پایتخت استان

ادمونتون

جمعیت

۴.۱ میلیون نفر

مالیات

5% GST

خلاصه

آلبرتا یکی از اقتصادی ترین استان های کانادا می‌باشد و با طبیعیت زیبا و محیط امن و تمیز از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی است. این استان از موفقترین استان های کانادا بوده و سطح کیفی بالایی برای زندگی ارایه میکند. وجود شرکت های بزرگ نفتی و گازی در استان آلبرتا صنایع و سرمایه زیادی را جذب این استان کرده است و این شرایط به دانشجویان امکان خوبی برای یافتن شغل در این استان میدهد. دانشگاه آلبرتا یکی از بهترین دانشگاه های کانادا و دنیا در این استان قراردارد.

پرچم استان آلبرتا

مزایای تحصیل در آلبرتا

 • سیستم ترانسفر واحدهای درسی: این سیستم به دانشجویان این امکان را میدهد که در هر دانشگاهی که درس میخوانید درخواست ترانسفر به دانشگاه دیگری را بدهید. بسیاری از این سیستم برای ورود به دانشگاه های با کیفیت بسیار بالا در آلبرتا استفاده میکنند.
 • مدرسه دولتی برای فرزندان شما: اگر شما در دوره های بلند مدت این استان تحصیل میکنید فرزندان شما میتوانند از سیستم دولتی مدرسه استفاده کنند. این موضوع میتواند به ازای هر فرزند ۱۰ هزار دلاربه سود شما باشد.

مزایای تحصیل در آلبرتا

سیستم ترانسفر واحدهای درسی

این سیستم به دانشجویان این امکان را میدهد که در هر دانشگاهی که درس میخوانید درخواست ترانسفر به دانشگاه دیگری را بدهید. بسیاری از این سیستم برای ورود به دانشگاه های با کیفیت بسیار بالا در آلبرتا استفاده میکنند.

مدرسه دولتی برای فرزندان شما

اگر شما در دوره های بلند مدت این استان تحصیل میکنید فرزندان شما میتوانند از سیستم دولتی مدرسه استفاده کنند. این موضوع میتواند به ازای هر فرزند ۱۰ هزار دلاربه سود شما باشد.

نکات مهم برای دانشجویان

حمل و نقل در استان آلبرتا

سیستم Light Rail Transit (LRT) systems در ادمونتون و کلگری مسیرهای ارتباطی با مرکز شهر را فراهم کرده اند. دانشجویان میتوانند با ماهیانه ۸۳ دلار به صورت نامحدود از سیستم حمل و نقل عمومی شامل قطار و اتوبوس استفاده کنند. این مبلغ برای غیر دانشجویان (تمام وقت) ۸۹ دلار می‌باشد.

اجاره خانه در آلبرتا

با توجه به محبوبیت شهرهای این استان، پس از ونکوور، شهر تورنتو گران ترین شهر برای اجاره مسکن در کاناداست. دانشجویان بین المللی باید دقت کنند که برای رزرو مسکن در این استان به موقع اقدام کنند. سایت های مفیدی در این زمینه وجود دارد مانند:
www.airbnb.com
www.kijiji.ca

شهریه در استان آلبرتا

شهریه مدارس و موسسات در آلبرتا برای هر سال بین ۸ تا ۱۱ هزار دلار می‌باشد. اجاره یک اتاق در شهر ادمونتون بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار و اجاره آپارتمان بدون اتاق خواب ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار است. سایر هزینه های زندگی در این استان نیز بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار ماهیانه خواهد بود.

دانشگاه‌های استان آلبرتا

 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه آگوستانا
 • دانشگاه لتبریج
 • ترینیتی کالج کینگز

کالج‌های استان آلبرتا

فرصت‌های مهاجرت پس از تحصیل

روش های اختصاصی استان آلبرتا

اخذ اقامت دائم از روش AINP Alberta Immigrant Nominee Program

در این روش متقاضی باید پس از دریافت تاییدیه از استان از طریق اداره مهاجرت کانادا برای اخذ اقامت دائم اقدام کند. این روش از طریق برنامه اکسپرس اینتری متقاضی می‌پذیرد. درحال حاضر امکان اقدام از این روش وجود ندارد.

اقامت پس ازتحصیل International Graduate Category

در این روش متقاضی باید:

 • قصد زندگی در آلبرتا را داشته باشد
 • از یکی از موسسات دولتی یا خصوصی مورد تایید در آلبرتا یا در یکی ازموسسات معتبرو دولتی سایر استان های کانادا در دوره های سرتیفیکیت یا دیپلما یا دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشد. دوره باید بیشتر از یکسال باشد.
  – در هنگام تشکیل پرونده دارای پیشنهاد شغلی معتبر بوده و به صورت تمام وقت در حال کار کردن باشد (هم شغل و هم کارفرما باید مورد تایید اداره مهاجرت باشد) و شغل متقاضی باید دریکی از زیر گروه های 0 A B C در گروه رده بندی مشاغل کانادا NOC باشد. تنها متقاضیانی که در گروه مشاغل C کار کرده باشند باید در هنگام اقدام مدرک معتبر زبان معادل ایلتس ۴ یا فرانسه با نمره آ۲ ارایه دهند.

روش‌های عمومی مربوط به کل کانادا

 • ویزای کار پس از تحصیل Post graduate work permit
 • تجربه کانادایی​ Canadian Experience Class
 • مهاجرت نیروهای متخصص Federal skilled workers

آب و هوای استان آلبرتا

320 روز آفتابی

آلبرتا بیشترین روزهای آفتابی را در کانادا دارد. البته این استان جز استان های سردسیر کانادا می‌باشد. استان آلبرتا ۴ فصل مجزا دارد. در تابستان از ماه ژوین تا آگوست میانگین دما ۱۵ تا ۲۳ و در پاییز از سپتامبر تا نوامبر ۳ تا ۱۵ و در زمستان از دسامبر تا فوریه ۸- تا ۲۵- و در بهار از مارچ تا می ۳ تا ۱۷ درجه می‌باشد.

سایت های مفید برای دانشجویان بین المللی


به این خدمات علاقه‌مندید؟

تحصیل در کدام استان کانادا؟

بسته به استان محل تحصیل شما، قوانینی برای اقامت کانادا پس از تحصیل وجود دارد. شرایط هر یک از استان‌های کانادا را در صفحه مربوط به آن استان مطالعه بفرمائید.

تحصیل در استان پرنس ادوارد
تحصیل در استان آلبرتا
تحصیل در استان نیوبرانزویک
تحصیل در استان انتاریو
تحصیل در استان ساسکاچوان
تحصیل در استان نوااسکوشیا
تحصیل در استان کبک
تحصیل در استان مانیتوبا
تحصیل در استان نیوفاندلاند و لابرادور