استخدام نیروی کار فرانسوی زبان و یا دو زبانه در کانادا

از اول ژوئن 2016، کارفرمایانی که کارگران ماهر فرانسوی زبان و یا دو زبانه در یک جامعه خارج از کبک را استخدام نمایند ممکن است از الزام به کسب مدرک LMIA معاف گردند.

 

شرایط لازم برای کار در کانادا در جوامع فرانسوی زبان:

  • متقاضی در جوامع فرانسوی زبان به غیر از کبک زندگی و کار کند
  • از طریق یکی از سمینارهای تبلیغاتی مهاجرتی که از طریق دولت فدرال و جوامع فرانسوی زبان برگزار میشود جذب شده باشد.
  • زبان فرانسوی را به صورت روزانه به کاربرد
  • در شغل هایی که نیاز به مهارت با تخصص بالا دارند جذب شود

 

استخدام چنین استخدام فرانسوی زبان ها در کانادا مزایای متعددی دارد. بطور مثال، ارائه خدمات به مشتریان با دو زبان رسمی می تواند به ورود یک کسب و کار به بازارهای ملی و بین المللی کمک شایانی نماید.

برنامه جابجایی فرانسوی زبان ها برای کارگران ماهر خارجی که از طریق فعالیت های تبلیغاتی هماهنگ شده میان دولت فدرال و جامعه اقلیت فرانسوی زبان استخدام شده اند و همچنین افرادی که قصد کار در استان یا منطقه ای خارج از کبک را دارند طراحی شده است. اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تبلیغاتی

دولت کانادا امیدوار است شروع جریان کار فرانسوی زبان ها در کانادا جدید باعث افزایش حضور افراد فرانسوی زبان در سراسر کشور گردد با این هدف که تازه واردان فرانسوی زبان تا سال 2018 حداقل 4 درصد از کل مهاجران اقتصادی ساکن در خارج از کبک را تشکیل دهند و تا سال 2023 این میزان به 4.4 درصد برسد.

در هفته جاری، با افزوده شدن برنامه انتقال و جابجایی کارجویان فرانسوی زبان (MF) به عنوان آخرین بخش الحاقی به برنامه جابجایی بین المللی IMP، گزینه جدیدی برای دریافت مجوز کاری در دسترس متقاضیان قرار گرفت. برنامه MF به کارفرمایان در مناطق ویژه کانادا در خارج از استان کبک کمک می نماید تا کارگران ماهر دوزبانه و یا فرانسوی زبان را به روش ساده تری استخدام نمایند.

در سیستم جدید در مواردی که پیشنهاد استخدام در یک جامعه با اقلیت فرانسوی زبان در خارج از کبک مطرح گردد، کارفرمایان کانادایی از قرار گرفتن تحت فرایند ارزیابی اثرات بر بازار کار (LMIA) در پروسه استخدام کارگران خارجی دو زبانه و یا فرانسوی زبان در مشاغل مدیریتی، حرفه ای یا موقعیت های تجاری فنی و مهارتی معاف می گردند.

در واقع LMIA مدرکی است که نشان می دهد زمانی که یک کارفرما یک تبعه خارجی را در موقعیت های خاصی بکار می گیرد، چه تاثیر خنثی و یا مثبتی بر بازار کار کانادا خواهد داشت.

روند تهیه LMIA ممکن است برای کارفرمایان طولانی و فشرده باشد و در نهایت منجر به عدم پذیرش گردد. به همین دلیل، معرفی برنامه Mobilité Francophone خبری خوش برای طیف وسیعی از کارفرمایان، کارگران خارجی دوزبانه یا فرانسوی زبان و جوامع با اقلیت فرانسوی زبان می باشد.

 

John McCallum، وزیر مهاجرت کانادا می گوید: “مهاجرت موقت یا دائمی، در حمایت از جوامع اقلیت فرانسوی زبان در نقاط مختلف کانادا نقش مهمی ایفا می کند. برنامه MF به نفع کارفرمایان، تازه واردان و جوامع اقلیتی بوده و تنوع ملیتی در کانادا را افزایش می دهد.”

McCallum افزود: “از جوامع اقلیت فرانسوی زبان در کانادا می خواهیم که بطور پر انرژی و فعال به رشد و گسترش خود ادامه دهند. به همین دلیل ما در حال تشویق کارگران فرانسوی ماهر جهت مهاجرت به کانادا و سکونت در جوامع خارج از کبک می باشیم؛ همچنین در صورت تمایل به ماندن در کانادا، آنها را به ارائه درخواست اقامت دائم کانادا ترغیب می نماییم.”

افراد مشغول به کار در کانادا با مجوز کاری موقت MF، قادر به کسب تجارب کاری ارزشمند در کانادا می باشند و چنانچه کارگر در هر زمانی بخواهد بطور دائم به کانادا مهاجرت نماید، این تجربیات نقش مهمی ایفا می کنند. گزینه های مهاجرت اقتصادی شامل سیستم ورود سریع و برنامه های مختلف استانی می شود.

 

دولت کانادا هر ساله در ماه نوامبر طی سمیناری که در آن بیش از ۱۰۰ شرکت که به دنبال جذب بیش از ۱۲۰۰ نیروی کار فرانسوی هستند، سمیناری در پاریس و بروکسل و تونس برگزار میکند که طی آن کارجویان فرانسوی زبان در این سمینار به صورت مستقیم با کارفرمایان ملاقات میکنند.

اگر قصد کار در کانادا را دارید و به زبان فرانسوی مسلط هستید، با مشاورین کاناداهوم ارتباط بگیرید تا شما را بیشتر با این برنامه آشنا کنند.