01

مارس
2020

ورود بیش از ۱ میلیون مهاجر جدید به کانادا طی دو سال آینده

Posted By : کاناداهوم/ 179

ورود بیش از ۱ میلیون مهاجر جدید به کانادا طی دو سال آینده

۱۱ اسفند ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

آقای Marco Mendicino وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اخیرا برنامه خود را برای پذیرش مهاجران جدید طی دو سال آتی در نشستی در تورنتو اعلام کرده است. این اولین سخنرانی مهم وی پس از گماشته شدن در منصب وزارت در نوامبر 2019 بود. گفتنی است آقای Marco Mendicino پس از پیروزی مجدد حزب لیبرال در انتخابات فدرال اخیر کانادا که در اکتوبر برگزار شد به وزارت مهاجرت کانادا گماشته شده است.
وی گفته است که “سخنرانی وزرا در باب برنامه و اهداف خود سنتی ریشه دار در بین وزرای مهاجرت کاناداست؛ آنها اهداف دولت فدرال را تبیین می کنند و بیان می کنند که دولت چه برنامه هایی برای رسیدن به این اهداف دارد.” طبیعتا سخنرانی خود وی هم از این قاعده مستثنی نبوده است. او سخنان خود را با بیان وابستگی آینده کانادا به مهاجران و اینکه کانادا به چه تعداد مهاجر نیاز  خواهد داشت شروع کرد.  
وی در ادامه سخنان خود به واقعیت های جامعه کانادا پرداخته و مساله کاهش نرخ زاد و ولد و پیری جمعیت را مطرح کرده است. کانادایی ها به اندازه ی کافی بچه دار نمی شوند. این مساله فشار زیادی را بر اقتصاد کانادا وارد می کند. از سوی دیگر طول عمر کانادایی ها افزایش داشته و این امر طبیعتا هزینه های درمانی برای مراقبت از سالمندان را افزایش می دهد. وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا تنها راه چاره این مسائل را استقبال از مهاجران بیشتر عنوان کرده است.  امروه 80 درصد رشد جمعیت کانادا ناشی از مهاجران است و برآوردها حاکی از این هستند که این نرخ تا سال 2030 به 100 درصد خواهد رسید.
به همین خاطر است که کانادا طی سه سال آینده از 1 میلیون مهاجر استقبال خواهد کرد؛ آقای Marco Mendicino در ماه مارس برنامه سطوح مهاجرت 2020-2022 کانادا را رسما اعلام خواهد کرد. اکسپرس انتری برنامه اصلی جذب مهاجران جدید خواهد ماند و از ژانویه سال 2015 تا کنون موفق عمل کرده است. آقای Marco Mendicino گفته است که 95 درصد تازه واردان از طریق اکسپرس انتری دارای شغل هستند و 80 درصد آنها در رشته های خود مشغول فعالیت هستند.
علاوه بر این دو مسیر مهاجرتی Global Talent Stream و Atlantic Immigration Pilot در پشتیبانی از اقتصاد کانادا نقشی کلیدی داشته اند. با این وجود مناطق کوچک تر کانادا همچنان جای بهره مندی بیشتر از مهاجران دارند. به همین خاطر دولت فدرال در سالی که گذشت از پایلوت مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا رونمایی کرد.
برنامه مهاجرت شهری کانادا یا MNP اقدامی دیگر از ناحیه دولت فدرال در راستای کمک به رشد اقتصاد کانادا است. آنگونه که آقای وزیر گفته است دولت هنوز در مرحله مشورت است تا معلوم شود که این برنامه قرار است چگونه فعالیت کند و از نظرات و پیشنهادات ذینفعان در این رابطه استقبال می کند. وی در خاتمه به ضرورت گفتگوی ملی در مورد خالص بودن سود مهاجرت برای کانادا تاکید کرد و از سیستم مهاجرتی کانادا به عنوان استانداردی جهانی یاد کرد و بیان داشت که سنگ بنای کانادا مهاجران هستند.

4.5
/
5
(
2

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
مسیرهای مهاجرت استانی جدید و بهبود یافته کانادا
طی یک نظرسنجی جدید مشخص شد: حمایت اکثر کانادایی ها از افزایش مهاجران
برنامه های مهاجرتی حزب لیبرال در صورت پیروزی مجدد
چالش پنجاه ساله ای که کانادا با آن روبروست؛ چه باید کرد؟
28 ژانویه: روز بازگشایی برنامه والدین و پدر/مادر بزرگ ها
مهاجرت به کانادا در فصل سوم 2018 رکورد زد
اکسپرس انتری به شکستن رکورد سال 2017 نزدیک شد
تکمیل ظرفیت برنامه کاندید مهاجرت انتاریو برای سال 2018
کانادا تا سال 2021 همچنان به پذیرش مهاجران بیشتری ادامه خواهد داد
فرمولی برای جذب مهاجران به مناطق کوچک کانادا

۱۱ اسفند ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.