30

آوریل
2020

برگزاری صد و چهل و پنجمین پذیرش اکسپرس انتری

Posted By : کاناداهوم/ 125

برگزاری صد و چهل و پنجمین پذیرش اکسپرس انتری

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که دولت کانادا در تاریخ 29 آوریل صد و چهل و پنجمین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرده و طی آن از 589 متقاضی دعوت نموده تا تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه کنند؛ این متقاضیان می بایست از طرف استان انتخاب شده باشند. حد اقل امتیاز در این پذیرش 692 بوده است که با افزایش 600 امتیازی که انتخاب استانی نصیب متقاضیان می کند بدین معنی است که حد اقل امتیاز در بخش سرمایه انسانی 92 بوده است. تا اینجای سال جاری این پایین ترین حد امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی برای پذیرش اکسپرس انتری مختص برنامه مهاجرت استانی بوده است؛ شش امتیاز کمتر از پذیرش 9 آوریل.  
علیرغم کندتر شدن خدمات اداره مهاجرت کانادا به خاطر عالمگیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال 2020 در راستای جذب مهاجر برسد. وزارت مهاجرت کانادا تنها در ماه آوریل 8,389 دعوتنامه صادر کرده است. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.
کانادا قصد دارد طی سال های 2020 تا 2021 مهاجران بیشتری را جذب کند؛ کانادا قرار است از طریق برنامه مهاجرت استانی نیز که بخشی از آن توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شود تعداد مهاجران را افزایش دهد. استان ها و مناطق کانادا در این برنامه شرکت دارند و برنامه مهاجرت استانی آنها به سیستم اکسپرس انتری مرتبط است. این مسیرها که بسیاری از آنها حداقل امتیاز کمی دارند و یا حتی فاقد شرط حد اقل امتیاز هستند به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهند سالانه تعداد معینی از متقاضیان اکسپرس انتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.
اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: 19 مارس 2020 راس ساعت 02:04:06 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل 720 امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ 20 مارس 2020 دعوتنامه دریافت کرده اند.
متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS امتیاز بالایی ندارند می توانند از راه های گوناگون امتیاز خود را افزایش دهند؛ انتخاب شدن از طرف استان بارزترین شیوه برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که 600 امتیاز را نصیب متقاضی می کند. لازم به ذکر است که مسیرهای مهاجرتی 9 استان از بین استان ها و مناطق کانادا در برنامه مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است.
به نمونه ی فرضی زیر از دعوت شده ها توجه نمایید:‌
آرمان 35 ساله است و لیسانس دارد. وی شش سال به عنوان توسعه دهنده وب مشغول به کار بوده است. او با شرکت در امتحان آیلتس توانست در هر یک از مهارت های زبانی نمره 6 کسب کند. آرمان تا به حال در عمر خود در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل اما خاله ای دارد که شهروند کانادا و ساکن ساسکاچوان است. با داشتن 303 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد و پروفایل خود را از طریق زیرمجموعه اسکید ورکر ساسکاچوان ارائه داد. او اخیرا از طرف این زیرمجموعه اکسپرس انتری استان ساسکاچوان انتخاب شده  و امتیازش به 903 افزایش پیدا کرد. بدین ترتیب آرمان با داشتن 903 امتیاز واجد شرایط دریافت دعوتنامه طی پذیرش 29 آوریل بوده است.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
انتاریو برای کاندیدهای اکسپرس انتری دعوتنامه های جدید صادر کرد
۳۶۰۰ نفر دیگر رفتنی شدند! جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
دعوت از ۷۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
رویدادی کم سابقه در اکسپرس انتری؛ سه شنبه و وقفه ای هشت روزه!
صدور ۴۷۱ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری آلبرتا
جدیدترین پذیرش ساسکاچوان با صدور ۳۸۱ دعوتنامه برگزار شد
کاهش مجدد حداقل امتیاز در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
آلبرتا برای ۳۳۵۷ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است
ساسکاچوان جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برای متقاضیان مشاغل مورد نیاز برگزار کرد
آلبرتا پذیرش دیگری برگزار کرد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.