25

آگوست
2020

کرونا بر آتش اشتیاق علاقه مندان مهاجرت به کانادا دمیده است

Posted By : کاناداهوم/ 116

کرونا بر آتش اشتیاق علاقه مندان مهاجرت به کانادا دمیده است

۳ شهریور ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

مطالعه ای که جدیدا انجام شده مشخص کرده است که کرونا هم حریف علاقه مندان به مهاجرت به کانادا نشده است. طی این نظرسنجی که ماه ژوئن توسط World Education Services (WES) انجام شده است نیمی از پاسخ دهندگان گفته اند که کرونا علاقه آنها به مهاجرت به کانادا را افزایش داده است. موسسه مزبور معادل یابی مدارک تحصیلی متقاضیان مهاجرت کاری/اقتصادی به کانادا را بر عهده دارد. این موسسه اعلام کرده است که از انجا که هر هفته با هزاران متقاضی مهاجرت در ارتباط است انگیزه ها و نیت علاقه مندان مهاجرت را می سنجد.
تعداد افرادی که گفته اند همه گیری کرونا باعث افزایش اشتیاق آنها به مهاجرت به کانادا شده است نسبت به افرادی که گفته اند کرونا باعث رادن شدن آنها از مهاجرت به کانادا شده است بیشتر بوده است. در ماه ژوئن 45 درصد پاسخ دهندگان به نظرسنجی مزبور گفته اند که به خاطر همه گیری کرونا علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستند در حالی است که تنها 6 درصد گفته اند علاقه چندانی به مهاجرت به کانادا ندارند. همچنین تعداد افرادی که گفته اند مهاجرت به کانادا را به بعد موکول کرده اند کمتر بوده است. در ماه ژوئن حدود 32 درصد پاسخ دهندگان گفته اند که در فکر به تاخیر انداختن مهاجرت خود به کانادا هستند. در حالی که در ماه آوریل 32 درصد چنین نظری داشتند.
علت؟ احتمالا شرایط اقتصادی جهان
نظرسنجی موسسه WES همچنین مشخص کرده است که بسیاری از پاسخ دهندگان انتظار داشته اند شرایط اقتصادی کانادا نسبت به شرایط اقتصادی زادگاهشان وخامت کمتری داشته باشد. با اینکه اقتصاد کانادا نیز از ضربات مهلک کرونا بی نصیب نمانده است نظرسنجی Labour Force دریافته که حدود 55 درصد مشاغلی که به خاطر کرونا از دست رفته اند در ماه جولای بازگشته اند. گرچه این نظرسنجی مشخص کرده که نگرانی های اقتصادی در بین متقاضیان مهاجرت شیوع دارد اما بسیاری از پاسخ دهندگان انتظار داشته اند که شرایط اقتصادی کانادا نسبت به زادگاهشان بهتر باشد. در این نظرسنجی هم متقاضیان مهاجرت به کانادا از اقتصاد وطن خود تصور منفی تری داشته اند.
تفاوت در انتظارات به مرور زمان بیشتر شده است. در ماه ژوئن 58 درصد پاسخ دهندگان انتظار داشته اند که شرایط اقتصادی کانادا وخیم باشد در حالیکه 80 درصد انتظار داشته اند که وضع اقتصادی در زادگاهشان وخیم تر از اوضاع اقتصادی کانادا باشد. انتظارات پاسخ دهندگان در ماه آوریل تقریبا یکسان بوده اما تنها 68 درصد انتظار وخامت اقتصادی در کانادا را داشته اند.
کانادا همچنان محتاج مهاجران است
کانادا به خاطر نرخ بالای بازنشستگی و نرخ پایین زاد و ولد با کمبود بلندمدت  نیروی کار مواجه است. این مسائل قبل از همه گیری کرونا برقرار بود و برخی از صاحب نظران گفته اند که کرونا اوضاع را بدتر کرده است. موسسهWES گفته است که “کانادا از جذابیت علی الدوام کانادا برای علاقه مندان خوشحال است. تازه واردان در ترمیم کانادا نقشی کلیدی ایفا می کنند.” مارکو مندچینو وزیر مهاجرت کانادا نیز همین نظر را دارد و پیوسته گفته است که مهاجرت در اولویت کانادای پساکروناست.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
مسیرهای مهاجرت استانی جدید و بهبود یافته کانادا
تکمیل ظرفیت برنامه کاندید مهاجرت انتاریو برای سال 2018
افزایش مهاجرت به نیوبرانزویک در پی کاهش چشمگیر نیروی کار
کانادا و 160 کشور دیگر جهان وارد معاهده مهاجرت سازمان ملل شدند
چالش پنجاه ساله ای که کانادا با آن روبروست؛ چه باید کرد؟
برنامه های مهاجرتی حزب لیبرال در صورت پیروزی مجدد
قرنطینه، کرونا و وظایف کارفرمایان کانادایی در برابر نیروی کار خارجی
پزشک مجرب هستید؟ به خط مقدم انتاریو بروید!
مهاجرت به تورنتو پس از کرونا؛ جذابیتی ماندگار
کرونا و تحصیل در کانادا؛ محدودیت های سفر به کانادا برداشته می شود؟

۳ شهریور ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.