در این صفحه سوالات متداول متقاضیان تحصیل در کانادا و شرایط ادامه تحصیل در کانادا توسط مشاور رسمی تحصیل در کانادا عضو انجمن رسمی مشاورین مهاجرت به کانادا پاسخ داده شده اند. همچنین شما میتوانید در صورتی که سوال خود را پیدا نمیکنید، در صفحه پرسش و پاسخ مطرح کنید تا کارشناسان کاناداهوم آنرا پاسخ دهند. این سوالات برای راحتی شما دسته بندی شده اند.

 

جامع ترین اطلاعات مربوط به کانادا را که توسط تیم مشاورین پذیرش و ویزای کانادا گردآوری شده را در سایت جامع کاناداهوم، در بخش تحصیل در کانادا مطالعه کنید.

آمار قبولی ویزای تحصیلی کانادا در شرکت کاناداهوم در دو سال اخیر ۹۰٪ بوده است. یعنی از هر ۱۰ متقاضی که با شرکت کاناداهوم همکاری داشته اند، ۹ متقاضی در بار اول ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرده اند.

 

هزینه های تحصیل در کانادا

شهریه تحصیل در کانادا چقدر هست؟

شهریه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار است. در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۳ تا ۲۵ هزار دلار. در مقطع دکتری هم بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار دلار. پرداخت شهریه در مورد برخی از دانشگاه ها قبل از دریافت ویزا و در مورد برخی دیگر پس از ورود به کانادا و ثبت نام در موسسه مربوطه خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه هزینه تحصیل در کانادا مراجعه کنید.

با کار کردن چقدر از شهریه رو میتونم پوشش بدم؟

حداقل درآمد در کانادا ۱۰ دلار در ساعت بوده و امکان کار تحصیلی در کانادا در زمان های دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته میباشد. در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است امکان کار به صورت تمام وقت وجود دارد. (۴۰ ساعت در هفته)

چقدر میتونم روی کار دانشجویی حساب کنم؟

امکان جستجوی کار در کانادا بستگی به عوامل زیادی دارد. سطح زبان شما نقش بسیار مهمی دارد. اما در کل، احتمال یافتن کار در کانادا به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالاتر بوده و اکثر دانشجویانی که جدی به دنبال کار هستند، در این مسیر موفق میشوند. پیدا کردن کارهای تخصصی در دوران دانشجویی در کانادا کمی سخت بوده ولی امکان انجام کارهای جنرال وجود دارد. این کارها میتواند در رستوران یا در کارخانه ها و شرکت های تولیدی باشد. در مقطع مستر و دکتری امکان گرفتن پروژه های دانشجویی نیز وجود دارد، معمولا دانشگاه ها و اساتید این پروژه ها را به دانشجویان ارائه میکنند و در قبال انجام این پروژه ها نوعی درآمد یا کمک هزینه تحصیل اعطا میشود.

هزینه زندگی در کانادا چقدره؟

هزینه زندگی در کانادا به صورت میانگین برای هر ماه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار خواهد بود.

در هنگام تحصیل محل اقامت به چه شکل خواهد بود؟ لطفا مقاله محل اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا را مطالعه کنید.

 

پیش نیاز اخذ پذیرش در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا به چه نحوی است؟‌

شرایط ادامه تحصیل در کانادا را به صورت کامل در جامع ترین سایت اطلاعات تحصیل در کانادا مطالعه بفرمائید.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا به چه صورتی است؟

امکان تحصیل برای متقاضیان ۷ تا ۱۸ سال در مدارس روزانه و مدارس شبانه روزی کانادا وجود دارد.

شرایط تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی به چه صورتی است؟

در مقطع پیش دانشگاهی کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. در مقطع پیش دانشگاهی در کانادا که دو سال به طول میانجامد شهریه حدود ۱۲۰۰۰ دلار در هر سال بوده و امکان دریافت بورسیه وجود ندارد. نمره ایلتس ۶ یا زبان فرانسوی ب۱ برای ثبت نام مورد نیاز است.

