23

آوریل
2019

تورنتو در میان یکی از بهترین شهرهای جهان برای دانشجویان طبقه بندی شد

Posted By : کاناداهوم/ 288

اگرچه شهر تورنتو حتی برای بزرگسالانی که دارای شغل مناسب و توانمندی های کافی می باشند، محلی چندان مقرون به صرفه برای زندگی نیست، ولی بر اساس مطالعه جدید انجام شده توسط وب سایت کاریابی AppJobs که بر اساس معیارهای پنج گانه صورت گرفته است، دانشجو بودن در این شهر بسیار ارزشمند و عالی است چرا که یکی از بهترین شهرهای بزرگ جهان برای تحصیل می باشد.

این مطالعه که بر روی شهرهای پیشرفته دنیا صورت گرفته است به مسائل مهم و مرتبط با زندگی دانشجویی مانند فراهم بودن موقعیت های شغلی پاره وقت، تعداد دانشگاه های موجود در منطقه، هزینه نوشیدنی، هزینه اجاره آپارتمان و تعداد کنسرت ها یا برنامه های نمایشی که اجرا می شود پرداخته است.

با توجه به این معیارها، تورنتو در میان ۳۰ شهر برتر جهان برای زندگی دانشجویی با کسب امتیاز ۳۷٫۶ در جایگاه سیزدهم قرار گرفت.

شهرهای برتر این رتبه بندی پراگ، مسکو و برلین بودند. البته دیگر شهرهای کانادایی که در این لیست قرار گرفتند شامل مونترال و ونکوور بودند که به ترتیب جایگاه پنجم و بیستم را به خود اختصاص دادند.

طبق این مطالعه، معیارهایی مانند برگزاری ۹۵ کنسرت و نمایش سالانه در تورنتو و وجود ۱۱,۰۶۹ موقعیت شغلی پاره وقت باید خیلی عالی باشند تا بتوانند اثر هزینه های اجاره مسکن و قیمت نوشیدنی ها را کمی خنثی نمایند؛ چرا که میانگین هزینه ماهانه هر یک از این دو فاکتور به ترتیب ۱,۱۰۰٫۳۹ یورو (حدود  ۱,۹۱۴٫۶۸ دلار) و ۴٫۲۰ یورو (حدود ۷٫۳۱ دلار) می باشد و البته جای تعجب دارد که بگوییم این هزینه ها برای دانشجویان مقرون به صرفه است.

در اینجا لیست کامل ۳۰ شهر برتر جهان برای زندگی دانشجویی قرار گرفته است:۱٫ پراگ۲٫ مسکو۳٫ برلین۴٫ پکن۵٫ مونترال۶٫ تایپه۷٫ منچستر۸٫ توکیو۹٫ وین۱۰٫ سئول۱۱٫ ادینبورگ۱۲٫ لندن۱۳٫ تورنتو۱۴٫ مونیخ۱۵٫ بریزبن۱۶٫ پاریس۱۷٫ شانگهای۱۸٫ نیویورک۱۹٫ ملبورن۲۰٫ ونکوور۲۱٫ کانبرا۲۲٫ اوکلند۲۳٫ آمستردام۲۴٫ بوینوس آیرس۲۵٫ سیدنی۲۶٫ بوستون۲۷٫ زوریخ۲۸٫ اوزاکا۲۹٫ سنگاپور۳۰٫ هنگ کنگ

 

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.