27

مه
2019

منیتوبا برای کارگران ماهر و فارغ التحصیلان خارجی دعوتنامه صادر کرد

Posted By : کاناداهوم/ 345

استان منیتوبا جدیدترین پذیرش Expression of Interest خود را در تاریخ ۲۳ می برگزار کرده و طی آن برای ۱۹۶ متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کرد تا آنها بتوانند برای انتخلب شدن از طرف این استان و در نهایت اقامت دائم تقاضای خود را ارائه کنند. از مجموع ۱۹۶ توصیه نامه برای تقاضا ۱۱۹ عدد برای متقاضیانی صادر شد که در دسته ی Skilled Workers in Manitoba Stream قرار داشتند، ۶۰ عدد برای متقاضیان Skilled Workers Overseas و ۱۷ توصیه نامه برای تقاضا هم  برای دانشجویان خارجی که از موسسات آموزش عالی و دانشگاه های منیتوبا فارغ التحصیل شده اند از طریق International Education Stream صادر شد.

بدین ترتیب، مجموع دعوتنامه های صادره تا اینجای سال ۲۰۱۹ به ۴۳۲۰ می رسد. گفتنی است برنامه مهاجرت استانی منیتوبا به این استان اجازه می دهد تا متقاضیان مهاجرتی را که دارای مهارت های مورد نیاز کارفرمایان هستند و می توانند به سرعت در این استان خود را جا بیندازند و از لحاظ اقتصادی خود را تامین کنند انتخاب کند.

دعوت از متقاضیان اکسپرس انتری

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا یکی از فعال ترین و موفق ترین برنامه های مهاجرت استانی کاناداست که از سال ۱۹۹۸ که از آن رونمایی شده تا کنون به ۱۳۰ هزار نفر کمک کرده است در منیتوبا زندگی جدید خود را شروع کنند.

گام نخست : ابراز تمایل

استان منیتوبا در پذیرش ۲۳ می، ۲۷ LAA یا توصیه نامه برای تقاضا را برای آندسته از متقاضیان اکسپرس انتری که دارای کد راستی آرمایی شغل هستند و در یکی از مشاغل مورد نیاز منیتوبا دارای سابقه کار هستند صادر نمود. سیستم اکسپرس انتری فدرال صف انتظار متقاضیان را برای سه مسیر مهاجرت کاری کانادا مدیریت می کند: Federal Skilled Worker Class، Federal Skilled Trades Class و Canadian Experience Class.

آندسته از متقاضیان اکسپرس انتری که از طرف استان انتخاب می شوند در سیستم جامع رتبه بندی ۶۰۰ امتیاز اضافی کسب می کنند. مسیر مهاجرتی کارگر ماهر در منیتوبا –  Skilled Workers in Manitoba Stream – در برابر کارگران ماهر خارجی موقتی و واجد شرایط و فارغ التحصیلان خارجی که در حال حاضر در منیتوبا کار می کنند و از طرف کارفرمای منیتوبایی پیشنهاد کار دائم تمام وقت دریاقت کرده اند باز است.

این مسیر مهاجرتی به برنامه مهاجرت استانی منیتوبا اجازه می دهد متقاضیان واجد شرایط مهاجرت را که خارج از کانادا زندگی می کنند ولی در منیتوبا دارای قوم و خویش و دوست و آشنا هستند و قبلا در این استان کار و تحصیل کرده اند و یا به موجب یکی از برنامه های استخدام استراتژیک برنامه مهاجرت استانی منیتوبا دعوتنامه دریافت کرده اند انتخاب کند.

تمام ۶۰ متقاضی Skilled Workers Overseas که در پذیرش ۲۳ می دعوتنامه دریافت کردند مستقیما از طریق یکی از برنامه های استخدام استراتژیک –  Strategic Recruitment Initiative – دعوت شده بودند.

تکمیل فرم ابراز تمایل یا Expression of Interest اولین گامی است که اکثر متقاضیان کاری ماهر که می خواهند به منیتوبا مهاجرت کنند باید بر دارند. متقاضیان در این مرحله می بایست در مورد تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسه و قوم و خویش های خود در منیتوبا و سایر جزییات اطلاعاتی ارائه کنند و بر حسب پاسخشان امتیازدهی می شوند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند طی پذیرش های متوالی از طریف منیتوبا دعوتنامه صادر می شود.

حداقل امتیاز مورد نیاز برای دریافت توصیه نامه یا LAA در پذیرش 23 می به ترتیب زیر بود:

سال پیش برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ۵۲۰۷ دعوتنامه صادر کرد که ۹۸ درصد آن دعوتنامه ها برای متقاضیان در مسیرهای مهاجرتی Skilled Workers in Manitoba و Skilled Workers Overseas صادر شدند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.