23

آوریل
2020

ممنوعیت موقت مهاجرت به آمریکا؛ درهای کانادا همچنان باز است

Posted By : کاناداهوم/ 159

ممنوعیت موقت مهاجرت به آمریکا؛ درهای کانادا همچنان باز است

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

پرزیدنت ترامپ به تازگی با صدور فرمانی خبر از ممنوعیت موقت مهاجرت به ایالات متحده آمریکا از روز 22 آوریل 2020 داده است؛ وی دلیل این فرمان را نگرانی پیرامون کروناویروس ذکر کرده است. آقای ترامپ این خبر را دوشنبه شب از طریق توییتی اعلام نمود. دانلد ترامپ در بعد از ظهر روز سه شنبه طی جلسه ی روزانه ای که در باب کرونا با خبرنگاران در کاخ سفید داشته گفته است که دولت وی قصد دارد با امضا کردن این فرمان از روز چهارشنبه (یعنی امروز) ورود مهاجران به آمریکا را موقتا ممنوع کند. پرزیدنت ترامپ در توییت خود نوشته بود:
با توجه به حمله دشمن نامرئی و همچنین لزوم صیانت از مشاغل شهروندان عالیقدرمان، فرمانی را برای ممنوعیت موقت ورود مهاجران به داخل ایالات متحده امضاء خواهم کرد!
ترامپ در جلسه عصر سه شنبه اعلام کرد که تعلیق موقت برای ویزاهای اقامت دائم (یا گرین کارد) یک دوره 60 روزه به طول خواهد انجامید، که البته استثناهایی هم وجود خواهد داشت؛ این در حالیست که ترامپ ذکری از استثناءها نکرده است. گفتنی است ریاست جمهوری ایالات متحده همچنین افزوده که تعلیق موقت تنها راهی برای جلوگیری از گسترش کرونا نبوده است بلکه با این تصمیم قصد کمک به نیروی کار آمریکایی که از عواقب اقتصادی این بیماری عالمگیر ضربه دیده اند هم وجود داشته است.
کانادا همچنان از مهاجران استقبال می کند
کانادا هم مانند ایالات متحده و سایر کشورها با ویروس کرونا درگیر است و اقدامات اضطراری منجمله ممنوعیت ورود مسافران خارجی را تدبیر کرده است. با این وجود کانادا تا حد امکان خود را متعهد به استقبال از مهاجران، نیروی کار خارجی موقت و دانشجویان خارجی کرده است. کانادا ورود مهاجران را ممنوع نکرده است بلکه همچنان از اتباع خارجی دعوت می کند تا درخواست مهاجرت خود را ارائه کنند.
کانادا که به خوبی از احتمال ناقص بودن مدارک متقاضیان مهاجرت به خاطر شیوع ویروس کرونا و اختلالات ایجاد شده واقف است بیان کرده است که هیچ درخواستی را که به خاطر اختلالات ایجاد شده توسط کرونا ناقص مانده است رد نخواهد کرد. علاوه بر این کانادا همچنان پذیرش های مهاجرت استانی و فدرال را برگزار می کند و برای افراد منتخب دعوتنامه صادر می کند تا آنها تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند. گفتنی است از زمانی که کانادا تدابیر امنیتی را برای جلوگیری از کرونا اتخاذ کرده است پذیرش های زیر برای ورود مهاجران برگزار شده اند:

دولت فدرال در 15 و 16 آوریل دو پذیرش اکسپرس انتری برگزار کرد
استان بریتیش کلمبیا در روز 16 آوریل پذیرش جدید خود را از طریق برنامه مهاجرت استانی برگزار کرد
دو پذیرش اکسپرس انتری در روز 9 آوریل برگزار شدند
بریتیش کلمبیا در روزهای 6 و 7 آوریل و روز 30 مارس سه پذیرش از طریق برنامه مهاجرت استانی برگزار کرد
ساسکاچوان در روز 26 مارس پذیرش خود را از طرق برنامه مهاجرت استانی خود برگزار کرد
منیتوبا نیز پذیرشی را در روز 26 مارس از طریق برنامه مهاجرت استانی خود برگزار کرد
در روز 23 مارس پذیرش اکسپرس انتری جدیدی برگزار شد
آلبرتا نیز در روز 18 مارس پذیرش جدیدی را از طریق برنامه مهاجرت استانی خود برگزار کرد
و در روز 18 مارس نیز دولت فدرال کانادا یکی دیگر از پذیرش های اکسپرس انتری را برگزار نمود

اکسپرس انتری همچنان اصلی ترین راه برای ورود مهاجران کاری/اقتصادی و نیروی کار ماهر (اسکید ورکر) به داخل کانادا است. به موجب برنامه ای که کانادا برای سال های 2020-2022 دارد قرار است طی سال جاری از 341000، طی سال 2021 از 351000 و طی سال 2022 از 361000 مهاجر استقبال کند.   

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جزییات سیستم EOI کارگر ماهر کبک منتشر شد
کبک با تصویب قانون، هزاران درخواست مهاجرت را رد کرد
دعوت انتاریو از متقاضیان اکسپرس انتری دارای سابقه کار در ۱۰ شغل مختلف
در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری، باز هم حداقل امتیاز پایین آمد
پنجمین پذیرش منیتوبا در سال ۲۰۱۹ برگزار شد
رونمایی کانادا از پایلوت جدید مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی
تکمیل ظرفیت برنامه کاندید مهاجرت انتاریو برای سال 2018
ساسکاچوان برای کاندیدهای مهاجرت با کمترین امتیاز ممکن دعوتنامه صادر کرد
جزییات جدید مجازات رانندگی در حال مستی در کانادا
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی برگزار شد

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.