16

اکتبر
2020

بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد

Posted By : کاناداهوم/ 125

بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد

۲۴ مهر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادا دیروز چهاردهم اکتوبر بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری تا کنون را برگزار کرد. در این پذیرش با این حجم که از فوریه بی سابقه بوده است مجموعا 4,500 دعوتنامه نصیب متقاضیانی شد که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل 471 امتیاز داشته اند. گفتنی است حداقل امتیاز این پذیرش نسبت به حداقل امتیاز پذیرش 30 سپتامبر تغییری نکرده است. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا از تاریخ 2 سپتامبر هر دو هفته یک بار پذیرش های اکسپرس انتری را برگزار کرده و طی آنها برای 4200 متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. کانادا تا کنون طی سال جاری میلادی مجموعا 82,850 دعوتنامه صادر کرده است که نسبت به 69,420 در 9 ماه نخست سال 2017 که یکی دیگر از سال های رکوردشکن در اکسپرس انتری بود بسیار بیشتر است. صدور این تعداد دعوتنامه نشانگر این است که کانادا خود را متعهد به استقبال از تعداد بیشتری مهاجر در سال 2021 و بعد از آن می داند.
گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های جدید را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می کند.
در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می شود تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.
در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: اول سپتامبر 2020 راس ساعت 12:11:23 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 471 و بالاتر بوده است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار کرده اند در این دور از صدور دعوتنامه ها موفق به دریافت دعوتنامه شده اند. لازم به ذکر است که پذیرش 30 سپتامبر 2020 صد و شصت و چهارمین پذیرشی بود که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی برگزار کرده است. این پذیرش همچنین سی و دومین پذیرش سال جاری میلادی بوده است.
با اینکه اکثریت قریب به اتفاق پذیرش های اکسپرس انتری معمولا متقاضیان سه دسته مهاجرتی را هدف می گیرند اداره مهاجرت کانادا از آغاز همه گیری کرونا و محدودیت های سفر استثناهایی قایل شده است. اداره مهاجرت کانادا پذیرش ها را یکی در میان به متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و متقاضیان دسته تجربه کانادا اختصاص داده است اما تعداد دعوتنامه های هر دو پذیرش روی هم رفته مجموعا معادل 3,900 می شد.
چه کسانی دعوت شدند؟
در زیر به نمونه های فرضی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند توجه کنید:
آرتین 28 ساله است. او از کالجی کانادایی دو مدرک فوق دیپلم (دوساله) در مدیریت هتلداری گرفته است. او در ایران هشت سال به عنوان مدیر کافه مشغول به کار بوده است. در کانادا هم در همین زمینه تخصصی سه سال سابقه کار دارد. آرتین در مهارت های خواندن و نوشتن انگلیسی نمره ای معادل CLB 8 و در مهارت های مکالمه و شنیداری CLB 7 کسب کرده است. او همچنین در تمامی مهارت های زبان فرانسه نمره CLB 5 دارد. آرتین در کانادا خواهری هم دارد که در برندن منیتوبا زندگی می کند و به تازگی شهروند کانادا شده است. آرتین با داشتن 474 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی در این پذیرش توانسته دعوتنامه دریافت کند.
احسان 29 ساله و مجرد است. او لیسانس خود را در ایران گرفته است و همانجا شش سال هم به عنوان راح نرم افزار مشغول بوده است. او در تمام مهارت های زبان انگلیسی نمره ای معادل CLB 9 دارد. او در زمینه فعالیت خود در نیو برانزویک کانادا جاب آفر یا پیشنهاد کار دریافت رده است. احسان با داشتن 479 امتیاز در دریافت دعوتنامه در پذیرش دیروز اکسپرس انتری موفق بوده است.  
ژیلا 30 ساله است؛ وی دو دیپلم دانشگاهی در زمینه شیرینی پزی دارد. در ایران هم چهار سال در زمینه کیک و شیرینی پزی سابقه کار دارد. او از طریق مسیر مهاجرتی Manitoba Skilled Worker Overseas انتخاب شده است. امتیاز ژیلا اول 227 بود اما با انتخاب شدن از طرف منیتوبا 600 امتیاز به امتیازهای او اضافه شد و بدین ترتیب با داشتن 827 امتیاز توانست در پذیرش دیروز دعوتنامه دریافت کند.

4
/
5
(
2

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
انتاریو برای کاندیدهای اکسپرس انتری دعوتنامه های جدید صادر کرد
ساسکاچوان جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برای متقاضیان مشاغل مورد نیاز برگزار کرد
آلبرتا برای ۳۳۵۷ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است
کاهش مجدد حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
جدیدترین پذیرش ساسکاچوان با صدور ۳۸۱ دعوتنامه برگزار شد
صدور ۴۷۱ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری آلبرتا
رویدادی کم سابقه در اکسپرس انتری؛ سه شنبه و وقفه ای هشت روزه!
دعوت از ۷۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
آلبرتا پذیرش دیگری برگزار کرد
پذیرش جدید اکسپرس انتری؛ دعوت از ۵۲۹ متقاضی

۲۴ مهر ۱۳۹۹