02

آگوست
2019

جزئیات جدید در مورد بروس مک آرتور، جلاد و قاتل سریالی مردان همجنسگرا

Posted By : کاناداهوم/ 206



تورنتو- بروس مک آرتور، قاتل سریالی که با ۸ اتهام قتل عمد روبرو شده بود، با حضور در دادگاه، اتهامات وارده را پذیرفت و خود را گناهکار اعلام کرد. این در حالیست که قرار بود ژانویه ۲۰۲۰ محاکمه شود. در پی پذیرش اتهامات از سوی مک آرتور، جزئیات تکان دهنده ای در مورد این جنایات منتشر شد. مک آرتور ۶۷ ساله که به شغل لنداسکیپینگ اشتغال داشت با اتهام قتل عمد سلیم اسن، اندرو کینزمن، مجید کیهان، دین لیسوویک، سروش محمودی، سکانداراج ناوارتنام، عبدالبصیر فیضی و کروشنا ناناگاراتنام روبرو شده بود.
اما چرا مک آرتور ۱۱ روز پس از سالگرد بازداشت اش، تصمیم گرفت اتهامات وارده را بپذیرد؟ مسلما قوی بودن شواهد و مدارک پلیس و دادستانی بر علیه او، در این تصمیم گیری موثر بود. انگیزه و نحوه قتل قربانیان همچنان مشخص نشده است. اما آنچه مشخص است اینکه جنایات با برنامه ریزی قبلی و عمدا صورت گرفته بودند. جزئیات کامل قتل ها، هفته آینده، طی جلسات آینده دادگاه برای تعیین مجازات، فاش خواهد شد. مجازات قتل عمد، حبس ابد بدون امکان درخواست بخشودگی تا ۲۵ سال می باشد. حتی اگر مک آرتور یک حکم حبس ابد دریافت کند، در ۹۱ سالگی از زندان آزاد خواهد شد.
بر اساس مدارک ارائه شده به دادگاه مک آرتور به ترتیب زیر قربانیان را به قتل رسانده بود:
سکانداراج ناوارتنام، ۶ سپتامبر ۲۰۱۰
عبدالبصیر فیضی، ۲۹ دسامبر ۲۰۱۰
مجید کیهان، ۱۸ اکتبر ۲۰۱۲
سروش محمودی، ۱۵ آگوست ۲۰۱۵
کروشنا کاناگاراتنام، ۶ ژانویه ۲۰۱۶
دین لیسوویک، ۲۳ آوریل ۲۰۱۶
سلیم اسن، ۱۵ آوریل ۲۰۱۷
اندرو کینزمن، ۲۶ جون ۲۰۱۷
شش نفر از قربانیان در حین رابطه یا آزار جنسی به قتل رسیدند. مک آرتور همچنین برخی از اموال شخصی قربانیان از جمله کتابچه اسن، جواهرات لیسوویک و ناواراتنام را نزد خود نگه داشت.
در مورد دو قربانی اول، از اتهام آزار جنسی صحبت نشده است. اما رابطه مک آرتور با ۶ قربانی دیگر، جنسی بود.