کبک هست عضو شوید، برای کسب اطلاعات بیشتر نحوه عضویت در نظام پرستاری کبک را مطالعه کنید.

 

کاناداهوم، متقاضیان علاقه مند به تحصیل در رشته پرستاری در کانادا را دعوت به اقدام از طریق روش بسیار مناسبی مینماید. ما در دوره های مرتبط با پرستاری برای شما پذیرش دریافت میکنیم. با گذراندن این دوره ضمن گرفتن مدرک در رشته رشته های مربط، برای آزمون ورودی پرستاری در کانادا آماده میشوید و پس از دریافت لیسانس در کانادا، میتوانید وارد دوره پرستاری در کانادا شوید.

جهت مشاوره میتوانید با کاناداهوم تماس بگیرید تا مشاورین رسمی تحصیل در کانادا و مشاور مهاجرت به کانادا شما را یاری کنند.

 

داروسازی در کانادا

حهت تحصیل در رشته داروسازی در کانادا، متقاضی تحصیل در کانادا باید ابتدا وارد دوره عمومی در مقطع تحصیلی لیسانس یا دوره های معادل فوق دیپلم شود که در این دوره دروس شیمی و بیولوژی و زبان و ریاضی را با نمره بالای ۷۵٪ گذرانده و سپس در آزمون ورودی رشته داروسازی در کانادا یا همان آزمون Pharmacy College Admission Test- PCAT شرکت کرده و قبول شود. این تست ورودی رشته دارو سازی در کانادا شامل ۲۳۲ سوال تستی و نوشتن یک متن می باشد. جدول زمانی و نجوه ثبت نام آزمون ورودی دارو سازی در کانادا را در سایت پیرسون بیابید.

 

لیست دانشگاه هایی که دوره داروسازی در کانادا را ارائه میدهند به شرح زیر است:

دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه مموریال، دانشگاه لاوال، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه واترلو

 

پس از فارغ التحصیلی در رشته دارو سازی قصد دارید در کانادا دارو ساز شوید؟ باید این شرایط را داشته باشید.

  1. داشتن لیسانس داروسازی
  2. قبولی در آزمون جامع کشوری Pharmacy Examining Board of Canada
  3. تجربه عملی در رشته داروسازی از طریق کارورزی
  4. دانش خوب و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی

 

کاناداهوم، متقاضیان علاقه مند به تحصیل در رشته داروسازی در کانادا را دعوت به اقدام از طریق روش بسیار مناسبی مینماید. ما در دوره های مرتبط لیسانس داروسازی برای شما پذیرش دریافت میکنیم. با گذراندن این دوره ضمن گرفتن مدرک لیسانس در کانادا، برای آزمون ورودی داروسازی در کانادا آماده میشوید و پس از دریافت لیسانس در کانادا، میتوانید وارد دوره داروسازی در کانادا شوید.

جهت مشاوره میتوانید با کاناداهوم تماس بگیرید تا مشاورین رسمی تحصیل در کانادا و مشاور مهاجرت به کانادا شما را یاری کنند.

درباره کانادا
هزینه تحصیل در کانادا
مدارک لازم برای پذیرش و ویزای کانادا
ویزای تحصیلی کانادا
سوالات متداول
سیستم آموزشی کانادا
کار دانشجویی در کانادا
انگشت نگاری یا بیومتریک سفارت کانادا
دوره زبان در کانادا
رشته های پرطرفدار
دوره های تحصیل در کانادا
اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل
تحصیل فرزندان و مدرسه در کانادا
تحصیل در کالج های کانادا
استخدام مشاور قانونی
دانشگاه های کانادا
بورس تحصیلی در کانادا
ویزای همراه و فرزندان جهت تحصیل در کانادا
پزشکی و پیراپزشکی در کانادا
بیمه درمانی دانشجویان

به این خدمات علاقه‌مندید؟

تحصیل در کدام استان کانادا؟

بسته به استان محل تحصیل شما، قوانینی برای اقامت کانادا پس از تحصیل وجود دارد. شرایط هر یک از استان‌های کانادا را در صفحه مربوط به آن استان مطالعه بفرمائید.

تحصیل در استان پرنس ادوارد
تحصیل در استان آلبرتا
تحصیل در استان نیوبرانزویک
تحصیل در استان انتاریو
تحصیل در استان ساسکاچوان
تحصیل در استان نوااسکوشیا
تحصیل در استان کبک
تحصیل در استان مانیتوبا
تحصیل در استان نیوفاندلاند و لابرادور