28

مه
2022

بازگشت به روال عادی پردازش پرونده های مهاجرت تا پایان سال جاری

Posted By : کاناداهوم/ 63

به گفته فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، استانداردهای پردازش پرونده های مهاجرت به احتمال زیاد تا پایان سال جاری به روال عادی باز خواهند گشت!

کمیته دائم امور شهروندی و مهاجرت پارلمان کانادا، از وزیر مهاجرت درباره روند بررسی پرونده 2.1 میلیون متقاضی سوال کردند که در اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا انباشته شده است.

شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، امروز در پارلمان حاضر شد تا به ابهامات پاسخ دهد، قبل از اینکه کمیته دائم امور شهروندی و مهاجرت پارلمان کانادا در تحقیقات جدید این کمیته بر روی پرونده‌ های انباشته شده اداره مهاجرت و مدت زمان پردازش این درخواست ها وارد شود.

این کمیته از نمایندگان منتخب دولت فدرال تشکیل شده است. دستور کار ایشان نظارت بر سیاست های دولت فدرال در رابطه با مهاجرت و چند فرهنگی و سرپرستی بر اداره مهاجرت و هیئت پناهندگی است. این کمیته مطالعاتی را در این راستا انجام می ‌دهد و در صورت نیاز توصیه‌ هایی را برای بهبود و هدایت سیاست های مهاجرت ارائه می کند. فریزر، وزیر مهاجرت، از طرف اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) دعوت شد تا در تحقیقات این کمیته در خصوص انبوه پرونده های پردازش نشده شرکت کند که از پنجشنبه گذشته آغاز به کار کرده است.

تا تاریخ 29 آوریل 2022، طبق فهرست اداره مهاجرت بیش از 2.1 میلیون متقاضی منتظر تصمیمات این اداره برای تعیین وضعیت شهروندی، مهاجرت و اقامت موقت بودند. فهرست مربوط به اقامت موقت از آوریل 2021 تا به حال دو برابر شده است، بخشی از این وضعیت به دلیل برنامه CUAET (یا برنامه کانادا- اوکراین برای اعطای مجوز سفر اضطراری) است که برای پشتیبانی از پناهجویان کشور اوکراین در نظر گرفته شده است (Canada-Ukraine Authorization for Emergency Travel).

بازگشت استانداردهای پردازش تا پایان سال جاری

طبق توضیحات فریزر به کمیته پارلمان، اداره مهاجرت در نظر دارد زمان پردازش پرونده ها را در اکثر حوزه ها تا پایان سال جاری به سطح استاندارد بازگرداند.

فریزر در این رابطه اظهار داشت: «تصور می کنم در تمامی حوزه ها بتوانیم سرعت پردازش پرونده ها را تا پایان سال به روال عادی برگردانیم و در مواردی که این امکان وجود ندارد باید جدول زمانی مربوط به آن را منتشر کنیم.»

استاندارد پردازش با استناد به هدف اداره مهاجرت برای پردازش یک درخواست تعیین می شود. استانداردها همواره بیانگر زمان حقیقی پردازش پرونده ها نیست.

اقدامات اداره مهاجرت برای بهبود زمان انتظار برای تعیین تکلیف درخواست ها شامل افزایش تعداد کارمندان و مدرنیزه کردن سیستم مهاجرت است. فریزر همچنین افزود 827 میلیون دلار بودجه برای دیجیتالی کردن سیستم کنونی باعث دگرگونی سیستم مهاجرت در کانادا خواهد شد. اقدامات کنونی برای مدرنیزه کردن سیستم ها به اداره مهاجرت کمک کرد تا در سه ماهه نخست 2022 وضعیت 156,000 درخواست اقامت دائم مشخص شود.

اداره مهاجرت همچنین بودجه 85 میلیون دلاری برای تسریع پردازش وضعیت برخی حوزه های خاص همچون تمدید کارت اقامت دائم (PR) تعیین کرده است. به گفته معاون عملیاتی اداره مهاجرت، دَنیِل میلز، پردازش درخواست مربوط به تمدید کارت اقامت دائم (PR) در ماه دسامبر به طور متوسط 120 روز طول می کشید، اکنون این زمان کاهش یافته و این روند در 65 روز انجام می شود.

تغییرات در اکسپرس اینتری

فریزر در این نشست با کمیته پارلمان همچنین به این موضوع اشاره کرد که به زودی تغییرات بیشتری در سیستم اکسپرس انتری انجام خواهد شد. انعطاف پذیری های جدید در سیستم اکسپرس اینتری به ما اجازه می دهد با دقت بیشتر خلاء نیروی کار در بخش های کلیدی را پر کنیم.

یکی از دستور کارهای آقای فریزر به عنوان وزیر مهاجرت، گسترش مسیرهای اخذ اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی و نیروی کار خارجی موقت از طریق سیستم اکسپرس انتری است. پیش از این ایشان پیشنهاد داده بودند که برای جبران کمبود نیروی کار می توان در آینده قرعه کشی های اکسپرس انتری مختص مشاغل را برگزار کرد.

به خدمات مهاجرت به کانادا نیاز داری؟

بیشتر بخوانید:

این مطلب را به اشتراک بگذارید:


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.