11

ژوئن
2021

دعوت از ۱۹۰ متقاضی اکسپرس انتری در جدیدترین پذیرش آلبرتا

Posted By : کاناداهوم/ 91

دعوت از ۱۹۰ متقاضی اکسپرس انتری در جدیدترین پذیرش آلبرتا

۲۱ خرداد ۱۴۰۰

اخبار, اخبار اکسپرس انتری, اخبار مهاجرت استانی کانادا در

5
/
5
(
1

امتیاز
)

استان آلبرتای کانادا جزییات پذیرش پنجم ماه ژوئن ۲۰۲۱ را منتشر کرده است.

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا از طریق Alberta Express Entry stream مجموعا ۱۹۰ دعوتنامه صادر کرده است. متقاضیان دعوت شده می بایست در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS حداقل ۳۰۰ امتیاز می داشتند.پذیرش قبلی در تاریخ ۱۸ می برگزار شد و حداقل امتیاز متقاضیان در آن پذیرش ۳۰۱ بود.

بدین ترتیب استان آلبرتا تا به اینجای سال مجموعا برای ۲۱۰۰ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است تا تقاضای خود را برای انتخاب استانی ارائه کنند. آلبرتا اجازه دارد طی سال جاری تا سقف ۶۲۵۰ دعوتنامه صادر کند. البته هر کسی که دعوتنامه دریافت می کند از طرف استان انتخاب نخواهد شد و هر کسی که از طرف استان انتخاب می شود لزوما اقامت دریافت نخواهد کرد.  

تمام متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری پروفایل داشتند. دریافت کنندگان دعوتنامه یا اعلانیه تمایل – NOI – اکنون می توانند درخواست خود را برای انتخاب شدن از طرف آلبرتا ارائه کنند. اگر برنامه مهاجرت استانی آلبرتا درخواست آنها را تایید کند در پذیرش بعدی اکسپرس انتری فدرال ۶۰۰ امتیاز دیگر نصیبشان خواهد شد.

این امتیازهای اضافی ضمانتی است برای دعوت شدن جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا در دور بعدی صدور دعوتنامه ها. گفتنی است از ۱۸ مارس یعنی از زمان اعمال محدودیت های مسافرتی ناشی از شیوع کرونا پذیرش های اکسپرس انتری عموما مختص برنامه مهاجرت استانی و تجربه کانادایی بوده اند.

اکسپرس انتری چیست؟

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی نیروی کار ماهر فدرال یا اسکیلد ورکر، مشاغل نیازمند مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

در حال حاضر آلبرتا تنها متقاضیانی را در نظر دارد که ساکن و شاغل در آلبرتا هستند. معمولا برای دریافت دعوتنامه از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا نیازی به داشتن پیشنهاد شغل نیست. آلبرتا در برابر آندسته از متقاضیان PNP که نمی توانند به خاطر اختلالات ناشی از کرونا مدارک خود را کامل ارائه کنند انعطاف پذیری بیشتری دارد.

از اول نوامبر ۲۰۲۰ دولت فدرال تعداد مشاغلی را که واجد شرایط تقاضا برای LMIA در آلبرتا نیستند افزایش داده است. اما متقاضیانی که در اول نوامبر ۲۰۲۰ یا پس از آن دعوتنامه دریافت کردند حتی اگر در شغلی کار می کنند که دولت فدرال به آن برای LMIA رسیدگی نمی کند ممکن است از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا انتخاب شوند.

آلبرتا در سال ۲۰۲۰ اجازه داشت تا سقف ۶۲۵۰ دعوتنامه صادر کند. اما به خاطر کرونا این سهمیه را به ۴۰۰۰ رساند. همه ی این ۴۰۰۰ دعوتنامه را هم تا ژوئن ۲۰۲۰ صادر نمود. برای همین است که در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ دعوتنامه صادر نکرد. تعداد سهمیه آلبرتا برای صدور دعوتنامه در سال ۲۰۲۱ هنوز اعلام نشده است.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
دعوت بریتیش کلمبیا از ۳۷۰ متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP
دعوت از ۲۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
دعوت از ۲۵۰ متقاضی در جدیدترین پذیرش آلبرتا
دعوت بریتیش کلمبیا از ۳۷۳ متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP
دعوت از ۱۴۲ متقاضی در جدیدترین پذیرش منیتوبا
دعوت جزیره پرنس ادوارد از ۱۵۵ متقاضی در جدیدترین پذیرش
دعوت از ۵۹۵۶ متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
دعوت انتاریو از ۹۸۶ متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP
دعوت بریتیش کلمبیا از ۶۸ متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP
بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری مختص PNP برگزار شد

۲۰ خرداد ۱۴۰۰


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.