20

مه
2019

نیمی از جوانان کانادایی در فصل تابستان به منظور حفظ ارتباط با دوستانشان زیر بار قرض می روند

Posted By : کاناداهوم/ 334

در حالی که ممکن است با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، زندگی جوانان در فصل تابستان آسان و کم خرج به نظر برسد، اما یک گزارش جدید دریافته است که بسیاری از کانادایی ها می کوشند تا طبق عادات هزینه ای دوستانشان رفتار نمایند و بنابراین برای حفظ روابط دوستی خود، به راحتی زیر بار قرض می روند.

این اطلاعات آخرین یافته های یک نظرسنجی است که اخیرا توسط Credit Karma که یک شرکت مالی خصوصی چند ملیتی در ایالات متحده آمریکاست، ارائه گردیده است.

براساس این یافته ها، بدهی هایی که 50 درصد از جوانان 18 تا 38 ساله متحمل می شوند مربوط به برخی عادات هزینه ای همچون خرید لباس، غذا، الکل و حتی سفر می شود.

بر اساس گزارشی در مورد یافته های این نظرسنجی، بیش از یک سوم (35 درصد) از پاسخ دهندگان گفته اند در مقابل برخی پیشنهادات دوستانشان که از عهده بار مالی آن بر نمی آیند، نمی توانند به راحتی “نه” بگویند. همچنین 63 درصد از افرادی که زیر بار قرض رفته اند، بدهی خود را از دوستانشان مخفی می کنند.

این گزارش می گوید علت بسیاری از این هزینه ها  پدیده ای به نام FOMO (ترس از دست دادن) می باشد.

از میان افرادی که به دلیل حفظ روابط خود بدهکار شده اند:

جهت کمک به افرادی که با مسائل مربوط به بدهی و امور مالی درگیر هستند، Credit Karma مراحلی را پیشنهاد می کند که افراد با پیروی از آنها می توانند تا حدی بر مشکلات مالی خود مسلط شوند.

این نظرسنجی نشان می دهد که 69 درصد از جوانان بالغ کانادا فکر می کنند که دوستانشان پول بیشتری نسبت به آنها دارند. اما در واقع تعداد خیلی کمی از آنها (41 درصد) می دانند که دوستانشان چقدر درآمد دارند. شما مجبور نیستید حقوق خود را به دوستانتان اعلام نمایید اما می توانید در مورد آنچه که از عهده هزینه آن بر می آیید و کارهایی که از انجام آن ناتوانید، شفافیت و صداقت داشته باشید تا متوجه شوید آنها هم مثل شما احساس یکسانی دارند.

پایبندی به سطح بودجه محدود به این معنا نیست که شما نمی توانید با دوستانتان وقت بگذرانید و لذت ببرید. شما می توانید چیزهایی مانند خوردن غذای مختصر، پیاده روی در یک پارک یا رفتن به خانه یکی از دوستان برای برپایی یک مهمانی به جای بیرون رفتن را جایگزین تفریحات پرهزینه نمایید.

برای جلوگیری از هزینه های بیش از حد، کارت های اعتباری خود را در خانه بگذارید. سعی کنید یک حساب پس انداز جداگانه داشته باشید تا بتوانید برای مواقعی که با دوستان خود به تفریح می روید از آن جهت پرداخت هزینه های کوتاه مدت استفاده کنید. توجه داشته باشید کارت اعتباری مربوط به این حساب یا مقداری پول نقد همراه خود ببرید تا بدین ترتیب همواره مقدار مشخصی پول در اختیارتان باشد و برای تفریحات دوستانه بیش از حد زیر بار قرض نروید.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.