11

جولای
2019

دعوت از ۳ هزار و ۶۰۰ متقاضی، در بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری سال ۲۰۱۹!

Posted By : کاناداهوم/ 322

جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که دولت کانادا امروز یعنی دهم ماه جولای در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری، برای 3 هزار و 600 متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کرده است که تا اینجای سال 2019، بزرگترین پذیرش محسوب می شود. حد اقل امتیاز در پذیرش امروز 460 بود که نسبت به پذیرش قبلی که در تاریخ 26 ژوئن برگزار شد حاکمی از کاهش دو امتیازی است.

اینکه کانادا برای این تعداد متقاضی دعوتنامه صادر کرده است نشان دهنده ی عزم او برای افزایش تعداد مهاجران در سال های 2019 و 2029 از طریق برنامه های مهاجرتی اسکیلدر ورکر فدرال است؛ این برنامه ها توسط اکسپرس انتری مدیریت می شوند و عبارت اند از  Federal Skilled Worker Class، Federal Skilled Trades Class و Canadian Experience Class.

گفتنی است اکسپرس انتری بخشی از برنامه مهاجرت استانی کانادا را نیز مدیریت می کند؛ برنامه مهاجرت استانی هم قرار است طی سال جاری و سال بعد تعداد بیشتری مهاجر را بپذیرد. همانطور که می دانید متقاضیان اکسپرس انتری بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار نیازمند مهارت و تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسه امتیاز دریافت می کنند. برای متقاضیانی که بالاتین امتیاز را دارند برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوتنامه صادر می شود.  

متقاضیانی که در پذیرش امروز از آنها دعوت شد 60 روز فرصت دارند تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه کنند. وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا به طور استاندارد شش ماه برای رسیدگی به درخواست های اکسپرس انتری زمان تعیین کرده است.

خوب است بدانید اداره مهاجرت کانادا تا اینجای سال جاری میلادی 45 هزار و 400 دعوتنامه صادر کرده است. با این حساب تا شکستن رکورد صدور دعوتنامه در سال 2018 اندکی باقی مانده است.  همچنین ذکر این نکته ضروری است که وقتی بین پذیرش ها فاصله زمانی بیشتری باشد، حد اقل امتیاز نیز افزایش می یابد. بنابراین می توان کاهش حد اقل امتیاز در پذیرش امروز را به فاصله زمانی تنها دو هفته بین پذیرش امروز و پذیرش قبلی مرتبط دانست.

اداره مهاجرت در این پذیرش هم از قاعده tie-break استفاده کرد: 11 ژوئن 2019 راس ساعت 12:27:18 UTC. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که حد اقل امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی 460 بوده است و نیز تمام متقاضیانی که امتیازشان از این هم بیشتر بوده و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کرده اند در پذیرش امروز دعوتنامه دریافت نموده اند. در زیر، نمونه هایی فرضی از متقاضیانی که در پذیرش 10 جولای 2019 دعوتنامه دریافت کرده اند آورده می شود:

ابراهیم 32 ساله است و مدرک فوق لیسانس دارد. او سه سال سابقه کار به عنوان مشاور مدیر را در کارنامه خود دارد. ابراهیم در امتحان آیلتس شرکت کرده و در تمام مهارت های زبانی نمره 8 را کسب نمود. با اینکه او تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل با داشتن 462 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی واجد شرایط دریافت دعوتنامه در پذیرش امروز بوده است.

حمید 40 ساله است. او تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس ادامه داده است و طی 15 اخیر کسب و کار اینترنتی خود را اداره می کرده است. او ازدواج کرده است و همسری 32 ساله و دارای مدرک لیسانس دارد. البته همسر او علاوه بر لیسانس یک گواهی تحصیلی در مقطع تحصیلات دانشگاهی (در حد فوق دیپلم) هم دارد.همسر حمید طی 10 سال اخیر چهار سال در شغل معلمی فعالیت داشته است. این زوج به زبان انگلیسی تسلط دارند و البته هیچ یک از آن دو تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل. این دو زن و شوهر وارد صف انتظار شدند و البته همسر حمید، هانیه، عنوان متقاضی اصلی بود. امتیباز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 460 و برای دریافت دعوتنامه در پذیرش امروز کافی بوده است.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.