21

آوریل
2019

کشورهای حوزه شنگن ۱۴٫۳ میلیون ویزا برای اقامت کوتاه مدت در سال ۲۰۱۸ صادر کردند

Posted By : کاناداهوم/ 289

آمار منتشر شده توسط کمیسیون اروپا نشان می دهد که بیش از ۱۶ میلیون درخواست برای ویزای کوتاه مدت در کنسولگریهای کشورهای عضو شنگن در سال ۲۰۱۸ وصول شده است که در مقایسه با سال ۲۰۱۷، کاهش کوچک ۱ درصدی را نشان می دهد. این امر به خاطر کاهش تعداد متقاضیان از کشور فدراسیون روسیه بوده است، که تقریبا با کاهش ۵ درصدی به ۳٫۷ میلیون متقاضی رسیده است، اگرچه روسیه همچنان یکی از کشورهای اصلی از نظر درخواست برای ویزای شنگن است.

یکی دیگر از دلایل این کاهش، اولین سال اجرای معافیت ویزا برای اتباع اوکراینی بود که گذرنامه های بیومتریک در دست داشتند و موجب شد تعداد متقاضیان در اوکراین با کاهش ۷۳ درصدی به ۱۹۰ هزار نفر برسد. تعداد متقاضیان در کشورهای بلاروس (با کاهش ۴٫۸ درصدی به ۶۸۰ هزار نفر رسید)، ترکیه (با کاهش ۹٫۵ درصدی به ۸۸۰ هزار نفر رسید) و الجزایر (با کاهش ۸٫۸ درصدی به ۷۱۰ هزار نفر رسید) نیز کاهش قابل توجهی نشان دادند.

در مقابل، رشد قوی تقاضا در چین همچنان ادامه یافت و با ثبت ۲٫۸ میلیون متقاضی در مقایسه با سال ۲۰۱۷، افزایش ۱۱٫۳ درصدی را نشان می دهد. تقاضانامه های ارسال شده در هند برای اولین بار از مرز ۱ میلیون نفر عبور کرد که رشد ۱۷٫۴ درصدی را ثبت نموده است و ترکیه نیز به عنوان سومین کشور مهم برای درخواست ویزای شنگن معرفی گردید. شمار درخواست های ویزای ارائه شده در مراکش (با افزایش ۷٫۸ درصدی به ۶۶۰ هزار نفر رسید)، عربستان سعودی (با افزایش ۷٫۶ درصدی به ۳۶۰ هزار نفر رسید)، تایلند (با افزایش ۹٫۳ درصدی به ۳۳۰ هزار نفر رسید) و ایران (با افزایش ۳٫۳ درصدی به ۲۷۰ هزار نفر رسید) نیز افزایش داشت.

درصد درخواست های ویزایی که رد شدند دارای دامنه گسترده ای بوده و از کمتر از ۲ درصد (در کشورهای بلاروس، اندونزی و روسیه) تا بیش از ۳۵ درصد (در کشورهای الجزایر، جمهوری آفریقای مرکزی، کومور، اریتره، غنا، گینه، عراق، نیجریه و سنگال) متغیر بوده است. در سال ۲۰۱۸ حدود ۹٫۶ درصد از همه درخواست های ویزا در سراسر جهان رد شده است که این میزان ۱٫۴ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۷ بوده است. ۵۸ درصد از ویزاهای صادر شده در سال ۲۰۱۸ برای ورود به منطقه شنگن از نوع ویزای چندبار ورود بوده که رقمی مشابه با آمار سال ۲۰۱۷ دارد.

علاوه بر ۱۴٫۳ میلیون ویزای صادر شده در کنسولگریها در سال ۲۰۱۸، کشورهای حوزه شنگن ۶۶ هزار ویزای متحدالشکل نیز در مرزهای خارجی صادر کردند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.