04

آوریل
2019

در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری، باز هم حداقل امتیاز پایین آمد

Posted By : کاناداهوم/ 432

دو هفته از آخرین پذیرشی که کانادا برگزار کرد گذشت و حالا در جدیدترین خبرهایی که به دست کاناداهوم رسیده کانادا در تاریخ ۳ آوریل برای ۳۳۵۰ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم صادر کرد. خبر خوب اینکه در این پذیرش باز هم حداقل امتیاز نسبت به پذیرش قبلی یک امتیاز کاهش یافته و به ۴۵۱ رسید. این سومین پذیرش متوالی بود که طی آن حداقل امتیاز کاهش یافت. علت آن هم بازه زمانی دو هفته ای بین پذیرش ها است.

در این پذیرش، tie-break نهم ژانویه ۲۰۱۹ راس ساعت 7:35:09 بوده است. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز CRS آنها ۴۵۱ و بالاتر بوده و قبل از این ساعت و تاریخ پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کرده بودند در این پذیرش برای آنها دعوتنامه صادر شده است.

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

پذیرش ۳ آوریل مجموع دعوتنامه های صادره در سال ۲۰۱۹ را به ۲۴۵۵۰ رساند. کانادا در حال حاضر از سال ۲۰۱۸ که طی آن ۸۰ هزار و ۸۰۰ دعوتنامه صادر کرد جلوتر است. اگر دقیق تر گفته باشیم کانادا تا اینجای سال جاری ۷ هزار و ۵۰ دعوتنامه بیشتر از مجموع سال قبل صادر کرده است. نکته ی جالب دیگر این پذیرش است که این پنجمین پذیرش متوالی بود که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی طی آن ۳۳۵۰ دعوتنامه صادر کرد. البته این رقم ممکن است در هفته های آینده افزایش هم بیابد چرا که همانطور که می دانیم کانادا قرار است تا سال ۲۰۲۱ از طریق اکسپرس انتری تعداد بیشتری مهاجر جذب کند.  

به نمونه های فرضی زیر از متقاضیانی که برای آنها در پذیرش سوم آوریل دعوتنامه صادر شده توجه فرمایید:

لیلا ۳۴ ساله و دارای مدرک فوق لیسانس است. او چهار سال به عنوان محقق سیاستگذاری مشغول به کار بوده است و هرگز در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل. او در امتحان آیلتس شرکت کرده و در تمام مهارت های زبانی نمره ۸ گرفته است و با داشتن ۴۵۱ متیاز در سیستم جامع رتبه بندی واجد شرایط دریافت دعوتنامه بوده است.

کاملیا ۳۰ ساله و دارای مدرک فوق لیسانس و سطح زبان انگلیسی او نیز پیشرفته است. کاملیا تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل. او پنج سال به عنوان مسئول امور دفتری مشغول به کار بوده است. او یک خواهر مقیم دائم کانادا دارد که در ادمینتن ساکن است. کاملیا با داشتن 451 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی توانسته دیروز دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم دریافت کند.

کتایون و شاهین، زن و شوهر و به ترتیب ۳۵ و ۳۹ ساله هستند. سطح زبان انگلیسی شان پیشرفته است. کتایون فوق لیسانس و شاهین فوق دیپلم دارد. آنها در عمر خود در کانادا نه کار کرده اند و نه تحصیل. کتایون پنج سال سابقه کار مهندسی دارد. او متقاضی اصلی اکسپرس انتری بوده است. بدین ترتیب این زوج خوش شانس با داشتن ۴۵۱ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی توانستند دیروز دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم دریافت کنند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.