09

مه
2020

کرونا و تحصیل در کانادا

Posted By : کاناداهوم/ 170

کرونا و تحصیل در کانادا

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

اخبار, اخبار تحصیلی در

اخیرا از دانشجویان خارجی نظرسنجی به عمل آمده و آنها گفته اند که کرونا خللی در عزمشان برای تحصیل در دانشگاه های کانادا ایجاد نخواهد کرد. در عین حال، بسیاری کلاس های حضوری را به کلاس های آنلاین ترجیح می دهند. از 6900 دانشجوی خارجی که در این نظرسنجی شرکت به عمل آورده اند حدود 69 درصد گفته اند که قصد دارند طبق برنامه درس خود را شروع کنند. تنها 5 درصد گفته اند که دیگر تمایلی به ادامه تحصیل در خارج ندارند. اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی از کشورهای هند، چین، بنگلادش و بسیاری از کشورهای آسیایی دیگر بوده اند. مقصد تحصیلی این افراد استرالیا، کانادا، بریتانیا، ایالات متحده و نیو زیلند بوده است.
اکثر این افراد گفته اند که ترجیح می دهند کلاس های خود را حضوری و به طور عادی تجربه کنند آن هم بیشتر به این خاطر که شرکت در کلاس های آنلاین حال و هوای خارج و بین المللی بودن که امید به تجربه آن داشته اند را ندارد. نیمی از این افراد گفته اند که مایل هستند درس خود را تا 12 ماه یا کمتر به تعویق بیندازند.
31 درصد پاسخ دهندگان گفته اند که مایل هستند درس خود آنلاین شروع کنند و بعدا در کلاس های حضوری شرکت کنند اما تا کنون ترجیح اکثریت این بوده که تحصیل در خارج را تا ژانویه 2021 به تعویق بیندازند تا بتوانند در کلاس های حضوری در خود کانادا شرکت کنند.
از شرکت کنندگان خواسته شده  بود که به مقاصد تحصیلی مزبور از 10 نمره بدهند؛ با اینکه استرالیا و کانادا هر دو مقصد محبوب اکثریت دانشجویان خارجی بود اما کانادا به خاطر رفاه دانشجویان خارجی و ثبات اقتصادی امتیاز برتر را کسب کرد. کانادا همچنین به خاطر نداشتن محدودیت زیاد بر سر راه مسافران امتیاز بالایی دریافت کرده است.   
دانشگاه های کانادا چه زمانی بازگشایی می شوند؟
استان ها و مناطق کانادا محدودیت های اعمال شده برای مقابله با کرونا را کم کم بر می دارند و برخی از دانشگاه ها هم در حال باز شدن هستند. برای نمونه دانشگاه مک گیل در مونترال کبک اولین مرحله از کلاس های حضوری خود را از تاریخ 11 ماه می آغاز خواهد کرد و بدین ترتیب برخی از محققان داخل پردیس به سر کار باز خواهند گشت. محققان می بایست از دستور العمل های دانشگاه تبعیت کنند؛ این دستور العمل ها مربوط به پروتکل های ایمنی است. آنها باید در صورت تصمیمات آتی دانشگاه یا دولت مجددا در خانه بمانند.
دانشگاه کبک در مونترال –  Université du Québec à Montréal – نیز از محققان خواسته به سر کار برگردند. این دانشگاه مشخصا بیان نکرده که کدام محققان می توانند به سر کار بازگردند اما محققانی که حضور فیزیکی شان نیاز است به دانشگاه باز می گردند و برای باقی افراد در خانه ماندن همچنان ارجحیت دارد.
دانشگاه پرینس ادوارد آیلند نیز به محققان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان از تاریخ 25 ماه می اجازه بازگشتن به سر کار و تحصیل خواهد داد. همچنین برخی از کارکنان کلیدی و تیم مدیریت می بایست در پردیس دانشگاه حاضر شوند در عین حال در صورت نیاز به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کار در منزل ترغیب می شوند. فاز دوم بازگشایی دانشگاه جزیره پرنس ادوارد 15 ژوئن و بعد از ارزیابی عملکرد فاز اول کلید خواهد خورد و تعداد بیشتری از افراد در داخل دانشگاه می توانند حاضر شوند. فاز سوم اما از تاریخ اول آگوست اجرا خواهد شد که همه برای ترم تحصیلی پاییز آماده شوند.
کرونا و کمک کانادا به دانشجویان خارجی
کانادا از بسیاری جهات هوای دانشجویان خارجی را دارد؛ دانشجویان خارجی در فصلی که کلاس دارند نمی توانند بیش از 20 ساعت در هفته کار کنند اما در این روزهای کرونایی کانادا اجازه داده است که البته در برخی مشاغل معین مرتبط با سلامت و ایمنی بین 20 تا 40 ساعت در هفته کار کنند. کانادا همچنین از طریق  Canada Emergency Response Benefit ماهانه تا سقف 2000 دلار به افراد معین منجمله دانشجویان کانادایی (داخلی) پرداخت می کند حال آنکه دانشجویان خارجی مشمول این کمک نشده اند. اخیرا رئیس دانشگاه کیپ برتن در سیدنی نوا اسکوشیا از دولت خواسته که دانشجویان خارجی را هم مشمول این مبلغ ماهانه کند. وی بیان کرده است که “دانشجویان خارجی تاثیر به سزایی بر استان کوچک ما دارند”.  گفتنی است بنا به اعلام انجمن دانشگاه های اتلانتیک در ماه اکتوبر 2019 استان نوا اسکوشیای کانادا از 11817 دانشجوی خارجی پذیرایی کرده است.
چنانچه مایل به تحصیل در کانادا هستید مطالب زیر را از دست ندهید:
بررسی موقعیت های تحصیل در کانادا
پنج دلیل برای تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
برای تحصیل در کانادا چقدر پول لازم است؟
کار دانشجویی در پردیس دانشگاه های کانادا
چگونه در سال ۲۰۲۰ برای دانشگاه های کانادا اپلای کنیم؟
بهترین دانشگاه های کانادا به تفکیک هر استان

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
تمدید مهلت تقاضا برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی
برگزاری نخستین پذیرش مرتبط با اکسپرس انتری انتاریو در سال ۲۰۲۰
تحصیل دانشجویان سنگالی و مراکشی در کانادا راحت تر شد
دعوت آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۳۵۲
آلمان به عنوان سومین مقصد جذاب تحصیلی در جهان رتبه بندی شد
رتبه بندی 3 دانشگاه کانادایی در میان بهترین دانشگاه های جدید جهان
آموزش بودجه بندی به دانش آموزان سال دهم تحت برنامه درسی جدید انتاریو
10 دلیل عمده برای تحصیل در آلمان
کانادا به عنوان برترین کشور دنیا در زمینه تحصیلات عالی رتبه بندی شد
استقبال کانادا از بیش از ۴۰۰ هزار دانشجوی خارجی در سال ۲۰۱۹

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.