19

آوریل
2019

صدور ۳۳۵۰ دعوتنامه در پذیرش جدید اکسپرس انتری

Posted By : کاناداهوم/ 409

۱۷ آوریل یعنی دیروز جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و طی آن ۳۳۵۰ دعوتنامه برای متقضیان مهاجرت صادر شد. حد اقل امتیاز در پذیرش دیروز ۴۵۱ بود. سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

متقاضیان می توانند امتیاز و رتبه خود را از طریق مختلف بهبود ببخشند و مثلا اگر از طرف یک استان انتخاب شوند ۶۹۹ امتیاز اضافی کسب می کنند. در مجموع، کانادا تا اینجای سال جاری میلادی برای ۲۷ هزار و ۹۰۰ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه جهت تقاضا (ITA) صادر کرده است. سال گذشته یعنی سال ۲۰۱۸ ، همان سالی که کانادا با صدور ۸۹ هزار و ۸۰۰ دعوتنامه رکورد شکست، تا ۱۷ آوریل تنها ۲۱ هزار دعوتنامه جهت تقاضا صادر شده بود.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی گفته است که برای سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ قرار است از این هم بیشتر دعوتنامه صادر کند. اداره مهاجرت کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده نمود: ۲ آوریل ۲۰۱۹ راس ساعت ۱۵:۰۱:۴۹ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است

بد نیست بدانید برنامه مهاجرت استانی استان های بریتیش کلمبیا، منیتوبا و ساسکاچوان که با اکسپرس انتری مرتبط هستند هم اخیرا فعال بوده اند. به نمونه های فرضی زیر از متقاضیانی که برای آنها در پذیرش دیروز دعوتنامه صادر شده توجه فرمایید:

فرح ۳۰ ساله است و مدرک لیسانس دارد. او سه سال به عنوان دستیار امور حقوقی سابقه کار دارد. او تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل. با این حال در امتحان زبان فرانسه TEF شرکت کرده و در مهارت های نوشتن و مکالمه ۴۰۰ امتیاز و در مهارت  های شنیداری و درک مطلب به ترتیب ۳۴۰ و ۲۸۰ امتیاز گرفته است. امتیاز او در سیستم جامع رتبه بندی ۴۵۱ و برای دریافت دعوتنامه در این دور از صدور دعوتنامه ها کفایت می کرده است.

سمیه ۳۳ ساله و دارای یک مدرک لیسانس و یک مدرک فوق دیپلم است. او سه سال به عنوان مشاور کسب و کار مشغول به کار بوده است. و البته تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل. سمیه با شرکت در امتحان آیلتس توانسته در مهارت شنیداری نمره ۸.۵ و در سایر مهارت ها نمره ۸ کسب کند. امتیاز او در سیستم جامع رتبه بندی ۴۵۲ و ضامن دریافت دعوتنامه در این دور از صدور دعوتنامه ها بوده است.

سحر و خشایار متاهل و به ترتیب ۳۳ و ۳۷ ساله هستند. سحر دو مدرک لیسانس و خشایار دو مدرک فوق دیپلم دارد . هر دوی آنها با شرکت در امتحان آیلتس توانستند در تمام مهارت های زبانی نمره ۸ کسب کنند. هیچ یک از آندو نه سابقه تحصیل در کانادا را دارد نه سابقه کار در این کشور پهناور و زیبا را. سحر برنامه نویس است و پنج سال سابقه کار مرتبط دارد و خشایار هم شش سال در کار انیمیشن مشغول بوده است. سحر متقاضی اصلی بوده و باعث شده هر دوی آنها وارد صف انتظار اکسپرس انتری شوند. سحر با داشتن ۴۵۱ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی توانست برای خود و همسر در پذیرش دیروز دعوتنامه دریافت کند.

همانطور که ملاحظه می کنید کانادا در صدد است اهداف پذیرش مهاجر را برای دو سال آینده بالاتر از این ببرد. از طرف دیگر، در نمونه های فرضی فوق، آنچه که بیشتر به چشم می آید، سطح بالای دانش زبان انگلیسی و بعضا زبان فرانسه متقاضیان و مهاجران تازه پذیرفته شده از طریق اکسپرس انتری است.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.