26

مارس
2020

کرونا در آلمان؛ نکاتی که مسافران باید بدانند

Posted By : کاناداهوم/ 216

کرونا در آلمان؛ نکاتی که مسافران باید بدانند

۷ فروردین ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

شیوع کروناویروس در کشورهای مختلف جهان باعث اعمال محدودیت در ورود مسافران به این کشورها شده است و کانادا و  آلمان هم از این قاعده مستثنی نیست. چنانچه طی این مدت تا ریشه کن شدن کرونا قصد سفر به آلمان را دارید رعایت این نکات سودمند خواهد بود.  
محدودیت در سفر به آلمان و کنترل مرز
آلمان از 17 مارس محدودیت هایی را در پذیرش مسافران خارج از حوزه شنگن اعمال کرده است. این بدین معنی است که تمام مسافران هوایی یا دریایی که از کشوری غیر از کشورهای حوزه شنگن و کشورهای فاقد عضویت در اتحادیه اروپا هستند حق ورود به آلمان را تا اطلاع ثانوی ندارند.    
علاوه بر این شهروندان اتحادیه اروپا و نیز شهروندان بریتانیا، ایسلند، لیختنشتاین، نروژ و سوییس و اعضای خانواده هایشان می توانند برای رسیدن به کشور خود از آلمان عبور کنند. این در مورد خارجی هایی که ویزای اقامت در یکی از این کشورها را دارند نیز صدق می کند. اما به غیر از این افراد هر کسی که نتواند دلیل منطقی برای ورود اظطراری خود به آلمان را ارائه کند حق ورود به آلمان را نخواهد داشت.
گفتنی است کنترل موقت مرزها از ساعت 8 صبح روز 16 مارس بین کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش ، سوییس، لوکزامبورگ و دانمارک اجرا شده است. البته برای تحویل کالا تردد از این مرزها مانعی ندارد. همه مسافران که سفرهای غیرضروری دارند نمی توانند از مرز این کشورها عبور کنند. سینماها، موزه ها و مراکز تفریحی بسته هستند. فروشگاه هایی که تامین مایحتاج اساسی مردم را به عهده دارند نظیر سوپرمارکت ها، داروخانه ها و بانک ها به فعالیت خود ادامه خواهند داد. باقی مغازه ها باید بسته باشند. مسافرانی که از کشورهای چین، ایران، ایتالیا، ژاپن یا کره جنوبی از طریق سفر هوایی یا دریایی وارد آلمان می شوند باید اطلاعات لازم را بر روی کارت تخلیه ای که به آنها داده می شود ارائه کنند. همچنین در هنگام ورود مسافران مشکوک چک های سلامتی دقیقی انجام خواهد شد و از آنها پرسش های جامعی پرسیده خواهد شد.  
رفتار مناسب در آلمان کرونایی
اگر در مسافران آلمان علائم کرونا پدید آمد (سرفه، آبریزش بینی، گلو درد و تب) باید با پزشک تماس تلفنی برقرار کنند. در اغلب موارد راهنماهای سفر، تور لیدرها یا هتل ها می توانند به کمک بیایند. مسافران باید اطلاعات تماس سفارت کشور خود در آلمان را محض احتیاط در اختیار داشته باشند.
انستیتو رابرت کوخ در آلمان موارد پرخطر را شناسایی می کند. در حال حاضر استان هایزنبرگ تنها منطقه پرخطر در آلمان محسوب می شود. در حال حاضر در خود آلمان محدودیت های خاصی برقرار نیست  توصیه می شود مسافران از رویدادهایی که جمعیت آن بالغ بر 1000 نفر است پرهیز کنند. البته بسیاری از این رویدادها همانطور که اشاره شد لغو شده اند. در برلین بسیاری از گردهمایی ها با بیش از 50 نفر که شاملا سینما/تئاترها می شود لغو شده اند. در هامبورگ هم وضع به همین منوال است.     
به طور کلی رهنمود بین المللی برای جلوگیری از سرایت این ویروس خطرناک باید در آلمان هم رعایت شود: شستن مداوم دست ها با آب و صابون به مدت حد اقل 20 ثانیه؛ عطسه کردن روی ساعد دست یا دستمال کاغذی و دور انداختن بلافاصله دستمال کاغذی در سطل زباله؛ رعایت فاصله 1.5 متری با افراد و امتناع از دست دادن با دیگران.
عبور آلمانی ها از سایر کشورها و بازگشت به آلمان
به خاطر محدودیت های اخیر در سفر، آلمان به شهروندان خود توصیه کرده که از انجام سفرهای غیرضروری به سایر کشورها خودداری کنند. مسافران باید در مورد هرگونه تغییر در شرایط حین اقامت خود مطلع بمانند. اما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از وبسایت های زیر بهره مند شوید:
وزارت بهداشت آلمان
وزارت حمل و نقل آلمان
سازمان بهداشت جهانی
انستیتو رابرت کوخ

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
بازبینی استریم فرصت آلبرتا
نیاز سالانه کبک به مهاجر چقدر است؟
دعوت ساسکاچوان از ۵۲۵ متقاضی دیگر در جدیدترین پذیرش
بزرگترین پذیرش EOI جزیره پرنس ادوارد آیلند برگزار شد
افزایش ۴۰ درصدی شهروندی مهاجران تا سال ۲۰۲۴؟
انتاریو: تا ۲۰۲۲ تعداد مقیم های دائم دو برابر می شود
انتخاب سه منطقه از انتاریو برای شرکت در پایلوت مهاجرت منطقه ای
صلح شکلاتی؛ از پناهندگی تا شهروندی کانادا
برگزاری جدیدترین پذیرش منیتوبا
دعوت نوا اسکوشیا از پرستاران در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

۷ فروردین ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.