06

ژانویه
2020

۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 90

۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰

۱۵ دی ۱۳۹۸

مقالات, مقالات مهاجرت در

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید حتما می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد رنکینگ دانشگاه های کانادا کسب کنید. دانشگاه های کانادا در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارند، در فهرست جدید SQ که برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ را معرفی کرده است، ۲۶ دانشگاه متعلق به کاناداست. در این مقاله قصد داریم شما همراهان گرامی کاناداهوم را با ۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰ که چند ماهی به ورود در آن باقی نمانده است آشنا کنیم. همراه ما بمانید.
 دانشگاه کویین – Queen’s University
این دانشگاه که همچنان در رتبه ی دهم برترین دانشگاه کانادا و ۲۳۹امین دانشگاه برتر جهان قرار دارد، در سال ۱۸۴۱ میلادی تاسیس شده و در شهر کینگستن استان انتاریو قرار دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کاناداست. جالب است بدانید این دانشگاه، ۲۶ سال قبل از به وجود آمدن کشور و دولت-ملتی به نام کانادا تاسیس شده است.
دانشگاه کلگری –  University of Calgary
دانشگاه کلگری در رتبه ی ۲۳۳ برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ قرار دارد.این دانشگاه در اصل به عنوان شعبه ی کلگری دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۴۴ تاسیس شده است دارای پنج پردیس است؛ یکی از این پردیس ها در دوحه ی قطر واق عشده است  وبر رشته ی پرستاری متمرکز است.
دانشگاه وسترن – Western University
رتبه ی این دانشگاه ۲۱۱ در جهان و البته در سال ۲۰۲۰ است؛ این دانشگاه در شهر لندن استان انتاریو واقع شده است و بالاتربن امتیاز را در بین دانشگاه های کانادا به لحاظ ارجاع به مقالات اساتید کسب کرده است.
دانشگاه واترلو – University of Waterloo
رتبه ی دانشگاه واترلو برای سال ۲۰۲۰ با ۱۰ امتیاز کاهش به ۱۷۳ رسیده است اما همچنان در برترین ۱۰۰ دانشگاه برتر به احاظ ارجاع به مقالات اساتید قرار دارد. این دانشگاه یکی از جدیدترین دانشگاه های کاناداست که در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است.
دانشگاه مک مستر – McMaster University
دانشگاه مکمستر که در رتبه بندی سال ۲۰۲۰ توانسته است ۶ رتبه بالا برود در شهر همیلتن استان انتاریو واقع شده است و به خاطر دانشکده پزشکی معتبری که دارد شهرت دارد.
دانشگاه مونترال – Université de Montréal
دانشگاه مونترال یک دانشگاه فرانسه زبان است که در رتبه ۱۲ برترین دانشگاه های کانادا و در جایگاه ۱۳۷ برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه که در اصل به عنوان یک پایگاه ماهواره ای برای دانشگاه لاوال در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده هم اکنون بیش از ۶۶ هزار دانشجو را در خود جای داده است.
دانشگاه آلبرتا – University of Alberta
دانشگاه آلبرتا با کاهش ۴ رتبه به جایگاه ۱۳۳ رسیده است اما با این همه هنوز در رتبه ی چهارمین دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. این دانشگاه در  ادمونتون واقع شده است اما با افزودن ۵ درصد مجموع تولید ناخالص داخلی کل استان انتاریو محرکه ی اقتصادی نیرومندی برای کل این استان هم هست.
دانشگاه بریتیش کلمبیا – University of British Columbia
دانشگاه بریتیش کلمبیا هم هم اکنون در رتبه ی ۵۱ برترین دانشگاه های جهان قرار دارد؛ این دانشگاه دو پردیس دارد یکی در ونکوور و دیگری در کلونای بریتیش کلمبیا. همینک حدود ۶۵۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند که از این تعداد بیش از ۱۶۰۰۰ دانشجو را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.
دانشگاه مک گیل – McGill University
در سال ۲۰۲۰، دانشگاه معتبر مک گیل همراه با دانشگاه کالیفرنیای لوس آنجلس یا UCLA در رتبه ی ۳۵ برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ قرار دارد. این دانشگاه در شاخص درصد دانشجویان بین المللی یا خارجی بهترین امتیاز را کسب کرده است؛ ۲۵ درصد کل جممعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.
دانشگاه تورنتو – University of Toronto
و اما نوبت به برترین دانشگاه کانادا رسید؛ دانشگاه همراه با دانشگاه ملی استرالیا در رتبه ی ۲۹ برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. همانطور که می توان انتظار داشت، این دانشگاه به لحاظ شاخص اعتبار آکادمیک و کارفرما بیشترین امتیاز را کسب کرده است.

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
مزایای خرید ملک در ترکیه
چطور به کانادا مهاجرت کنیم؟

۱۵ دی ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.