10

آوریل
2019

طبق اعلام مرکز آمار کانادا ۷،۲۰۰ موقعیت شغلی در ماه مارس از دست رفته است

Posted By : کاناداهوم/ 319

اقتصاد کانادا پس از یک دوره ۶ ماهه اشتغال ‌زایی که منجر به دستاورد های بزرگی شده بود، در ماه مارس با مشکل از بین رفتن موقعیت های شغلی روبرو شد.

مرکز آمار کانادا روز جمعه پس از بررسی آخرین وضعیت نیروی کار اعلام کرد که میزان استخدام در ماه گذشته (مارس) به میزان حدود ۷،۲۰۰ فرصت شغلی خالص کاهش یافته که این مشاغل بیشتر تمام وقت بوده است و نرخ بیکاری کانادا در حد ۵٫۸ درصد ثبت گردید.

نتایج ماه مارس به دنبال دستاوردهای بزرگی که در ماه‌ های ژانویه و فوریه حاصل شده بود ایجاد گردید و در مجموع بازار کار کانادا در این بازه سه ماهه بهترین رشد اشتغال ‌زایی خود را از سال ۲۰۱۷ تاکنون تجربه کرد. روند رو به رشد اشتغال زایی کانادا که از سپتامبر سال گذشته آغاز گردید حدود ۳۰۰ هزار فرصت شغلی به بازار کار این کشور افزود.

Brian DePratto، اقتصاددان ارشد بانک Toronto-Dominion، در این رابطه گفت:”به نظر من کمی عقب رفت پس از یک دوره رشد شش ماهه چندان غافلگیر کننده نیست. همانطور که مشهود است ما روند خیلی خوبی را طی کردیم و عملکرد ماه مارس نمی‌تواند این موضوع را تغییر دهد. این روند شش ماه اخیر هنوز هم نسبتا قوی است”

اشتغال‌ زایی یکی از حوزه های انعطاف پذیر اقتصاد است که در ماه‌ های اخیر علایم رکود را نشان داده بود.

در ماه مارس تعداد مشاغل بخش خصوصی در حدود ۱۷،۳۰۰ مورد کاهش یافت درحالی که در بخش دولتی ۴،۲۰۰ و در بخش خوداشتغالی نیز ۶،۰۰۰ فرصت شغلی ایجاد شد.

استخدام زنانی که در رده سنی ۲۵ تا ۵۴ سال قرار داشتند بیشترین کاهش ماهانه را به میزان ۴۷٫۶۰۰ مورد نشان داد که از سال ۱۹۷۶ و شروع جمع آوری آمار تاکنون بیشترین میزان کاهش ماهانه شغل محسوب می‌شود. بنابراین نرخ بیکاری در بین زنان کانادایی نیز از ۴٫۵ درصد به ۴٫۷ درصد افزایش یافت.

کاهش فرصت‌ های شغلی کانادا در ماه مارس پس از افزایش ۶۶٫۸۰۰ فرصت شغلی در ماه ژانویه و ۵۵٫۹۰۰ فرصت شغلی در ماه فوریه روی داد که از سال ۱۹۸۱ تاکنون بهترین وضعیت بازار کار در دو ماه ابتدایی سال بوده است. این اعداد و ارقام نشان می دهد که در مقایسه با یک سال قبل اقتصاد کانادا با افزایش ۱٫۸ درصدی میزان اشتغال حدود ۳۳۱،۶۰۰ موقعیت شغلی ایجاد نموده است.

رشد میانگین دستمزد ساعتی در ماه مارس سال جاری برای همه کارکنان حدود ۲٫۴ درصد بوده است که در ماه فوریه، ۲٫۳ درصد افزایش داشته است. برای کارکنان دائمی نیز رشد دستمزد ۲٫۳ درصد بوده است که نسبت به رشد ۲٫۲۵ درصدی دوره قبل افزایش یافته است.

 

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.