23

مه
2019

جاستین ترودو: سیاست های مهاجرتی به نفع بخش تکنولوژی است

Posted By : کاناداهوم/ 311

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اخیرا گفته است که ” تلاش های دولت برای جذب استعدادهای داخلی و بین المللی در عرصه ی تکنولوژی اکنون مزیت منحصر به فرد اقتصاد کانادا است”. آقای ترودو این سخنان را طی مصاحبه ای و قبل از شروع کنفرانس ائتلاف ۲۰۱۹ در تورنتو به تاریخ ۲۰ می بیان کرده است. این کنفرانس نخستین جلسه و دیدار رهبران جهانی بخش تکنولوژی پس از پنج سال است؛ آخرین بار این جلسه در ایالات متحده برگزار شده بود.

برگزار کنندگان این کنفرانس تورنتو را از این رو به شهرهای امریکا ترجیح دادند که این شهر به قطب تکنولوژی تبدیل شده است و به لحاظ رشد مشاغل دارد به Silicon Valley کانادا تبدیل می شود. ترودو طی این مصاحبه به شهرزاد رفعتی، موسس و مدیرعامل Broadband TV گفته است که کانادا باید آغوش خود را همچنان به روی استعدادهای بین المللی باز نگه دارد. وی به سیاست هایی نظیر افزایش سطح مهاجرت و ایجاد Global Skills Strategy اشاره نمود؛ این سیاست ها به کارفرمایان کمک می کنند تا ظرف دو هفته برای کارگرانی که در برخی مشاغل خاص شاغل هستند ویزای کار تهیه کنند.

مردم کانادا از مهاجرت حمایت می کنند

ترودو همچتین سخنان خود را با ذکر این نکته ادامه داده است که ” ما الان در برهه ای هستیم که سایر کشورهای جهان در خود را به روی مهاجران بسته اند اما کانادا فهمیده است که باید در را به روی مهاجران باز کند؛ ما باید حتما به جذب بهترین مهاجران و باهوشترین ها از سراسر جهان ادامه دهیم. البته ما فقط به مهاجران فکر نمی کنیم، ما حتما با سرمایه گذاری در تحقیقات، نوآوری و سیستم آموزشی کانادا برای دانشجوها و کارگران کانادایی الاصل هم فرصت های زیادی فراهم می کنیم تا مسیر شغلی خود را در بخش تکنولوژی پیدا کنند.”

مردمان سراسر جهان الان خیلی مضطرب و نگران هستند و این نگرانی از خیلی جهات برای مردم جهان ایجاد شده است: یا پوپولیسم سیاسی یا ناسیونالیسم. نکته این است که جا را برای موفقیت همه باز کنیم تا همه بدانند که برای آنها و فرزاندشان در بخش تکنولوژی مسیر شغلی وجود دارد”.

ترودو همچنین گفته است که کانادایی ها کماکان نسبت به مهاجرت و مهاجران دید مثبتی دارند و دولت وی دارد تلاش می کند تا با جذب بهترین ها و اطمینان از مفید بودن آنها برای جامعه و اقتصاد کشور این دیدگاه مثبت را حفظ کند.

“کانادایی ها می دانند که ما وقتی مردم سراسر جهان را جذب کنیم قوی تر می شویم، راه حل ها و نوآوری بهتر پیدا می کنیم. به همین خاطر است که وضعمان، حتی در این عصر اضطراب، خوب است”.

گفتنی است سیاست های مهاجرتی کانادا به جذب رهبران بخش تکنولوژی از نقاط قدیمی تری نظیر Silicon Valley کالیفرنیا کمک می کند. ترودو در ادامه سخنان خود در این رابطه گفته است ” ما مدت ها با Silicon Valley رقابت می کردیم، خیلی از کانادایی های فعال در عرضه ی تکنولوژی به آنجا می رفتند تا شانس خود را برای موفقیت امتحان کنند و آنچه که ظرف سال های اخیر شاهد آن بوده ایم این است که مردم از آنجا دوباره بر می گردند به کانادا آن هم به خاطر کیفیت زندگی، ثبات، دسترسی به استعدادهای جهانی از طریق مهاجرت، شهرهای سرزنده و خیلی از چیزهایی که کانادا به ان شهره است”.

” این واقعیت که کانادا همیشه کشوری بوده که از تنوع استقبال می کرده – و می دانیم این نقطه قوت ماست نه نقطه ضعفمان – این مزیت را برای ما کانادایی ها به همراه دارد که یک فضای سرمایه گذاری رقابتی ایجاد کرده که مردم روز به روز به خاطر آن به کانادا چشم دوخته اند”.

به گفته ی جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا ” اینجا برای ریشه دواندن جای خوبی است، اینجا برای تاسیس شرکت جای خوبی است، اینجا برای ساختن آینده جای خوبی است. ثبات اقتصادی-اجتماعی، مالی، بانکی و حقوقی کانادا در کلاس جهانی است و علاوه بر این کشوری هستیم که همه اینها را به دو زبان انجام می دهیم”.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.