14

ژانویه
2020

صلح شکلاتی؛ از پناهندگی تا شهروندی کانادا

Posted By : کاناداهوم/ 217

صلح شکلاتی؛ از پناهندگی تا شهروندی کانادا

۲۳ دی ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

چهار سال پیش بود که طارق حداد به عنوان پناهنده ای سوری وارد نوا اسکوشیای کانادا شد. حالا اما در موقعیتی قرار دارد که هفته ی بعد شهروند کانادا خواهد شد و آن را افتخار بزرگی برای خود می داند. مراسم شهروندی او در 15 ژانویه در هلیفکس نوا اسکوشیا برگزار خواهد شد – هلیفکس با جایی که شرکت شکلات سازی موفق خود به نام Peace by Chocolate را تاسیس کرده تنها دو ساعت با اتوموبیل فاصله دارد.    
شرکت او در ابتدا یک کسب و کار خانگی بود؛ حالا اما 64 توزیع کننده در سراسر کانادا محصولات او را در فروشگاه های بزرگی نظیر Foodland به فروش می رسانند. حداد نه تنها مدیرعامل شرکت است بلکه در هیئت مدیره شرکت Invest Nova Scotia هم عضو است. او سخنرانی حرفه ای هم هست که در کشورهای اروپایی، جاماییکا، آمریکا و تمام استان ها و مناطق کانادا به سخنرانی پرداخته است.
به  گفته ی حداد شهروند کانادا شدن یک پیشرفت طبیعی برای او است چرا که از وقتی که پای خود را بر روی خاک کانادا گذاشته همیشه احساس کانادایی بودن داشته است.  او می گوید: “حالا می تونم دور دنیا سفر کنم و عضو خانواده بزرگ کانادا که داره خیلی کارای بزرگ تو دنیا انجام می ده باشم”.  
حداد متولد دمشق سوریه است. او در دمشق یک شرکت شکلات سازی خانوادگی داشت که با آغاز جنگ در سوریه نابود شد. آنها مجبور شدند به لبنان کوچ کنند. به گفته حداد او می خواسته پزشک شود و پدرش دومین کارخانه بزرگ شکلات سازی در خاورمیانه را داشته و با شروع جنگ همه چیزشان را از دست داده اند.
او می گوید: ” وقتی سپتامبر 2015 وارد کانادا شدن هیچی جز رویا نداشتم؛ می خواستم به جامعه کانادا کمک کنم”. آنها در چمدان هایشان فقط لباس داشتند. اول حداد وارد کانادا می شود و سپس، پدر، مادر و سه خواهر و بردارش. بیست سال بود که شرکت شکلات سازی را در سوریه راه انداخته بودند و حالا با دست خالی در کانادا، نمی دانستند که چه باید بکنند. حداد در ادامه می گود: “می دونستیم که دوره سختی برای خونواده مونه. تنها چیزی که بهش احتیاج داشتیم ایمانی راسخ بود و ارتباطات زیاد”.
جامعه Antigonish نوا اسکوشیا شکلات های حداد را در عرض ده دقیقه تمام کردند! از آن جا بود که نقطه عطفی برای این خانواده رقم خورد. حداد شروع کرد به فروختن شکلات ها در فروشگاه های محلی و در نهایت متوجه شد که برای اداره کارآمدتر کسب و کار باید تجهیزات خاص شکلات سازی را هم خریداری کند. آنها به مغازه و کارخانه نیاز داشتند؛ آن هم بدون وام بانکی!  
حداد می گوید آنها به سود بانکی اعتقاد ندارند و بنابراین اعضای جامعه شان کمک کردند و سرمایه ای جمع شد که باید ظرف شش ماه بازپرداخت می شد. آنها اما در عرض یک ماه پول را بازپرداخت کردند. با کمک یک تیم 30 تا 35 نفره از جامعه، مغازه را افتتاح کردند. شرکت Peace by Chocolate در سال 2016 رسما افتتاح شد و در تیتر خبرهای ملی کانادا قرار گرفت. آنها همچنین در سخنان جاستین ترودو نخست وزیر کانادا هم مطرح شدند. همه اینها یک چیز را به ما می گوید: با داشتن هدف و رویا در سر، می توان با هیچ وارد کانادا شد و به موفقیت نهایی دست یافت.   

4.5
/
5
(
2

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
افزایش ۴۰ درصدی شهروندی مهاجران تا سال ۲۰۲۴؟
افزایش شهروندان کانادا با اصلاح قوانین اعطای شهروندی
کانادا بر اثر سیاست های مهاجرتی سردمدار هوش مصنوعی شده است
آغاز به کار برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک
رشد بازار کار فناوری در تورنتو
بریتیش کلمبیا، تک پایلت را به ژوئن 2019 موکول کرد
افزایش مهاجرت به شمال انتاریو از طریق برنامه ی Pilot
افزایش مهاجرت بین المللی در کانادا
سیستم جدید مهاجرت اقتصادی کبک
بازگشایی سیستم آنلاین مهاجرت به کبک از ۵ ژانویه

۲۳ دی ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.