شرایط تحصیل در مقطع پیش نیاز کالج و پیش نیاز کارشناسی کانادا به چه صورتی است؟

مدرک پیش دانشگاهی ایران مورد نیاز است. الزامی به ارایه مدرک زبان نمیباشد. دوره های آماده سازی علمی در دانشگاه های کانادا

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا به چه صورتی است؟

در مقطع کارشناسی کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس نیست و بدون مدرک زبان امکان پذیرش وجود دارد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید پیش دانشگاهی ایران را داشته باشید. شهریه بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار میباشد. امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا به چه صورتی است؟

در مقطع کارشناسی ارشد کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید لیسانس ایران را داشته باشید. شهریه بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار میباشد. امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری کانادا به چه صورتی است؟

در مقطع دکتری کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز است. برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا باید فوق لیسانس ایران را داشته باشید. شهریه بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار میباشد. امکان دریافت بورسیه به شکلی که شهریه پوشش داده شود یا اینکه هزینه زندگی هم تا بخشی پوشش داده شود وجود دارد. امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

شرایط تحصیل در دوره های زبان به چه صورتی است؟

امکان تحصیل در دوره های زبان کانادا برای آن دسته از عزیزانی که نیاز به دریافت ویزای دانشجویی کانادا دارند ممکن نبوده و ما به شما توصیه میکنیم به موسسات و مشاورینی که در این زمینه به شما وعده و وعید میدهند اعتماد نکنید چون در حال حاضر امکان اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای دوره های زبان وجود ندارد. کاناداهوم در این زمینه خدماتی ارائه نمکیند چون نتیجه اقدام منفی خواهد بود. افراد سودجو معمولا برای دریافت پذیرش در دوره های زبان از شما مبالغی را درخواست میکنند در حالی که خود واقف هستند که سفارت برای این دوره ها ویزا نخواهد داد.

شرایط تحصیل در کالج کانادا به چه صورتی است؟

تحصیل در کالج های کانادا سالیانه دانشجویان بیشماری را راهی این کشور میکند. دوره های کالج از ۱ سال تا ۳ سال بوده و شهریه آن ها سالیانه ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار دلار است.

 

بورسیه در کانادا

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی وجود دارد؟

خیر

آیا امکان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد؟

در دوره های کارشناسی ارشد که by course ارائه میشوند معمولا بورسیه وجود ندارد. در دوره هایی که by research هستند دانشجو معمولا نوعی از بورسیه را دریافت میکند ولی در قبال آن ملزم به کار کردن روی پروژه هایی که استاد تعیین میکند خواهد بود.

آیا امکان دریافت بورسیه در مقطع دکتری کانادا وجود دارد؟

بله. در بیشتر دوره های دکتری در کانادا حداقل نوعی از بورسیه ارائه خواهد شود.

میزان بورسیه تحصیل در کانادا چقدر است؟

بورسیه میتواند بخشی از شهریه را پوشش دهد یا گاها بورسیه به صورت TA یا RA به دانشجو اعطا میشود. گاها هم دانشجو Full Scholarship میگیرد که تمام هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش میدهد. پیشنهاد ما این هست که در شروع حتی اگر کمترین میزان بورسیه را دریافت کردید تحصیل خود را آغاز کنید چون در ادامه فرصت های زیادی پیش روی شما خواهد بود.

آیا پس از ورود به کانادا میتوانم درخواست بورسیه دهم؟

بله. معمولا از شرکت ها و سازمان های بزرگ مبالغی برای تحقیق و توسعه به دانشگاه ها داده میشود، اساتید هم بر اساس بودجه ای که در دست دارند بخشی از این پروژه های تحقیقانی را به دانشجو ها میدهند و در قبال آن نوعی از کمک هزینه را اعطا میکنند.

 

اقامت و کار پس از تحصیل در کانادا

اگر ترک تحصیل کنم چه اتفاقی برای ویزای من خواهد افتاد؟

دانشگاه با اداره مهاجرت کانادا مکاتبه میکند و شما باید از کانادا خارج شوید.

