19

آوریل
2019

ناقوس کلیسای نوتردام مونترال در همبستگی با کلیسای نوتردام پاریس به صدا درآمد

Posted By : کاناداهوم/ 441

کلیسای نوتردام باسیلیکا در مونترال کبک در نیمروز 15 آوریل و به نشانه ابراز همدردی با آتش سوزی کلیسای تاریخی نوتردام پاریس، ناقوس‌هایش را به صدا درآورد.

همچنین علاوه بر به صدا در آوردن زنگ ناقوس کلیسای نوتردام مونترال، ساختمان شهرداری مونترال نیز برای ادای احترام به کلیسای آسیب دیده در خاموشی کامل فرو رفت.

Thomas Cardinal Collins، اسقف اعظم تورنتو، نیز آتش سوزی کلیسای جامع نوتردام پاریس را یک تراژدی غم انگیز خواند.

وی گفت:”این کلیسا قرن ها نماینده حضور خدا و روح و قلب انسان های بیشماری بوده است. کلیسا نشانه ای از زیبایی هاست که راهی به سوی معنویت، حقیقت و خوبی می گشاید.”

کلیسای جامع چند صد ساله نوتردام پربازدیدترین بنای تاریخی اروپاست که به گفته امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، کار بازسازی آن تا 5 سال دیگر به اتمام خواهد رسید.

مکرون ضمن یادآوری حادثه آتش ‌سوزی مهیب در کلیسای تاریخی نوتردام، از تلاش همه دست اندرکاران به ویژه ماموران آتش ‌نشانی در مهار آتش تشکر کرد و قول داد که تا سال 2024 این کلیسا بسیار زیباتر از گذشته مورد استفاده همگانی قرار بگیرد.

وی در یک سخنرانی چند دقیقه‌ ای در کاخ الیزه همگان را به بردباری دعوت کرد و از فرانسویان خواست تا از فاجعه نوتردام به عنوان بهانه ‌ای برای “اتحاد” و “تلاش برای بازسازی” کشور استفاده کنند.

شایان ذکر است کلیسای جامع Notre-Dam پاریس که سمبل تاریخی کشور فرانسه محسوب می شود، حدود ساعت 7 شب دوشنبه 15 آوریل دچار حریق گسترده ‌ای شد و حدود 500 مامور آتش‌ نشانی تا ساعت 4 بامداد روز بعد در تلاش برای مهار آن بودند.

این حادثه تلفات جانی نداشت ولی بخش ‌های مهمی از کلیسا از جمله برج شرقی و قسمت بزرگی از سقف قدیمی چوبی آن که به “جنگل بلوط” معروف است در آتش سوخت.

 

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.