20

آگوست
2020

صد و شصتمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد

Posted By : کاناداهوم/ 133

صد و شصتمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد

۲۹ مرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

جدیدترین خبرها حکایت از این دارند که کانادا امروز صد و شصتمین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرده و 600 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم صادر شده است. حداقل امتیاز متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی 771 بوده است. پذیرش امروز بیست و هفتمین پذیرش سال 2020 بود و مجموع دعوتنامه های سال جاری را به 62,450 رساند. این بدین معنیست که دولت کانادع علیرغم همه گیری کرونا، به اهداف مهاجرتی سال 2020 همچنان پایبند است. اگر کانادا این روند را که پس از محدودیت های کرونایی 18 مارس آغاز کرده ادامه دهد احتمالا فردا نیز پذیرش دیگری برای متقاضیان دسته تجربه کانادایی برگزار خواهد کرد.
اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا تقریبا در تمام طول سال 2020 تا به اینجای سال از طریق اکسپرس انتری هر دو هفته یک بار 3900 دعوتنامه یا ITA صادر کرده است. با اینکه اداره مهاجرت کانادا دو بار در تاریخ 18 مارس و 8 جولای تنها متقاضیان دو برنامه مهاجرتی خاص یعنی دسته تجربه کانادایی و برنامه مهاجرت استانی را هدف گرفته بود این روند را از ماه پیش تغییر داد. اداره مهاجرت در 8 جولای پذیرش جامع و مختص تمام برنامه های مهاجرتی را برگز ار کرد و بعد در 22 و 23 جولای پذیرش مختص برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار نمود و این حکایت از این داشت تا عادی شدن اوضاع همین روند را ادامه خواهد داد و هر چند وقت یک بار پذیرش هایی مختص تمام برنامه ها و هر از گاهی هم پذیرش هایی مختص برخی برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار خواهد نمود. گفتنی است تغییرات موقت در سیاست ها تاثیری بر تعداد دعوتنامه های صادره در سال 2020 نداشته است. سال جاری میلادی در حالی آغاز شد که در ژانویه دو پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و طی هر دو پذیرش 3400 دعوتنامه صادر شد. سپس در ماه فوریه طی یک پذیرش 3500 و طی پذیرشی دیگر 4500 دعوتنامه صادر شد.
در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: 24 جولای راس ساعت 11:29:33 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 771 و بالاتر است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار کرده اند در این دور از صدور دعوتنامه ها موفق به دریافت دعوتنامه شده اند. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.
با اینکه داشتن پیشنهاد کار یا جاب آفر در سیستم اکسپرس انتری فدرال الزامی نیست اما در صورت داشتن پیشنهاد کار در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز اضافی نصیب متقاضی می شود. معمولا هر دو هفته یک بار مجموعه ای از متقاضیانی که بالاترین از امتیاز را دارند طی پذیرش اکسپرس انتری انتخاب می شوند. دولت کانادا به درخواست های اقامت دائم که از طریق سیستم اکسپرس انتری ارائه شده باشند طی شش ماه رسیدگی خواهد کرد. به نمونه ی فرضی زیر از یکی از منتخبین در پذیرش امروز توجه نمایید:
رامین 31 ساله است و لیسانس دارد. او به زبان انگلیسی در حد پیشرفته مسلط است و پنج سال هم به عنوان مهندس نرم افزار مشغول کار بوده است. رامین تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل. او با داشتن 430 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. در تاریخ 13 می از طرف مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی انتاریو برای رامین notification of interest صادر شد و سپس توانست از طرف برنامه مهاجرت استانی انتاریو انتخاب شود. امتیاز رامین در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS به 1030 افزایش یافت و بدین ترتیب در پذیرش امروز 19 آگوست 2020 دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دریافت نمود.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
رکورد اکسپرس انتری شکسته شد
افزایش مبلغ ثابت کننده تمکن مالی برای کاندیدهای اکسپرس انتری
ساسکاچوان دعوتنامه های جدید صادر کرد
نوا اسکوشیا، حسابداران و حسابرسان را از صف انتظار اکسپرس انتری انتخاب کرد
کبک، علیرغم جنجال های اخیر، برای متقاضیان اکسپرس انتری همچنان جذاب است
کاهش حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
کانادا جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرد
ساسکاچوان پذیرش های جدید خود را برگزار کرد
انتاریو در اولین پذیرش مختص شاغلان بخش تکنولوژی، برای بیش از ۱۶۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرد
تغییرات جدید در اکسپرس انتری نیو برانزویک

۲۹ مرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.