16

آوریل
2019

وعده استخدام هزار معلم و کارمند جدید در مدارس آلبرتا

Posted By : کاناداهوم/ 408

Rachel Notley، رهبر حزب دمکرات NDP در آلبرتا قول داده است در صورتی که حزب او در انتخابات 16 آوریل به قدرت برسد، نزدیک به 1،000 معلم دیگر در پاییز امسال استخدام شوند.

خانم Notley می گوید در سال تحصیلی آینده حدود 15 هزار دانش آموز جدید به مدرسه می روند که فراهم کردن امکانات و شرایط مناسب برای آنها امری ضروری است.

وی گفت:”به عنوان رهبر شما، این اطمینان را خواهم داد که تعداد استخدام های معلمان به حدی باشد که هر کودکی که به مدرسه وارد شود، معلمی برای خوش آمد گویی داشته باشد. فرزندان ما سزاوار کمتر از این نیستند.”

او می گوید دولت حزب NDP برنامه دارد تا 600 معلم استخدام کند و علاوه بر آن از طریق افزایش 23 میلیون دلاری بودجه بهبود کلاس های درس در استان و رساندن مبلغ این بودجه به 100 میلیون دلار، 400 معلم دیگر نیز استخدام خواهند شد.

به گفته Notley، در صورت پیروز شدن حزب NDP در انتخابات، این بودجه به صورت دائمی حفظ خواهد شد.

این بودجه با توجه به تعداد دانش آموزان ثبت نام شده در هر مدرسه تقسیم خواهد شد و هدف آن کمک به حفظ معلمان، استخدام نیروهای جدید و پرداخت منابع برای کمک به دانش آموزان با نیازهای پیچیده است.

در هفته های اخیر JASON KENNEY گفته بود یک دولت از حزب محافظه کار UCP بررسی و ارزیابی خواهد کرد تا مشخص شود که چرا اندازه کلاس های درس در آلبرتا علیرغم اینکه بودجه لازم برای تقسیم آنها وجود دارد، همچنان رو به بزرگ شدن است.

به گفته Kenney، قرار است تا UCP با کاهش هزینه های بخش اداری و تخصیص این منابع به معلمان، میزان بهره وری را افزایش دهد.

تقریبا 68 درصد از کلاس های درس ارائه شده توسط هیات آموزشی کلگری، در تمامی دوره ها، توانستند به اهداف تعیین شده در سال تحصیلی 18-2017 دست پیدا کنند. تجزیه تحلیل خبری انجام شده توسط وب سایت CBC از اطلاعات استانی سال گذشته نشان داد که این میزان از 47 درصد در دهه گذشته، پیشی گرفته است.

خانم Notley همچنین قول داده است که NDP مبلغ 1.3 بیلیون دلار بابت ساخت و ارتقاء 70 مدرسه دیگر، از جمله ساخت یک دبیرستان جدید در بخش شمالی کلگری اختصاص دهد.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.