من برای اقامت کانادا پرونده دارم، آیا میتونم برای تحصیل هم اقدام کنم؟

بله. البته باید با مشاوره خود مشورت کنید تا به مشکلی نخوردید.

آیا امکان ترک تحصیل و کار کردن در کانادا وجود دارد؟

بله. به شرطی که بتوانید با کارفرمای کانادایی قرارداد رسمی کار امضا کنید.

سین نامبر چیست؟

سین نامبر کانادا (Social Insurance Number)
یک شماره ملی ۹ رقمی منحصر بفرد می باشد که برای هر فرد تازه وارد که اقامت دائم کانادا را دریافت نموده است و یا افرادی که با Study permit (دانشجویان) و یا Work permit وارد کانادا گردیده اند صادر میشود.
این شماره در واقع کد ملی در کاناداست که علاوه بر شناسایی افراد در کانادا، برای کلیه خدمات دولتی و معاملات کاربرد دارد. دانشجویان و همسران آنها که دارای اجازه کار (Work permit)هستند ، پس از ورود به کانادا و انجام امور اولیه همچون اجاره منزل (مشخص شدن آدرس) می توانند با پاسپورت و استادی پرمیت و یا ورک پرمیت به نزدیکترین دفتر Service Canada مراجعه نمایند و برگه حاوی سین نامبر را دریافت نمایند.

 

اجازه کار همزمان با تحصیل با کانادا

آیا برای کار در کانادا باید مجوز بگیرم؟

خیر. نیازی به مجوز کار همزمان به تحصیل در کانادا نیست.

در حین تحصیل در کانادا چقدر اجازه کار کردن دارم؟

۲۰ ساعت در هفته اجازه کار همزمان با تحصیل در ایامی که کلاس دانشگاه دارید. ۴۰ ساعت در هفته در ایامی که کلاس ندارید.

آیا کار در کانادا باید مرتبط با تحصیل من باشد؟

خیر.

آیا همسر من اجازه کار در کانادا را دارد؟

بله.

بنظر شما من میتونم در کانادا کار پیدا کنم؟

یافتن کار در کانادا بستگی به توانایی های شخصی افراد و همچنین توانایی زبانی آنها دارد.

کاناداهوم برای پیدا کردن کار به من کمک میکند؟

بله. ما متقاضیان را راهنمایی کرده و همچنین آنها را به دفاتر کاریابی معرفی میکنیم.

فرق استادی پرمیت با ویزای تحصیلی در چیست؟‌
ویزای تحصیلی کانادا مجوزی است که به شما اجازه ورود به کانادا جهت تحصیل را میدهد. ولی پرمیت مجوزی است که به متقاضی اجازه ماندن در کانادا برای تحصیل را میدهد. Student Visa برای ورود به کانادا کافی است ولی برای ماندن و تحصیل در کانادا باید Study Permit داشته باشید. معمولا آفیسر ها در فرودگاه نامه Study Permit را برای متقاضی صادر میکنند که معمولا مدت این مجوز به اندازه طول دوره تحصیل است.

 

زبان برای پذیرش تحصیلی کانادا

شرط نمره زبان برای دریافت پذیرش چطور است؟

برای اطمینان از پروسه پذیرش و ویزای کانادا متقاضی باید حتما نمره آزمون زبان داشته باشد. در مقطع دکتری و فقط برای رشته های مهندسی اگر متقاضی در ابتدا نمره زبان نداشته باشد نیز کار قابل انجام است. برای سایر موارد باید از ابتدا نمره زبان متقاضی آماده باشد.

مدرک زبان ندارم، قصد تحصیل در کانادا رو دارم و برنام ام این هست که زبان رو در کانادا یاد بگیرم، امکانش هست؟‌

این موضوع بستگی به نامه پذیرشی که شما میگیرید دارد. باید این موضوع مورد به مورد بررسی شود.

قصد تحصیل در دوره های زبان در کانادا رو دارم، میتونم اقدام کنم؟

پذیرش دوره زبان در کانادا به راحتی گرفته میشود ولی امکان دریافت ویزا برای دوره های زبان وجود ندارد.

