19

ژوئن
2019

در سه ماهه نخست ۲۰۱۹، بیش از ۵۰۰ هزار موقعیت شغلی در کانادا خالی ماند

Posted By : کاناداهوم/ 313

در اولین فصل سال جاری میلادی، تعداد آگهی های شغلی در کانادا نسبت به سال 2018 بار دیگر افزایش یافت؛ گزارش ها حاکی از افزایش جایگاه های شغلی پر نشده در شش استان هستند. در سه ماه نخست 2019، بیش از 500 هزار یا به بیان دقیقتر 506 هزار شغل مختلف آگهی شده اند که کسی برای اشتغال در آنها اقدام نکرد؛ این رقم نشان دهنده افزایش 44 هزار شغل نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

بدین ترتیب این دهمین فصل است که بازار کار کانادا شاهد افزایش پی در پی در آگهی های شغلی است. بنا به نقل از Statistics Canada حدود 80 درصد این مشاغل دائمی بوده اند. کارفرمایان سراسر کانادا با کمبود نیروی کار مواجه هستند، جمعیت کانادا رو به پیری است و تعداد زیادی در مرز بازنشستگی قرار دارند. 

افزایش مشاغل در کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا

در همین راستا، دولت کانادا سیاست هایی اتخاذ کرده است تا مشکل بر طرف شود و دقیقا برای همین است که کانادا قصد دارد طی سه سال پیش رو نرخ پذیرش مهاجرت را افزایش دهد و بیشتر این مهاجرین هم به قصد اشتغال و از طریق مهاجرت کاری وارد کانادا خواهند شد.

مشاغل دائمی  

در بین استان های کانادا، کبک تنها استانی است که طی سه ماه نخست سال 2019 بیشترین افزایش در شغل را نسبت به مدت مشابه قبل داشته است و به عبارتی شاهد افزایش 24 درصدی در آگهی های شغلی بوده است. اکثر این مشاغل در سه بخش کاری بوده اند: سلامت و درمان / مددکاری اجتماعی، تولید و خدمات غذایی.

در بین مناطق کبک، دو منطقه ی  La Mauricie و  Laurentides به ترتیب رتبه اول و سوم را به لحاظ افزایش مشاغل در سه ماه نخست سال 2019 از آن خود کرده اند. بعد از کبک، انتاریو با افزایش بیش از 12 هزار شغل در رتبه ی بعدی قرار داشت. اکثر مشاغل آگهی شده در انتاریو طی این مدت در بخش های خدمات درمانی، فروشندگی، مشاغل حرفه ای، علمی و فنی و نیز خدمات غذایی و تهیه جا و مکان بوده اند.

در هر 10 صنعت، 7 صنعت افزایش آگهی های شغلی داشته اند

سپس بریتیش کلمبیا با افزایش بیش از 9 هزار شغل قرار دارد و بیشتر مشاغل آگهی شده در این استان طی فصل نخست سال جاری، در بخش انبارداری و خدمات فنی و علمی بوده اند.  بریتیش کلمبیا با 4.4 درصد افزایش در آگهی های شغلی، بالاترین آگهی های شغلی را در بین استان ها و نواحی کانادا داشته است و تنها استانی بوده است که نرخ آگهی های شغلی اش بالاتر از متوسط سراسر کشور بوده است.

آنگونه که Statistics Canada اعلام کرده است 79.9 درصد آگهی های شغلی در فصل نخست سال جاری را مشاغل دائمی تشکیل داده اند. طی سه ماه نخست سال 2018 هم دقیقا همین آمار را شاهد بودیم. جالب است بدانید به لحاظ تعریف، شغل دائمی شغلی است که مادام که کارمند بخواهد برقرار باشد. Statistics Canada گفته است که دستمزد و مزایای مشاغل دائمی نسبت به مشاغل موقت اغلب بالاتر است و کارفرما آموزش بیشتری را در آن به کارمند ارائه می کند. این مشاغل بیشتر در بخش مدیریت و تولید وجود داشته اند.

نسبت به مدت مشابه سال قبل، در بین 10 صنعت موجود در کانادا، 7 صنعت افزایش آگهی های شغلی را تجربه کرده اند. این رشد ناشی از افزایش مشاغل در بخش های خدمات درمان و مددکاری اجتماعی و خدمات فنی، علمی و حرفه ای بوده است.

در بخش خدمات درمانی و اجتماعی، آگهی های شغلی تا 9 هزار عدد رشد داشته است و بیشترین افزایش هم در مشاغل پرستاری و مراقبت از سالمندان بوده است. کبک و انتاریو بیشترین رشد را در این بخش ها داشته اند و در استان های نوا اسکوشیا و پرینس ادوارد آیلند هم در این بخش ها رشد نسبتا بالایی ثبت شده است. همچنین، میانگین دستمزد ساعتی مشاغل آگهی شده نیز در این بخش با افزایش 1.20 دلار (4.2 درصد) به 30.10 دلار رسیده است و این دستمزد، بالاترین دستمزد در بین 10 بخش و صنعت بزرگ کانادا است.  

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.