15

آگوست
2020

مهاجرت به کانادا؛ کجا در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنیم؟

Posted By : کاناداهوم/ 126

مهاجرت به کانادا؛ کجا در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنیم؟

۲۳ مرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

یکی از شرایط اصلی مهاجرت به کانادا تسلط بر زبان انگلیسی است؛ جدیدترین خبرها حکایت از این دارند که با وجود کرونا، آزمون زبان انگلیسی هم اکنون برای افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند فراهم است. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا دو آزمون رایج برای سنجش مهارت های زبان انگلیسی متقاضیان مهاجرت به کاندا برگزار می کند: IELTS و CELPIP. متقاضیانی که قصد دارند از طریق برنامه مهاجرت استانی یا یکی از برنامه های مهاجرتی فدرال یا استانی به کانادا مهاجرت کنند می بایست قبل از ارائه پروفایل اکسپرس انتری یا درخواست اقامت دائم در این دو آزمون شرکت کرده باشند.
از زمانی که سر و کله کرونا در جهان پیدا شد، متقاضیان مهاجرت به کانادا هم در شرکت دذر آزمون زبان انگلیسی با دشواری هایی روبرو شدند. کرونا باعث شد دولت های سراسر جهان قرنطینه اعمال و محدودیت های زیاد برقرار کنند. برگزار کنندگان دو آزمون  IELTS و CELPIP از قوانین محلی تبعیت کردند و نتوانستند این دو آزمون را به موقع برگزار نمایند. اما جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که هم اکنون پس از گذشت ماه ها از اعمال محدودیت ها دولت های سراسر جهان محدودیت ها را برداشته اند و متقاضیان می توانند در دو آزمون IELTS و CELPIP شرکت کنند.
البته در محل برگزاری این دو آزمون تدابیر و پروتکل های بهداشتی رعایت می شوند تا از جان و سلامتی متقاضیان آزمون و کارکنان محافظت شده باشد. این محل ها به طور مرتب شستشو می شوند، متقاضیان و کارکنان از ماسک و دستکش استفاده می کنند و در اتاق های آزمون فاصله گذاری جتماعی رعایت می شود. سازمان IELTS در وبسایت خود اعلام کرده که آزمون های General Training در حال حاضر در 89 کشور دنیا برگزار می شوند. این آزمون ها در کشورهایی که بیشترین متقاضی را برای اقامت دائم کانادا دارند برگزار می شوند. کشورهایی نظیر بنگلادش، برزیل، کانادا (بسیاری از دارندگان اقامت دائم کانادا که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند قبلا دانشجوی بین المللی یا کارگر خارجی محسوب می شدند)، چین، کلمبیا، مصر، فرانسه، هنگ کنگ، هند، ایرلند، کره جنوبی، کویت، لبنان، مکزیک، مراکش، نیجریه، عمان، پاکستان، فیلیپین، روسیه، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بریتانیا، ویتنام و بسیاری از کشورهای دیگر.
آزمون CELPIP کجا برکزار می شود
اما آزمون  CELPIP هم در 6 کشور برگزار می شود: کانادا، ایالات متحده، چین، فیلیپین، امارات متحده عربی و هند. در ایالات متحده آمریکا مراکز بیشتری برای برگزاری آزمون CELPIP وجود دارند و آمریکا اخیرا بیشترین مهاجر را به کانادا می فرستد.
مهاجرت به کانادا طی بحران کرونا
برگزاری دو آزمون مهم زبان انگلیسی و نیز برگزاری پذیرش های مختص تمام برنامه های مهاجرتی را می توان به فال نیک گرفت چرا که تعداد بیشتری از متقاضیان مهاجرت می توانند درخواست مهاجرت به کانادا ارائه کنند. در ابتدای همه گیری کرونا بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا به سختی می توانستند درخواست کامل خود را ارائه کنند یا وارد صف انتظار اکسپرس انتری شوند. گذشته از این برخی از متقاضیان ممکن است تاریخ آزمون یا ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود را به خاطر عدم برگزاری پذیرش های اکسپرس انتری که مختص تمام برنامه های مهاجرتی هستند به بعد موکول کرده باشند. برنامه مهاجرتی Federal Skilled Worker Program (FSWP) معمولا بیشترین تعداد متقاضی اکسپرس انتری موفق را در بر دارد اما بین ماه های مارس و اوایل جولای اداره مهاجرت کانادا پذیرش های اکسپرس انتری را تنها برای متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و دسته تجربه کانادا برگزار می کرد. البته از ماه جوالی تا کنون دو پذیرش برگزار شده که طی آنها از متقاضیان Federal Skilled Worker Program (FSWP) هم دعوت به عمل آمده است.
بنابراین به نفع متقاضیان مهاجرت به کاناداست که در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنند و درخواست مهاجرت به کانادا ارائه نمایند. اگر الان این کار را انجام دهید، و درخواستتان با موفقیت تایید شود، از وقفه های غیرضروری بعدی جلوگیری کرده اید. در واقع اگر از طریق مسیر مهاجرتی هماهنگ با اکسپرس انتری از طرف یک استان انتخاب شوید و یا امتیاز شما در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS به اندازه ای بالا باشد که بدون انتخاب شدن از طرف استان هم کافی خواهد بود ممکن است پس از مدت زمان کوتاهی از ورودتان به صف انتظار اکسپرس انتری شانس دریافت دعوتنامه جهت ارائه تقاضا برای اقامت دائم را داشته باشید.

5
/
5
(
2

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جاستین ترودو: مهاجرت، مزیت رقابتی کانادا نسبت به امریکاست
اکسپرس انتری به شکستن رکورد سال 2017 نزدیک شد
کانادا بزرگترین پذیرش تاریخ اکسپرس انتری و اولین پذیرش سال جدید را برگزار کرد
کانادا در ماه ژانویه آغوش خود را به روی ۴۰۰۰۰ مهاجر گشود
اکثر کانادایی ها هنوز نسبت به پدیده مهاجرت و مهاجران دید مثبتی دارند
احمد حسین: سخن گفتن از اثرات مثبت مهاجران و پناهندگان بهترین سلاح بر علیه ترس است
دعوت شورای شهرهای جهانی کانادا از تمام احزاب برای حمایت از مهاجرت و مهاجران
طی یک نظرسنجی جدید مشخص شد: حمایت اکثر کانادایی ها از افزایش مهاجران
فرمولی برای جذب مهاجران به مناطق کوچک کانادا
تکلیف مهاجرت به کانادا بعد از انتخابات؟

۲۳ مرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.