قصد دارم با ویزای تورستی وارد کانادا بشم و بعد در دوره های زبان شرکت کنم، میتونم؟

در صورت دریافت ویزای توریستی کانادا، امکان تبدیل آن به ویزای تحصیلی وجود دارد. شانس موفقیت تبدیل ویزای توریستی به ویزای دانشجویی با استفاده از ثبت نام در دوره های زبان بسیار کم است.

 

دانشگاه های کانادا

از کدام دانشگاه کانادا پذیرش میگیرید؟

ما به طور همزمان برای ۳ تا ۵ دانشگاه کشور کانادا اقدام میکنیم. تمامی دانشگاه ها مورد تائید ایران و کشور کانادا هستند. برای مشاهده لیست کامل دانشگاه ها با ترجمه فارسی به صفحه دانشگاه های کانادا مراجعه کنید.

شرایط من با کدام دانشگاه هماهنگ هست؟

پس از شروع پروسه مشاور شما لیست دانشگاه ها را به شما اعلام خواهد کرد.

 

ویزای تحصیلی کانادا

نمره زبان ندارم، شانس ویزا من چقدر هست؟

به غیر از دوره های دکتری، بدون نمره زبان شانس دریافت ویزا بسیار کم است. در دوره های دکتری باید پرونده به پرونده بررسی جداگانه انجام شود.

پذیرش من مشروط به دوره زبان هست، شانس ویزای من چقدر هست؟

سفارت برای صدور ویزا نسبت به پذیرش های مشروط بسیار سخت گیرانه عمل میکند. البته اگر پذیرش مشروط به دوره زبانی باشد که متقاضی پس از آن بدون گذراندن آزمون وارد دوره اصلی شود شانس ویزا خوب خواهد بود. حتی در این حالت هم متقاضی باید دارای نمره زبان باشد. مثلا اگر نمره مورد نیاز ۶.۵ است، متقاضی نمره ۶ را داشته باشد.

یک بار قبلا درخواست ویزا من مردود شده، باز هم شانس دارم؟

بله. این موضوع جزئیات زیادی دارد. لطفا یک ایمیل با جزییات کامل به آدرس support@canadahome.ir ارسال کنید. دلایل ریجکت ویزای کانادا

آیا بیمه درمانی برای تحصیل در کانادا اجباری است؟

بله. متقاضی باید حتما تحت پوشش بیمه درمانی باشد. او میبایست پیش از درخواست ویزا بیمه را خریداری کند یا این که از نظر مالی بتواند اثبات کند که توان خرید بیمه درمانی را دارد.

آیا امکان تمدید ویزا از داخل خاک کانادا وجود دارد؟ بله. تمدید استادی پرمیت کانادا

اقدام برای پذیرش تحصیلی کانادا

کل کار اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و اپلای برای ویزای کانادا چقدر طول میشکه ؟

پروسه پذیرش تحصیلی کانادا ۲ تا ۴ ماه خواهد بود. پروسه ویزا هم ۲ تا ۴ ماه.

هزینه های من برای اقدام کردن چه چیزهایی هستند؟

هزینه هایی که شما باید به سازمان های مربوطه پرداخت کنید به شرح زیر است:

هزینه های انجام کارها از طریق موسسات مجاز ( بین ۱۲۰۰ تا ۱۹۰۰ دلار بسته به پرونده شما )

هزینه های ادمیشن فی دانشگاه ها ( ادمیشن فی هر دانشگاه معمولا ۱۰۰ دلار است )

هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی کانادا ( ۲۳۵ دلار برای هر متقاضی)‌

هزینه مربوط به ویزای کار همراه ( ۱۰۰ دلار )

هزینه های مربوط به دریافت CAQ برای استان کبک ( ۱۱۱ دلار)

چه افرادی به من کمک میکنند که برای پذیرش و ویزا اقدام کنم؟

مشاورین رسمی و ثبت شده تحصیلات در سازمن اعزام دانشجوی آلمانی آیسف

اولین مشاور رسمی تحصیلات کانادا در ایران و مورد تائید وزارت امور خارجه کانادا

کاناداهوم نماینده تمامی کالج ها و موسسات زبان و نماینده بسیاری از دانشگاه ها میباشد

مشاور رسمی مهاجرت به کانادا عضو انجمن مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا ICCRC

شرکت کاناداهوم چه مزیتی به بقیه شرکت ها داره و چرا با کاناداهوم کار کنم؟

تمام پروسه اجرایی پرونده ها توسط مشاورین رسمی تحصیلات کانادا و نماینده های رسمی دانشگاه ها در کشور کانادا انجام میشود.

