سرمایه گذاری در کبک در سال ۲۰۱۸ با شرایط جدید انجام خواهد شد. اخیرا طبق اعلانیه استان کبک، شرایط جدید پرونده های سرمایه گذاری اعلام شده و در ادامه تکمیل خواهد شد. بر طبق این اعلانیه مبلغ سرمایه گذاری افزایش چشمگیری داشته است.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق استان کبک به این صورت خواهد بود که حداکثر تعداد پرونده مورد قبول در این روش و در این بازه زمانی ۱۹۰۰ پرونده می باشد که کشور چین نیز تنها می تواند حداکثر ۱۳۳۰ پرونده به خود اختصاص دهد. پرونده ها بصورت تصادفی انتخاب می شوند و آنهایی که انتخاب نشدند برگردانده خواهد شد. البته کسانی که نمره زبانی B2 در زبان فرانسه داشته باشند شامل این محدودیتها نمی شوند و در اولویت اول بررسی قرار می گیرند. افرادی که مدرک زبان فرانسوی ندارند تا قبل از ژانویه میتوانند پرونده خود را ارسال نمایند. همچنین هزینه های قانونی افزایش پیدا کرده و به ۱۵.۱۱۱ دلار تغییر یافته که این هزینه قانونی بررسی پرونده از ابتدا تا انتهای پروسه می باشد. لازم به ذکر است که این هزینه برای کل پرونده می باشد و دیگر همسر و فرزندان هزینه قانونی نباید بپردازند.

هم چنین داشتن قرارداد با یکی از موسسات سرمایه گذاری در کانادا معرفی شده از طرف دولت کبک پیش از ارسال پرونده الزامی میباشد. هر کدام ازین موسسات دارای طرفیت مشخصی از سوی اداره مهاجرت کبک بوده و اجازه تنظیم قرارداد بیشتر از آن طرفیت را ندارند.

مزایا

  • سرمایه گذاری بدون ریسک: سرمایه گذاری یک میلیون و 200 هزار دلاری توسط دولت کبک ضمانت می شود و در پایان یک دوره 5 ساله، این مبلغ به طور کامل به سرمایه گذار باز گردانده خواهد شد. توسط بنگاه های مالی امکان تامین این هزینه وجود دارد و در این حالت متقاضی ملزم به پرداخت ۳۳۰ هزار دلار که معادل سود ۵ ساله مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار است خواهد بود.
  • سرمایه گذاری انفعالی: بعد از انجام سرمایه گذاری، هیچ گونه نقش مدیریتی مورد نیاز نیست.
  • همراهی اعضای خانواده: همه ی اعضای درجه اول خانواده ی داوطلب (همسر و فرزندان وابسته) نیز مشمول این درخواست می شوند و وضعیتی مشابه با داوطلب اخذ خواهند نمود.
  • استفاده از فواید اخذ اقامت دائم: اخذ وضعیت اقامت دائم با مزایایی مشابه با مردم کانادا (استفاده از خدمات درمانی، آموزش رایگان عمومی، دسترسی به دانشگاه های درجه اول جهانی و …).

شرایط برنامه سرمایه گذاری کبک

همه ی سرمایه گذاران کبک پیش از پذیرش، باید شرایط زیر را برآورده نمایند:

معیار شرایط
مقصد مورد نظر کبک
حداقل دارایی خالص حداقل دارایی خالص شخصی معادل با ۲ میلیون دلار باکانادا که  توسط خود فرد یا با کمک همسر همراه با او، از راه های قانونی بدست آمده باشد. دارایی هایی همانند ملک، حساب های بانکی، صندوق بازنشستگی و سهام را نیز می توان جزو این حداقل دارایی خالص در نظر گرفت.
سابقه ی مدیریتی یا تجاری داشتن حداقل 2 سال سابقه ی مدیریتی تمام وقت داوطلب (از جمله برنامه ریزی، نظارت و کنترل منابع مالی و انسانی یا فیزیکی)، در یک شرکت خاص (کشاورزی، تجاری یا صنعتی و یا سابقه ی مدیریتی در یک سازمان دولتی یا بین المللی)، طی 5 سال قبل از ارائه درخواستاین شرکت باید حداقل 2 کارمند تمام وقت داشته باشد. و لزوما نباید سودآور باشد. همچنین می تواند یک آژانس بین المللی، دپارتمان یا اداره ای دولتی باشد.
سرمایه گذاری توافق به سرمایه گذاری 1 میلیون دویست هزار دلار کانادا در یکی از نهادهای مالی تایید شده (این مبلغ قابل سرمایه گذاری به صورت مستقیم نیز می باشد).
سایر موارد عدم وجود مشکل در بررسی های پزشکی و  سوء پیشینه

 

 

کاناداهوم با سالها تجربه در این امر و داشتن پرونده های موفق و نمایندگی رسمی برخی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری معرفی شده از سوی اداره مهاجرت کبک آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به سرمایه گذاری در استان کبک بوده و از متقاضیان دعوت میکنیم برای شروع پروسه فرم ارزیابی مهاجرت سرمایه گذاری را تکمیل کرده یا با کاناداهوم تماس حاصل نمایند تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا و عضو سازمان ICCRC مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند. گاها مهاجرت به کانادا از طریق راه های کم هزینه تر نیز امکان پذیر بوده و لذا با توجه به اینکه کاناداهوم در تمامی زمینه های عزیمت به کشور کانادا فعالیت دارد مشاورین میتوانند بهترین راه را پیشنهاد بدهند.

فرم ارزیابی سرمایه گذاری کبک