25

ژوئن
2019

کانادا به عنوان برترین کشور دنیا در زمینه تحصیلات عالی رتبه بندی شد

Posted By : کاناداهوم/ 313

کانادا به عنوان یکی ازبرترین کشورهای دنیا از نظر تحصیلات عالی انتخاب شده و بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا در این کشور جای گرفته اند.  

بر اساس یک گزارش جدید، در حال حاضر کانادا برای اولین بار به عنوان یکی از برترین کشورهای دنیا در زمینه تحصیلات عالی طبقه بندی شده است.

شرکت انگلیسی RS Components، که توزیع ‌کننده عمده قطعات الکترونیکی، الکتریکی و صنعتی است لیستی منتشر کرده که نشان می دهد کدام کشورها بیشترین درصد جمعیت مشغول در حوزه های تحصیلات عالی را دارا می باشند و از این تعداد، کدام کشورها بیشترین مرد و کدام کشورها بیشتر تعداد زن تحصیل کرده را دارد.

طبق این گزارش، مردم کانادا بیشترین سهم را از نظر تعداد افرادی که ادامه تحصیل داده و به مقاطع بالای تحصیلات عالی راه پیدا کرده اند دارا می باشد، به طوری که 57 درصد از افراد بالغ در این کشور تحصیلات خود را در مراحل بالاتر ادامه داده و حداقل یک مدرک دانشگاهی دارند.

در کانادا، 63 درصد از زنان به تحصیلات دانشگاهی ادامه می دهند که جایگاه نخست ثبت نام در مقطع تحصیلات عالی را به بانوان واگذار کرده و در مقابل، مردان با دارا بودن سهم 50 درصدی، رتبه سوم را از نظر میزان ثبت نام در میان کشورهای برتر دنیا به خود اختصاص داده اند.

برای یافتن این اعداد و ارقام، شرکت RS Components از داده‌های جهانی مربوط به تحصیلات بزرگسالان در کشورهای OECD استفاده کرده است. این آمار به عنوان درصدی از جمعیت افراد 25 تا 64 ساله اندازه‌ گیری شده است که نوعی از آموزش عالی را به شکل یک دوره تحصیلی دو ساله، چهار ساله یا برنامه فنی و حرفه ‌ای تکمیل کرده باشند.

لیست 10 کشور برتر دنیا در زمینه تحصیلات عالی به شرح زیر می باشد:

از میان جمعیت 25 تا 64 ساله که دارای تحصیلات عالی می باشند، سهم زنان و مردان در هر یک از کشورهای برتر به شرح زیر می باشد:

بالاترین درصد مردان تحصیل کرده:

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.