ارتباط نزدیک کاناداهوم با بسیاری از دانشگاه ها

شناخت بسار خوب نمایندگان کاناداهوم از سیستم آموزشی و دانشگاه های کانادا

تمام پروسه ویزا توسط مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا عضو سازمان نظارت بر مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا ICCRC انجام میشود.

هزینه های معقول و رقابتی

آیا شما تضمین ویزای کانادا میدید که من پذیرش بگیرم؟

بله. در صورتی که شرایط اولیه را داشته باشید. نوع تضمین ما به نحوی است که در صورت عدم موفقیت کل حق الوکاله را به موکلین عودت میکنیم.

آیا تضمین میدید که من ویزا بگیرم؟

تضمین ویزای متقاضی، کار قانونی نمیباشد. مشاورین رسمی مهاجرت و عضو انجمن نظارت بر مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا طبق قوانین اداره مهاجرت و سازمان ناظر ICCRC اجازه تضمین دادن را بهیچ عنوان ندارند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که صرفا با گرفتن تضمین نمیتوان به شرکتی اعتماد کرد در حالی که ممکن است آن شرکت هیچ مشاور رسمی و ثبت شده ای در کانادا نداشته باشد.

کاناداهوم به تمامی متقاضیان تضمین میدهد که کلیه پروسه اخذ ویزای دانشجویی توسط مشاور رسمی مهاجرت به کانادا انجام شود و پرونده آنها بدون هیچ عیب و نقص و کامل به اداره مهاجرت کانادا ارسال خواهد شد. همچنین در صورتی که ویزا متقاضیان مردود شود، مشاورین ما امکان اعتراض به رای آفیسر و پیگیری قانونی مراحل بعدی را دارند.

آماده شروع هستم، چکار کنم؟

لطفا یک ایمیل برای ما ارسال کنید و رزومه خود را بفرستید. support@canadahome.ir

اگر رزومه ندارید یک فرم ارزیابی تحصیلی تکمیل بفرمائید.

درباره کانادا
هزینه تحصیل در کانادا
مدارک لازم برای پذیرش و ویزای کانادا
ویزای تحصیلی کانادا
سوالات متداول
سیستم آموزشی کانادا
کار دانشجویی در کانادا
انگشت نگاری یا بیومتریک سفارت کانادا
دوره زبان در کانادا
رشته های پرطرفدار
دوره های تحصیل در کانادا
اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل
تحصیل فرزندان و مدرسه در کانادا
تحصیل در کالج های کانادا
استخدام مشاور قانونی
دانشگاه های کانادا
بورس تحصیلی در کانادا
ویزای همراه و فرزندان جهت تحصیل در کانادا
پزشکی و پیراپزشکی در کانادا
بیمه درمانی دانشجویان

به این خدمات علاقه‌مندید؟

تحصیل در کدام استان کانادا؟

بسته به استان محل تحصیل شما، قوانینی برای اقامت کانادا پس از تحصیل وجود دارد. شرایط هر یک از استان‌های کانادا را در صفحه مربوط به آن استان مطالعه بفرمائید.

تحصیل در استان پرنس ادوارد
تحصیل در استان آلبرتا
تحصیل در استان نیوبرانزویک
تحصیل در استان انتاریو
تحصیل در استان ساسکاچوان
تحصیل در استان نوااسکوشیا
تحصیل در استان کبک
تحصیل در استان مانیتوبا
تحصیل در استان نیوفاندلاند و لابرادور