30

مه
2019

نصب دوربین بر روی اتوبوس های مدارس برای کنترل رانندگان قانون شکن

Posted By : کاناداهوم/ 354

امنیت دانش آموزان در انتاریو به یکی از نگرانی های عمده تبدیل شده است چرا که در طول چند سال گذشته موارد بیشماری از اتومبیل هایی که با سرعت بالا از کنار سرویس های مدرسه سبقت گرفته اند، ثبت شده است. در حال حاضر، مقامات یکی از شهرهای انتاریو تصمیم گرفته اند یک استراتژی جدید پیاده سازی نمایند که بر اساس آن رانندگان متخلفی را که به سرعت از کنار اتوبوس های مدرسه ای که در حال سوار و پیاده کردن دانش آموزان می باشند عبور می نمایند، کنترل و جریمه نمایند. بنابراین مسئولین شهری اتاوا اقدام به نصب دوربین بر روی اتوبوس های مدارس نموده اند تا رانندگان متخلف را شناسایی و متوقف نمایند.

همانطور که بسیاری از ما می دانیم، عبور هر گونه خودرو از کنار سرویس مدرسه در حالی که برای پیاده نمودن دانش آموزان متوقف شده است و چراغ ایست آن روشن می باشد نه تنها خطرناک بوده، بلکه غیر قانونی است.

ماه گذشته، دولت انتاریو اعلام کرد که قصد دارد استراتژی های جدیدی را برای محدود کردن تعداد حوادثی که هر ساله در اطراف اتوبوس های مدرسه رخ می دهند، اجرا کند. در طی این اعلامیه آنها اظهار داشتند که یکی از این استراتژی ها ارائه مجوز استفاده از دوربین بر روی علایم ایست اتوبوس های مدرسه برای گرفتن عکس و فیلم از رانندگان بی ملاحظه می باشد.

به گزارش CTV نیوز، Jim Watson شهردار اتاوا گفت که این اولین برنامه از نوع خود در انتاریو است که اتوبوس های مدرسه را با دوربین هایی مجهز می کند تا بدین طریق رانندگانی را که به طور غیر قانونی و در حالی که بازوی توقف اتوبوس باز است، از کنار آن عبور می کنند شناسایی نموده و جریمه نمایند.

این اتوبوس های مدارس در اتاوا به چهار دوربین جداگانه مجهز خواهند شد که در خارج از خودرو نصب می شوند. همه این دوربین ها حساس به حرکت می باشند و زمانی که یک وسیله نقلیه دیگر از کنار اتوبوس عبور کند، فعال شده و اقدام به فیلمبرداری می نمایند. سپس یک ویدیوی 10 ثانیه ای ضبط خواهد شد که به یک سرور فرستاده می شود که در آنجا یک افسر پلیس قادر خواهد بود فیلم را بررسی نماید و مشخص کند که آیا یک تخلف انجام شده است یا خیر.

اگر افسر تشخیص دهد که اقدامات راننده غیرقانونی بوده است، ظرف مدت هفت روز “اخطار جریمه استانی” صادر خواهد شد. این اخطار در صورتیکه راننده برای اولین بار مرتکب این جرم شده باشد، شامل جریمه حداقل 490 دلاری است. با این حال، یکی از افسران پلیس اتاوا به نام Mark Gatien، به CBC گفت که این اخطاریه برای مالک وسیله نقلیه صادر خواهد شد نه شخصی که در حین ارتکاب تخلف در حال رانندگی بوده است.

اتاوا مدل آزمایشی این برنامه را در سال 2016 راه اندازی کرد که در آن زمان روزانه به طور متوسط ​​پنج راننده به طور غیرقانونی از اتوبوس های مدرسه سبقت می گرفتند. در مجموع، مقامات شهری امیدوارند که با نصب این دوربین ها بتوانند به حفظ امنیت دانش آموزان کمک کنند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.