16

آگوست
2020

بارانی ترین شهرهای کانادا

Posted By : کاناداهوم/ 63

بارانی ترین شهرهای کانادا

۲۶ مرداد ۱۳۹۹

جالب, مقالات در

“آب و هوای کانادا چطور است؟”؛ کدام شهرهای کانادا بیشتر باران می آید؟” این دست سوالات را بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت به کانادا می پرسند. در این مقاله از کاناداهوم قصد داریم با بارانی ترین شهرهای کانادا آشنا شویم. با ما همراه بمانید.
کدام شهرهای کانادا بیشتر بارانی هستند
از هر سه شهر بزرگ کانادا یک شهر سالانه یک متر و خرده ای باران و برف دریافت می کند. شهر ابوتسفورد واقع در بریتیش کلمبیا با میانگین بارش سالانه حدود ۱۵۳۸ میلیمتر برابر با پنج پا در رتبه نخست قرار دارد. اما این شهر در بین سه شهری که بیشترین بارش سالانه را دارند قرار ندارد. بلکه این سنت جانز نیو فاندلند، سگونی و شربروک هستند که بیشترین بارش سالانه را در بین شهرهای کانادا دارند. شهر ابوتسفورد به لحاظ بسامد بارش باران رتبه نخست را دارد اما مرکز شهر Lower Fraser Valley به طور میانگین ۱۷۴ روز در سال بارانی است. این بدین معنی است که نیمی از سال در این شهر کانادا باران می بارد.
در زیر فهرستی از بزرگترین شهرهای کانادا به لحاظ بارش باران و برف و تعداد روزهای بارانی سال آورده می شود. شهرهای این فهرست در بین ۳۳ کلانشهر بزرگ کانادا قرار دارند: یعنی این شهرها در یرشماری سال ۲۰۱۱ جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر داشته اند. داده های بارش نیز میانگین اندازه گیری های بارش سالانه بین سال های ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰ بوده است.
شهرهای بزرگ کانادا که به طور میانگین یک متر یا بیشتر بارش سالانه باران و برف دارند

میلیمتر

اینچ

شهر

۱۵۳۸

۶۰٫۵

ابوتسفورد بریتیش کلمبیا

۱۵۳۴

۶۰٫۴

سنت جانز نیو فاندلند

۱۴۶۸

۵۷٫۸

هلیفکس نوا اسکوشیا

۱۴۵۷

۵۷٫۳

ونکوور بریتیش کلمبیا

۱۲۹۵

۵۱

سنت جانز نیو برانزویک

۱۱۸۴

۴۶

شهر کبک، کبک

۱۱۲۴

۴۴٫۳

مونکتن نیو برانزویک

۱۱۲۳

۴۴٫۲

تروا ریویز کبک

۱۱۰۰

۴۳٫۳

شربروک

۱۰۱۲

۳۹٫۸

لندن انتاریو

۱۰۰۰

۳۹٫۴

مونترال کبک

  
میزان بارش باران در یک کلانشهر حتی در هر محله متفاوت است. توپوگرافی بر باراش  باران در منطقه مترو ونکوور تاثیر دارد چرا که این منطقه از دلتای مسطح رودخانه تا کوهپایه های ساحلی را در بر می گیرد. داده های بارش که در اینجا برای ونکوور ارائه شده اند در منطقه اکریج (Oakridge) در جنوب مرکزی ونکوور سنجیده شده  است؛ در این محله از ونکوور بارش سالانه باران و برف به ۱۴۵۷ میلیمتر می رسد. اندکی که به جنوب برویم یعنی حوالی فرودگاه ونکوور که در جزیره ای در Fraser River قرار دارد بارش سالانه به ۱۱۸۹ میلیمتر کاهش می یابد.
اما اندکی که به شمال برویم یعنی در پایین Grouse Mountain در Redonda Drive واقع در شمال ونکوور باران بیشتری می بارد. ایستگاه هواشناسی مستقر در شمال ونکوور باراش باران و برف را به طور میانگین ۲۵۲۲ میلیمتر ثبت کرده است. بارش باران و برف در این ایستگاه دو برابر بارش باران و برف در فرودگاه ونکوور و تقریبا یک متر بیشتر از ابوتسفورد است.
کدام شهرهای کانادا بیشترین روزهای بارانی را دارند؟  
سه شهر بزرگ کانادا بیشترین روزهای بارانی/برفی را در سال دارند. سنت جانز نیو فاندلند با ۲۱۲ روز بارانی/برفی در سال در رتبه نخست بارانی ترین شهرهای کانادا قرار دارد: حداقل ۰٫۲ میلیمتر (۰٫۰۰۸ اینچ) بارش. در زیر ۱۰ شهر بزرگ کانادا را که بیشتر روزهای سال خیس و مرطوب هستند را معرفی می کنیم:

روزهای بارانی/برفی

شهر

۲۱۲

سنت جانز نیو فاندلند

۱۹۸

سگونی کبک

۱۸۷

شربروک کبک

۱۷۹

ابوتسفورد بریتیش کلمبیا

۱۷۵

شهر کبک، کبک

۱۶۸

ونکوور بریتیش کلمبیا

۱۶۸

لندن انتاریو

۱۶۷

گلف انتاریو

۱۶۷

سودبری انتاریو

۱۶۶

کیچنر- واترلو انتاریو

بیشترین روزهای مرطوب در کانادا
برخی از مرطوب ترین شهرهای کانادا بیشتر بارش سالانه خود را به شکل برف دارند. اگر فقط باران را در نظر بگیریم رتبه بندی ها تغییر خواهد کرد. ابوتسفورد بریتیش کلمبیا با ۱۷۴ روز بارانی در سال در رتبه نخست فهرست بارانی ترین شهرهای کانادا قرار دارد. در زیر با هفت شهر بزرگ کانادا که ۱۲۵ روز در سال بارانی هستند آشنا شوید:

تعداد روزهای بارانی

شهر

۱۷۴

ابوتسفورد بریتیش کلمبیا

۱۶۴

ونکوور بریتیش کلمبیا

۱۶۳

سنت جانز نیو فاندلند

۱۵۵

ویکتوریا بریتیش کلمبیا

۱۴۳

هلیفکس نوا اسکوشیا

۱۲۸

شربروک کبک

۱۲۷

گلف یا گوئلف انتاریو

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
۲۱ واقعیت جالب درباره ونکوور
هتل‌های شناور در کانادا
روش های انتقال پول در بانک های کانادا
۱۱ جاذبه برتر گردشگری ونکوور
۳۰ واقعیت عجیب و جالب درباره شهر ویکتوریا
۵ مقصد مطلوب گردشگری مردم کانادا
مقایسه عملکرد کشورها در زمینه بهداشت عمومی در سال ۲۰۱۸
۱۴ وب سایت برتر برای رزرو بلیط ارزان قیمت
پنج دلیل برای زندگی در کلگری
۸ حقیقت جالب درباره تاریخ شهر کلونا که نمی‌ دانید

۲۶ مرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.