17

آگوست
2020

شهروندی کانادا برای فرزندان به دنیا آمده در خارج از کانادا

Posted By : کاناداهوم/ 128

شهروندی کانادا برای فرزندان به دنیا آمده در خارج از کانادا

۲۷ مرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

مهم نیست فرزندتان کجای دنیا به غیر از کانادا به دنیا آمده است؛ اگر شهروند کانادا هستید این مزیت را مانند ژن، زمین یا املاک به فرزندان خود منتقل خواهید کرد! اما یک شرط مهم وجود دارد: حداقل یکی از والدین بیولوژیکی یا قانونی می بایست در زمان تولد فرزند خود، کانادایی باشند. اگر بتوانید شهروندی خود را به دولت کانادا ثابت کنید فرزند یا فرزاندتان از مزیت های بیشمار کانادایی بودن بهره مند خواهند شد و شما هم از محدودیت های سفر به کانادا در این روزها کرونایی معاف خواهید بود.
همچنین اگر یکی از والدین شما کانادایی باشد و شما در خارج به دنیا آمده باشید این قضیه صادق است. اما کانادا قابلیت انتقال شهروندی کانادا را تنها به نسل اول زاده شده در خارج از کانادا اختصاص داده است؛ این بدین معناست که پدر/مادربزرگ ها نمی توانند شهروندی کانادا را به نوادگان خود منتقل کنند. اما برای اینکه برای فرزندتان شهروندی کانادا اخذ کنید باید شهروندی خود را ثابت کنید و به اصطلاح  Proof of Citizenship کسب کنید: این مدرک شهروندی شماست. هزینه اخذ این گواهی 75 دلار کاناداست و طبق وبسایت اداره مهاجرت کانادا فرایند گرفتن ای مدرک تا پنج ماه به طول می انجامد. البته در موارد اضطراری می توان این فرایند را تسریع کرد.
اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا فرم های قابل دانلود را برای متقاضیان قرار داده است. اگر مدارک به زبان انگلیسی و فرانسه نباشد باید مدارک توسط مترجم رسمی ترجمه رسمی شود (ترجمه غیررسمی از جانب دیگران قبول نیست. اگر به مترجم رسمی دسترسی ندارید، مترجم باید صحت ترجمه را گواهی کند). مدارک باید واضح، خوانا و رنگی باشند. اداره مهاجرت کانادا اصل گواهی ولادت را که نام والدین کانادایی در آن قید شده مطالبه خواهد نمود. همچنین باید ثابت کنید که حداقل یکی از والدین در هنگام ولادت فرزند کانادایی بوده است. بدین ترتیب باید گواهی ولادت یکی از والدین که شهروندی کانادا دارد، همراه با مدارک شهروندی و یا هر مدرک دیگری که نشان می دهد پدر یا مادر فرزند، کانادایی است ارائه نمایید.
اگر به هر دلیل نام پدر یا مادر در گواهی ولادت فرزند درج نشده باشد اداره مهاجرت کانادا مدارک ولادت فرزند و اسنادی را قبول خواهد کرد که نام پدر یا مادر کانادایی او در آن قید شده باشد. این مدارک می تواند شامل احکام دادگاه یا پرونده های بیمارستان و سایر مدارک از این دست باشد. مدارک فرزندخواندگی در این مورد قبول نیست. اداره مهاجرت همچنین از متقاضی می خواهد که توضیحی مبنی بر دلیل عدم درج نام پدر یا مادر کانادایی در گواهی ولادت فرزند ارائه کند و یا بیان کند که چرا گواهی ولادت تعویض یا جایگزین شده است. اگر از دلیل این امور مطمئن نیستید دلیل خود را برای عدم اطمینان باید ارائه کنید.
وقتی اداره مهاجرت درخواست کامل شما را دریافت کرد برای شما “رسید دریافت” ارسال خواهد نمود. اگر درخواست شما ناقص باشد آن را به شما عودت داده و شما باید آن را کامل کنید. اگر از درخواست شما رضایت داشته باشند نیز گواهی شهروندی تان را ارسال خواهند نمود و شهروندی تان را ثابت کرده اید. به کانادا خوش آمدید!  !Welcome to Canada! Bienvenue au Canada

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۲۷ مرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.