22

آگوست
2020

صد و شصت و یکمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد

Posted By : کاناداهوم/ 137

صد و شصت و یکمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد

۳۰ مرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادا تنها در عرض دو روز دو پذیرش اکسپرس انتری برگزار کرده است؛ صد و شصت و یکمین پذیرش اکسپرس انتری امروز 20 آگوست برگزار شد و طی آن از  3,300 متقاضی در دسته تجربه کانادایی دعوت شد تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند. حداقل امتیاز این متقاضیان 454 بوده که نسبت به پذیرش قبلی دسته تجربه کانادایی که در 23 جولای برگزار ششد 9 امتیاز بالاتر بوده است. علت بالاتر بودن حداقل امتیاز متقاضیان پذیرش امروز این است که طی یک ماه اخیر و پس از اینکه در تاریخ 5 آگوست کانادا پذیرش جامع و مختص تمام برنامه های مهاجرتی را برگزار کرد متقاضیان بیشتری وارد صف انتظار اکسپرس انتری شده اند. بدین ترتیب مجموع دعوتنامه هایی که از ابتدای سال 2020 تا امروز صادر شده به  65,750 رسید.
اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا تقریبا در تمام طول سال 2020 تا به اینجای سال از طریق اکسپرس انتری هر دو هفته یک بار 3900 دعوتنامه یا ITA صادر کرده است. با اینکه اداره مهاجرت کانادا دو بار در تاریخ 18 مارس و 8 جولای تنها متقاضیان دو برنامه مهاجرتی خاص یعنی دسته تجربه کانادایی و برنامه مهاجرت استانی را هدف گرفته بود این روند را از ماه پیش تغییر داد. اداره مهاجرت در 8 جولای پذیرش جامع و مختص تمام برنامه های مهاجرتی را برگز ار کرد و بعد در 22 و 23 جولای پذیرش مختص برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار نمود و این حکایت از این داشت تا عادی شدن اوضاع همین روند را ادامه خواهد داد و هر چند وقت یک بار پذیرش هایی مختص تمام برنامه ها و هر از گاهی هم پذیرش هایی مختص برخی برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار خواهد نمود. گفتنی است تغییرات موقت در سیاست ها تاثیری بر تعداد دعوتنامه های صادره در سال 2020 نداشته است. سال جاری میلادی در حالی آغاز شد که در ژانویه دو پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و طی هر دو پذیرش 3400 دعوتنامه صادر شد. سپس در ماه فوریه طی یک پذیرش 3500 و طی پذیرشی دیگر 4500 دعوتنامه صادر شد.
در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: 27 جولای راس ساعت 11:10:05 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 454 و بالاتر بوده است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار کرده اند در این دور از صدور دعوتنامه ها موفق به دریافت دعوتنامه شده اند.
گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های جدید را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می کند.  

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
تعداد کاندیدهای اکسپرس انتری که کاندید استانی شده اند رو به افزایش است
آنتاریو جدیدترین پذیرش خود را برگزار کرد
پرینس ادوارد آیلند جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرد
کاهش مجدد حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
جدیدترین پذیرش پرینس ادوارد آیلند با صدور ۱۳۵ دعوتنامه برگزار شد
انتخاب ۳۱۰۰ متقاضی اکسپرس انتری توسط بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۱۸
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی برگزار شد
صدور ۲۰۴ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش نوا اسکوشیا
دعوت نوا اسکوشیا از نجاران حاضر در صف اکسپرس انتری
کاهش حداقل امتیاز به ۳۵۷ در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

۳۰ مرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.