11

مه
2019

برنامه مهاجرت استانی به مناطق روستایی منیتوبا جان دوباره ای بخشیده است

Posted By : کاناداهوم/ 416

در سال ۱۹۹۶ جمعیت جامعه Steinbach منیتوبا ۸ هزار و ۴۷۸ نفر بود. حالا اما به لطف برنامه مهاجرت استانی استان منیتوبا این عدد دو برابر شده است. وزیر آموزش منیتوبا اخیرا در این مقاله ای به بررسی این موضوع و نیز سایر موفقیت های برنامه مهاجرت استانی منیتوبا پرداخته است.

اولین بار در سال ۱۹۹۸ بود که از برنامه مهاجرت استانی منیتوبا رونمایی شد و حالا بیش از ۱۳۰ هزار نفر از این طریق به منیتوبا مهاجرت کرده اند. بیش از ۲۰ درصد این مهاجران در جوامع کوچکی نظیر Steinbach سکنی گزیده اند و آنجا را خانه خود نامیده اند.

زندگی جدید

وزیر آموزش منیتوبا، Kelvin Goertzen در این مقاله نوشته است که: “دوره ی کودکی و نوجوانی من در حالی سپری شد که برای سفر به دور دنیا باید سوار هواپیما می شدیم. اما حالا پسر من کافی است به مدرسه برود تا با فرهنگ ها و تنوع زیستی مردمان دنیا آشنا شود”. او بر این باور است که تاثیر برنامه مهاجرت استانی منیتوبا بر Steinbach  و سایر جوامع نظیر آن دگرگون کننده بوده است.

مزیت برنامه های مهاجرت استانی این بوده که تمام استان ها و نواحی کانادا را از موهبت مهاجران و مهاجرت برخوردار کرده اند تا اینگونه نباشد که مهاجران فقط به مراکز اصلی شهرهای بزرگ کانادا مهاجرت کرده و در آنجا زندگی کنند. برنامه مهاجرت استانی منیتوبا در سال ۲۰۱۸ از طریق مسیرهای مهاجرتی اسکیلد ورکر در منیتوبا و اسکیلد ورکر برون مرزی ۵ هزار و ۱۱۹ مهاجر را جذب نمود.

گفتنی است جمعیت سایر جوامع منیتوبا هم به خاطر مهاجرت مهاجران رشد کرده و آنها هم از مزیت مهاجرت بهره مند شده اند. مثلا می توان به جوامع Winkler و Morden اشاره کرد. جمعیت Winkler از سال ۱۹۹۶  دو برابر شده است و Morden هم بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ سالانه از ۵۰ خانواده مهاجر استقبال کرده است. Goertzen همچنین نوشته است که تقریبا بیش از ۹۰ درصد مهاجران منیتوبا را برای اقامت انتخاب می کنند و این واقعیتی است که به جوامع مهاجرنشین حیات دوباره ای بخشیده است.

همچنین، رشد نیروی کار ناشی از مهاجرت نیز باعث رونق و گسترش کسب و کار در منیتوبا شده است. اخیرا هم که استان منیتوبا از پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی رونمایی کرد و خبر آن در وبسایت و شبکه های اجتماعی کاناداهوم منتشر شد. Goertzen همچنین در این مقاله به نوآوری های برنامه مهاجرت استانی در آینده اشاره کرده است:  

علاوه بر اینها، منیتوبا قصد دارد توافقنامه مهاجرت منیتوبا را با دو هدف اصلی بازنگری کند:

گفتنی است Goertzen همچنین در این مقاله گفته است که ” یک بی عدالتی عمیق وجود دارد و آن این است که زمان رسیدگی به درخواست ویزای اقامت دائم متقاضیان برنامه های فدرال (که اغلب به شهرها و استان های بزرگ می روند) شش ماه است حال آنکه اکثر متقاضیان مهاجرت استانی باید برای دریافت همان ویزا ۱۸ ماه صبر کنند. ما این بی عدالتی ذاتی را باید از بین ببریم. چرا که این ورود تازه واردان را به مناطق روستایی مان به تاخیر می اندازد و با عدالتی و بدون هیچ توجیهی باعث می شود که اقتصاد ما با تاخیر از مهارت ها و سرمایه گذاری های این تازه واردان استفاده کند”.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.