12

مارس
2019

مشارکت ۸۳ درصدی زنان ۲۵ تا ۵۴ ساله در بازار کار کانادا

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 224

در جدیدترین آماری که از بازار کار کانادا به دست کاناداهوم رسیده است، بیش از ۸۳ درصد زنان کانادایی که بین ۲۵ تا ۵۴ سال داشتند طی سال ۲۰۱۸ یا به دنبال کار بودند یا به کاری اشتغال داشتند. این آمار را Statistics Canada به مناسبت روز بین المللی زن – ۸ مارس – منتشر کرده است.

این در حالی است که آمار سال ۱۹۵۰ به کلی با این آمار متفاوت است چرا که طی آن سال تنها ۲۱ درصد زنان کانادایی در بازار کار این کشور مشارکت داشتند. البته این رقم تا سال ۱۹۹۱ به ۷۵٫۹ رسید. به گزارش کاناداهوم به نقل از Statistics Canada “این افزایش در مشارکت زنان مصادف بوده با تغییرات اجتماعی-اقتصادی و جمعیتی؛ عواملی نظیر افزایش نرخ حضور زنان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، به تاخیر انداختن ازدواج و فرزندآوری و افزایش نرخ جدایی و طلاق”.

در سطح استان ها و نواحی کانادا، سریع ترین رشد حضور زنان در بازار کانادا بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ برای نیو فاندلند و لابرادور ثبت شده است: ۸۱٫۶ زنان این استان در سال ۲۰۱۸ شاغل یا جویای کار بودند. استان کبک پس از این استان در جایگاه دوم قرار گرفته است. نرخ اشتغال زنان در سال ۲۰۱۸ برای این استان با ۳ درصد افزایش ۸۶٫۷ درصد ثبت شده است.

نرخ مشارکت زنان مهاجر هم بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ با رشد ۲٫۳ درصدی به ۷۷٫۷ درصد رسیده است. Statistics Canada همچنین آمار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی برای سال ۲۰۱۷ را هم اعلام کرده که حاکی از این بوده که افزایش نرخ مشارکت زنان ۲۵ تا ۵۴ ساله با ۸۲٫۴ درصد رشد بیشتر از میانگین – ۷۳ درصد – سازمان همکاری و توسعه اقتصادی بوده است. این رقم کانادا را بالاتر از ایالات متحده – با نرخ ۷۵ درصد – و بعد از سوئد و ایسلند – با نرخ ۸۸٫۷ درصدی – قرار می دهد.

 

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.