04

ژوئن
2019

نظرسنجی جدید نشان می دهد کانادایی ها نسبت به گذشته کمتر مودب هستند

Posted By : کاناداهوم/ 334

همانطور که می دانیم رفتار خوب و مراعات حقوق دیگران برای کانادایی ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و مردم این کشور ادب و نزاکت بالایی در برخورد با دیگران از خود نشان می دهند. آدابی که ظاهرا به دلایل مختلف در سال های اخیر دچار تغییر و تحول شده که در این میان تاثیرپذیری از ورود مهاجران بیشمار به این کشور را نباید نادیده گرفت.

در همین راستا، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که کانادایی ها از شخصیت عمومی مودبانه خود فاصله گرفته اند و بنا بر گفته بیش از نیمی از پاسخ دهندگان، کمتر از گذشته دارای رفتار مودبانه می باشند.

بر اساس یک نظرسنجی که توسط شرکت تحقیقاتی Vancouver’s Research Co در ونکوور انجام شده است، 52 درصد از پاسخ دهندگان کانادایی چنین تصور می کنند که مردم این کشور نسبت به پنج سال گذشته، از ادب و نزاکت کمتری برخوردار می باشند.

نظرسنجی انجام شده از 1،000 بزرگسال کانادایی نشان می دهد که کاهش مشاهده شده در میزان رفتار مودبانه مردم در رسانه های اجتماعی نیز رخ داده است، به طوری که سه نفر از هر ده کانادایی (31 درصد) می گویند آنها در هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی در طول یک هفته با چندین فرد گستاخ و بی ادب مواجه می شوند.

فقط 8 درصد از کانادایی ها معتقدند افراد “مودب” تر از سال 2014 هستند، در حالی که 33 درصد می گویند وضعیت تقریبا مشابه با پنج سال پیش می باشد.

بیش از 84 درصد گفته اند والدین در آموزش رفتار مناسب و تربیت فرزندانشان موفق نبوده اند، در حالی که 77 درصد از پاسخ دهندگان برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی را مورد سرزنش قرار داده اند.

74 درصد مردم با اشاره به نمونه هایی از افراد مشهور، ورزشکاران و دیگر چهره های عمومی، آنها را دلیل این تغییرات رفتاری دانسته اند، در حالی که 59 درصد معلمان و مدارس را مقصر می دانند.

نتایج این تحقیق بر اساس یک نظرسنجی آنلاین به دست آمده است که از تاریخ 4 آوریل تا 7 آوریل 2019 و در میان بزرگسالان کانادایی انجام شده است. داده های این مطالعه دارای حاشیه خطایی معادل 3.1 درصد می باشند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.