13

آوریل
2019

پیش بینی از دست رفتن ۱۲،۵۰۰ شغل در صنعت نفت و گاز کانادا در سال ۲۰۱۹

Posted By : کاناداهوم/ 263

یک گزارش جدید که به تازگی منتشر شده می گوید کارگران بخش نفت و گاز کانادا در سال ۲۰۱۹ با خطر بیکاری بالایی روبرو هستند و اشتغال مستقیم در این بخش در سال جاری به اندازه بیش از ۱۲ هزار فرصت شغلی کاهش می یابد.

PetroLMI که در زمینه اطلاعات آماری بازار کار صنعت نفت کانادا فعالیت می کند اعلام کرد که پیش بینی می شود نیروی کار در این حوزه در حدود ۱۷۳،۳۰۰ نفر در سال ۲۰۱۹ کاهش یابد، که نشانگر کاهش ۲۳ درصدی نسبت به ۲۲۶،۵۰۰ نفر شاغل در سال ۲۰۱۴ می باشد.

 طبق گزارش این مرکز، در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بازار کار نفت و گاز کانادا پس از کاهش شدید قیمت کالا سقوط کرد و  در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نیز بدون تغییر ثابت ماند.

PetroLMI در به روزرسانی اطلاعات بازار کار ۲۰۱۹ می گوید در سال جاری حدود ۱۲،۵۰۰ شغل در معرض خطر هستند که دلیل آن عواملی همچون کاهش قیمت کالاها، کاهش هزینه های سرمایه ای و عدم اطمینان نسبت به ارائه نفت و گاز به بازار عنوان شده است.

PetroLMI گفته کارگران بخش خدمات صنعت نفت و گاز کانادا در سال جاری با بیشترین مشکلات استخدامی و خطر بیکاری مواجه خواهند بود، در حالی که انتظار می ‌رود فقط بخش خط لوله در صنعت نفت شاهد رشد ملایمی باشد.

پیش بینی شده در میان استان های مختلف، آلبرتا شاهد بیشترین کاهش موقعیت های شغلی باشد و حدود ۹،۶۰۰ شغل را در سال جاری از دست بدهد.

Carol Howes، نایب رئیس PetroLMI، گفت:”تا زمانی که ظرفیت صادرات اضافی فراهم نشود، تلاش در جهت بهبود چشم انداز اشتغال برای بخش نفت و گاز کانادا بی اثر خواهد بود.”

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.