09

آوریل
2019

دانشگاه مک مستر در رده بندی تاثیرگذاری جهانی دانشگاه ها در رتبه دوم قرار گرفت

Posted By : کاناداهوم/ 453

دانشگاه مک مستر (McMaster) همیلتون در انتاریوی کانادا در رتبه بندی برتری و تاثیرگذاری جهانی دانشگاه ها در جایگاه دوم قرار گرفت.

رتبه بندی Times Higher Education در زمینه رده بندی میزان تاثیرگذاری دانشگاه ها تنها جدول عملکرد جهانی است که دانشگاه ها را بر اساس اهداف توسعه پایدار سازمان ملل و در حوزه های مختلف ارزیابی می کند. این رتبه بندی براساس چند شاخص عملکردی همچون دستاوردهای علمی دانشگاه ها انجام می شود.

وب سایت رتبه بندی بیان می کند:”ما از شاخص های دقیق درجه بندی شده برای ارایه مقایسه ای جامع و استاندارد در سه حوزه گسترده استفاده می کنیم: تحقیق، توسعه و نظارت.”

در این رتبه بندی جهانی، دانشگاه McMaster با داشتن جمعیت دانشجویی و اعضای هیات علمی از بیش از 90 کشور جهان و دارا بودن 70 توافق نامه تبادل بین المللی نسبت به دیگر دانشگاه ها پیشتاز است.

این دانشگاه نه فقط تنها میزبان کانادایی دانشگاه سازمان ملل متحد (موسسه آب، محیط زیست و بهداشت) است بلکه متعهد به مشارکت در مسائلی است که نه تنها بر کانادا بلکه بر کل جهان تاثیرگذار است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مونترال نیز جزو 10 دانشگاه برتر بوده و به ترتیب در رتبه سوم و هفتم قرار گرفتند. این رتبه بندی شامل بیش از 450 دانشگاه از 76 کشور جهان است.

اسامی ده دانشگاه برتر در رتبه بندی برترین دانشگاهها در سال 2019 به شرح زیر می باشد:

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.