13

مه
2019

سرمایه گذاری 170 میلیون دلاری جنرال موتورز در کارخانه اوشاوا حدود 300 موقعیت شغلی را نجات خواهد داد

Posted By : کاناداهوم/ 365

شرکت جنرال موتورز کانادا اعلام کرده که 170 میلیون دلار در کارخانه اوشاوا در انتاریو سرمایه گذاری خواهد کرد تا این مرکز را از حالت تولید وسایل نقلیه به واحد پرس کاری، مونتاژ و تست خودروهای اتوماتیک تبدیل نماید.

Travis Hester، رئیس شرکت جنرال موتورز کانادا می گوید این اقدام حدود 300 شغل از 2،600 موقعیت شغلی در این کارخانه را نجات خواهد داد. Hester این موضوع را در یک کنفرانس خبری اعلام کرد و افزود: این کارخانۀ تغییر شکل یافته، پتانسیل رشد و جذب مشاغل بیشتری را دارد چرا که این مرکز مشتریان جدیدی را جذب می کند.

شرکت GM در ماه نوامبر گذشته اعلام کرد تولید در این کارخانه تا پایان سال 2019 متوقف خواهد شد و این امر بر موقعیت شغلی 2،600 کارگر تاثیرگذار خواهد بود.

Hester در این باره به خبرنگاران گفت:”سایت Oshawa تولید خودرو را تا پایان سال 2019 متوقف خواهد کرد، اما 22 هکتار از این کارخانه به یک مرکز آزمایشی برای تست خودروهای اتوماتیک و دیگر وسایل نقلیه پیشرفته تبدیل خواهد شد که به توسعه “مرکز فنی کانادا” در آینده نزدیک کمک خواهد کرد.”

Dias رئیس اتحادیه کارگران کانادا که یک کمپین رسانه ای بر علیه GM را در ماه مارس به حالت تعلیق درآورد، در حالی که با شرکت های خودروساز گفت و گویی سازنده انجام داده، این توافق را “مبتکرانه” و یک پیروزی جزئی خواند، اما تایید کرد که هنوز تا راه حل نهایی فاصله دارد. Dias بارها وعده داده بود برای حفظ و برپایی این کارخانه تلاش می کند.

این اتحادیه گفته است که این شرکت، کار تولید خودرو در Oshawa را فراتر از پایان سال انجام نخواهد داد، اما اذعان کرد که پتانسیل تغییر عملیات برای حفظ برخی مشاغل وجود دارد.

طبق بیانیه مشترکی از سوی GM Canada و Unifor، این شرکت مکان های دیگری را در انتاریو برای دیگر تاسیسات، در اختیار افرادی که تحت تاثیر این تغییرات قرار می گیرند می گذارد و برای کارکنان واجد شرایط “بسته های بازنشستگی” در نظر گرفته است.

در این بیانیه آمده است که شرکت جنرال موتورز در ماه ژوئن در Oshawa یک مرکز فعالیت های شغلی ایجاد خواهد کرد تا به کارکنان در برنامه ریزی برای آینده شان کمک کند. این مرکز توسط شرکت جنرال موتورز، Unifor و دولت انتاریو حمایت خواهد شد و مهارت های کارکنان را با شرایط مورد نظر کارفرمایان تطبیق می دهد.

Todd Smith، وزیر اشتغال، تجارت و توسعه اقتصادی انتاریو اعلام کرد که این خبر خوبی برای اوشاوا و منطقه Durham است. وی افزود:”ما خوشحالیم که این مکان تاریخی به عنوان مرکزی برای تولید قطعات خودرو، نوآوری های تکنولوژیک و رشد اقتصادی منطقه ای ادامه خواهد داد. در حالی که این قرارداد گام مثبتی است، اما بسیاری از کارگران هنوز با آینده نامطمئنی روبرو هستند چرا که این کارخانه در حال کاهش نیرو است”.

Smith گفت مرکز آموزش های استخدامی استان از کارگرانی که به هر دلیل شغل خود را از دست بدهند حمایت خواهد نمود.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.