01

مه
2019

کانادا می گوید فیس بوک قوانین حفظ حریم خصوصی را نقض کرده است

Posted By : کاناداهوم/ 376

یکی از ناظران ارشد روز پنجشنبه اعلام کرد فیس بوک پس از جمع آوری اطلاعات کاربری حدود 600 هزار شهروند کانادایی اقدام به نقض حریم خصوصی آنان نموده است، بنابراین نهاد مسئول حفظ حریم خصوصی کانادا از فیس بوک به دلیل سهل انگاری و عدم مسئولیت پذیری به دادگاه شکایت خواهد کرد تا این شبکه اجتماعی را مجبور به تغییر در رویه هایش نماید.

Daniel Therrien کمیسر حفظ حریم خصوصی کانادا در حین انتشار نتایج یک تحقیق مربوط به سال گذشته، از یک رسوایی در زمینه درز اطلاعات توسط فیس بوک و شرکت مشاوره سیاسی Cambridge Analytica در بریتانیا خبر داد.

Therrien گفت که اگرچه فیس بوک یک “نقض اعتماد بزرگ” در رسوایی شرکت Cambridge Analytica را تایید نموده، اما این شرکت نتایج تحقیقات کانادا را انکار کرده است.

Therrien گفت:”با توجه به اینکه اطلاعات شخصی تعداد زیادی از کاربران در اختیار فیس‌ بوک قرار دارد، عدم پایبندی این شرکت به مسئولیت پذیری در قبال این اطلاعات و امتناع از انجام اقدامات لازم در این زمینه اصلا خوشایند نیست.”او می گوید این شرکت از ارائه داوطلبانه حسابرسی های مربوط به سیاست های حریم خصوصی خود در 5 سال آینده امتناع کرده است.

وی افزود:”تناقض آشکار میان وعده های عمومی فیس بوک برای اصلاح سیاست های خود در رابطه با حریم خصوصی و امتناع این شرکت از پرداختن به مشکلات جدی که ما شناسایی کرده ایم و حتی نقض قوانین توسط این شبکه اجتماعی، بسیار نگران کننده است.”

متاسفانه فیس بوک در این خصوص اظهار نظری نکرده است.

دفتر کمیسر حفظ حریم خصوصی، قدرت اعمال مجازات های مالی را ندارد اما می تواند به دنبال صدور رای دادگاه برای وادار کردن فیس بوک به پیگیری خواسته هایش باشد. به گفته Therrien صدور رای نهایی دادگاه ممکن است یک سال به طول انجامد.

این تحقیق نشان داد که “عدم مسئولیت پذیری کلی” در ارتباط با اطلاعات شخصی افراد وجود داشته به این معنی که این خطر وجود دارد که اطلاعات این افراد به روش هایی که آنها نمی دانند مورد استفاده واقع شود و آنها را در معرض آسیب های احتمالی قرار دهد.

این تحقیقات علاوه بر نقض حریم خصوصی توسط فیس بوک، مشکلات مربوط به سامان بخشیدن به رسانه های اجتماعی را نیز مورد توجه قرار داده است.

Therrien افزود که عدم پذیرش اظهارات نهاد کانادایی از سوی فیس بوک نشان دهنده “ضعف های اساسی” در قانون کنونی است و قانون گذاران را بر آن داشته تا به دفتر وی قدرت اختیار بیشتری بدهند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.