24

مارس
2020

برگزاری جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری؛ 668 نفر دعوت شدند

Posted By : کاناداهوم/ 191

برگزاری جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری؛ 668 نفر دعوت شدند

۵ فروردین ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که دولت کانادا در تاریخ 20 مارس پذیرش جدید اکسپرس انتری را برگزار کرده و طی آن از 668 متقاضی دعوت نموده تا تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه کنند. حد اقل امتیاز در این پذیرش 720 بوده است. بدین ترتیب تعداد دعوتنامه هایی که طی سال جاری میلادی از طریق اکسپرس انتری صادر شده مجموعا به 19,368 رسید. ممکن است حداقل امتیاز بالا به نظر برسد اما در این پذیرش تنها متقاضیانی دعوت شدند که از طرف استان انتخاب شده بودند.
علیرغم کندتر شدن خدمات اداره مهاجرت کانادا به خاطر عالمگیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال 2020 در راستای جذب مهاجر برسد. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.
کانادا قصد دارد طی سال های 2020 تا 2021 مهاجران بیشتری را جذب کند؛ کانادا قرار است از طریق برنامه مهاجرت استانی نیز که بخشی از آن توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شود تعداد مهاجران را افزایش دهد. استان ها و مناطق کانادا در این برنامه شرکت دارند و برنامه مهاجرت استانی آنها به سیستم اکسپرس انتری مرتبط است. این مسیرها که بسیاری از آنها حداقل امتیاز کمی دارند و یا حتی فاقد شرط حد اقل امتیاز هستند به استان ها و مناطق کانادا اجازه می دهند سالانه تعداد معینی از متقاضیان اکسپرس انتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.
اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: 19 مارس 2020 راس ساعت 02:04:06 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل 720 امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ 20 مارس 2020 دعوتنامه دریافت کرده اند.
متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS امتیاز بالایی ندارند می توانند از راه های گوناگون امتیاز خود را افزایش دهند؛ انتخاب شدن از طرف استان بارزترین شیوه برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که 600 امتیاز را نصیب متقاضی می کند. لازم به ذکر است که مسیرهای مهاجرتی 9 استان از بین استان ها و مناطق کانادا در برنامه مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است.
به نمونه های فرضی زیر از دعوت شده ها توجه نمایید:‌
بیژن و منیژه متاهل و هر دو 35 ساله هستند. هر دو دارای مدرک لیسانس بوده و پنج سال در شغل توسعه دهنده نرم افزار مشغول  به کار بوده اند. دانش زبان انگلیسی آنها در حد متوسط است. منیژه به عنوان متقاضی اصلی وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. امتیاز آنها در ابتدا 304 بود اما آنها از طرف استان آلبرتا انتخاب شدند و امتیازشان به 904 رسید. بدین ترتیب در پذیرش 20 مارس دعوتنامه دریافت کردند.
ناصر  یک سال و نیم اخیر را به عنوان برقکار شبکه در کانادا مشغول به کار بوده است. او 38 سال سن دارد و در امتحان CELPIP شرکت کرده و در هر مهارت نمره 5 گرفته است. مدارک تحصیلی ایرانی ناصر و نیز هیچ کدام از سوابق کار دارای مهارت وی طی یک دهه اخیر ارزیابی نشده بود. او با 125 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد و با انتخاب شدن در 10 مارس از طرف استان، امتیازش به 725 افزایش یافت و سپس در پذیرش 20 اکسپرس انتری فدرال از او برای  تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوتنامه صادر شد.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۵ فروردین ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.