14

ژوئن
2019

ترودو از اختصاص 1.4 میلیارد دلار در سال توسط کانادا برای حفظ سلامت دختران و زنان در جهان خبر داد

Posted By : کاناداهوم/ 332

یک روز پس از افتتاح کنفرانس مربوط به زنان و زایمان در ونکوور، نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد دولت فدرال بودجه سالانه خود را برای حمایت از سلامت زنان و دختران در کانادا و سراسر جهان، به 1.4 میلیارد دلار افزایش می دهد.

پرداخت این بودجه سالانه از سال 2023 آغاز خواهد شد و یک “سرمایه گذاری تاریخی” نامیده می شود که از حقوق سلامت جنسی و باروری زنان و همچنین سلامت مادران، نوزادان و کودکان حمایت خواهد کرد.

ترودو در بیانیه ای اعلام نمود:”طرفداران مسائل مربوط به سلامت و زایمان زنان، همان رهبران مبارزه برای برابری جنسیتی و حقوق زنان می باشند و من اعلام می کنم که ما به عنوان دولت، به شکل یک متحد و شریک در کنار شما ایستاده ایم. امروز دولت ما 1.4 میلیارد دلار بودجه سالانه برای حمایت از سلامت و بهداشت زنان و دختران در سراسر جهان اختصاص داد.”

وی افزود:”همه زنان، صرف‌نظر از اینکه کجا زندگی می‌کنند، باید به مراقبت‌های بهداشتی ایمن و با کیفیتی که نیاز دارند، دسترسی داشته باشند. با سرمایه‌گذاری در بهداشت جنسی و باروری زنان و حقوق مادران و نوزادان تازه متولد شده، ما می‌توانیم جهانی سرشار از عدالت، رفاه و برابری بسازیم.”

بخشی از این بودجه که حدود 700 میلیون دلار می باشد به حقوق و سلامت جنسی و تولیدمثلی اختصاص خواهد یافت.

دولت فدرال اعلام کرده است این بودجه تضمین کننده دسترسی زنان و دختران سراسر جهان به خدمات بهداشتی مورد نیاز، از جمله سقط جنین بوده و از حق زنان جهت تصمیم گیری در مورد بدنشان حمایت خواهد کرد.

دولت ترودو در مورد اهمیت حمایت از حقوق باروری زنان در کانادا سخن گفته است. ماه گذشته، Maryam Monsef وزیر زنان و برابری جنسیتی کانادا، نامه ای به اعضای محافظه کار مجلس که در تظاهرات ضد سقط جنین شرکت کرده بودند، نوشت.

وی در این نامه به 12 عضو محافظه کار مجلس اشاره نمود و اظهار داشت:”با شرکت در تظاهرات ضد سقط جنین، حمایت از فیلم هایی با محتوای مخالفت با سقط جنین،  و یا با قدرت بخشیدن به سیاستمداران محافظه کاری که متعهد به مبارزه با سقط جنین هستند، حزب محافظه کار کانادا تمایل خود را برای بازگشایی مجدد این بحث و حمایت از حقوق و استقلال زنان نشان می دهد.”

این کنفرانس هفته گذشته و با حضور جاستین ترودو، Uhuru Kenyatta رئیس جمهور کنیا، و Sahle-Work Zewde نخستین رئیس جمهور زن اتیوپی و همچنین برخی رهبران و وکلای مدافع حقوق زنان در مرکز همایش های ونکوور برگزار شد.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.