25

جولای
2022

کانادا دوباره تست تصادفی کرونا را از مسافران واکسینه شده انجام می‌دهد

Posted By : کاناداهوم/ 76

کانادا دوباره تست تصادفی کرونا را از مسافران واکسینه شده انجام می‌دهد

اخبار, اخبار سفر به کانادا در:

مسافران هوایی کانادا ممکن است بار دیگر ملزم به انجام تست کرونا در فرودگاه‌های کانادا باشند. این تست به صورت تصادفی و رندم بر روی مسافران انجام می‌شود.
کانادا پس از وقفه‌ای پنج هفته‌ای، انجام تست اجباری و تصادفی کرونا را برای مسافران هوایی که کاملا واکسینه شده‌اند از سر گرفت.
کانادا تست رندم در فرودگاه‌ها را در ۱۱ جون متوقف کرد و دوباره آن را از ۱۹ جولای از سر گرفت. تست کرونا در چهار فرودگاه ونکوور، کلگری، مونترال و تورنتو انجام خواهد شد.
افرادی که برای انجام تست انتخاب می‌شوند ظرف ۱۵ دقیقه بعد از ارائه اظهارنامه گمرکی، ایمیلی دریافت خواهند کرد که به آن‌ها توضیح می‌دهد چگونه می‌توانند تست دهند. مسافرانی که کاملا واکسینه نیستند می‌توانند تست خود را به صورت مجازی و یا حضوری در داروخانه‌های منتخب انجام دهند و شرایط قرنطینه را هم رعایت کنند.
اگر نتیجه تست در بدو ورود مثبت باشد، مسافر باید خود را از زمان دریافت نتیجه تا ۱۰ روز قرنطینه کند، حتی اگر مدت زمان قرنطینه شرط شده توسط آن استان یا منطقه کوتاه‌تر باشد.
مسافری کاملا واکسینه تلقی می‌شود که دو دوز واکسن کرونای مورد تایید یا یک دوز واکسن جانسن اند جانسن را حداقل ۱۴ روز قبل از ورود به کانادا تزریق کرده باشد.
تست مسافران هوایی فارغ از وضعیت واکسیناسیونشان خارج از فرودگاه انجام خواهد شد: یا به صورت حضوری و یا در مکان مختص انجام تست و یا فرد می‌تواند خودش از خودش تست کرونا بگیرد (self-swab). مسافرانی که کاملا واکسینه تلقی نشوند باید ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند و روز اول و هشتم از خود تست بگیرند.
تمام مسافران باید ظرف ۷۲ ساعت قبل از ورود به کانادا همچنان از اپلیکیشن ArriveCAN برای اطلاعات ضروری سفر استفاده کنند که البته استثناهایی هم در این شرط وجود دارد.
دولت کانادا گفته که انجام تست کرونا خارج از فرودگاه‌ها به کانادا اجازه می‌دهد تا سویه‌های جدید کرونا و سایر تغییرات در وضعیت اپیدمی را رصد و به آن‌ها واکنش نشان دهند
وزیر حمل و نقل کانادا عمر الغبرا در ۱۴ جولای گفته است که «به موازات افزایش تقاضا برای سفر در سراسر جهان، خبر امروز گام مهمی در مسیر انجام تست در خارج از فرودگاه‌ها و ممانعت از گسترش بیشتر کروناست. دولت کانادا همچنان از مسافران و کارمندان محافظت خواهد کرد و اطمینان حاصل خواهد کرد که سیستم حمل و نقل کانادا در بلند مدت ایمن، قابل اعتماد و مستحکم باشد.»

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۳ مرداد ۱۴۰۱


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.