30

ژوئن
2019

اولین پاسپورت دیجیتالی دنیا برای مسافران کانادایی

Posted By : کاناداهوم/ 351

با اعلام این خبر فکر کنم وقت آن رسیده تا پاسپورت خود را دور بیندازید!

البته کمی صبر کنید، همین الان این کار را نکنید.

دنیای دیجیتال راهی برای گذر از آینده است، به خصوص هنگامی که صحبت از سفر می شود هرچه چمدان و وسایل کمتری همراه خود داشته باشید، هم از نظر احساسی و هم از جنبه فیزیکی برای شما بهتر بوده و آرامش بیشتری خواهید داشت.

به تازگی یک برنامه آزمایشی میان کانادا و هلند، روشی جدید برای عبور از مرزها بدون ارائه پاسپورت فیزیکی معرفی نموده است.

این برنامه آزمایشی که از سال 2019 اجرایی خواهد شد، به مسافران اجازه می دهد تا فقط با استفاده از اطلاعات دیجیتالی و بیومتریک سفر کنند. طرح سفر بدون نیاز به پاسپورت کاغذی، از طریق سازمان های مشارکت کننده همچون فرودگاه پیرسون تورنتو، ایر کانادا، خطوط هوایی KLM Royal Dutch، فرودگاه بین المللی Montreal-Trudeau و فرودگاه Schiphol آمستردام به اجرا درخواهد آمد.

در این طرح که با عنوان “هویت دیجیتالی مسافران شناخته شده” و توسط انجمن جهانی اقتصاد ارائه شده، به جای استفاده از یک چیپ گذرنامه، اطلاعات هویتی مسافران بر روی گوشی تلفن همراه آنها ذخیره و رمز گشایی می‌ شود. مسافران می‌توانند اطلاعات هویتی خود را مدیریت کرده و پیش از سفر آنها را با مقامات مرزی، خطوط هوایی و دیگر شرکای این طرح آزمایشی به اشتراک بگذارند.

با استفاده از تکنولوژی بیومتریک مانند اثر انگشت و تشخیص چهره، هویت مسافران در طول سفر بدون نیاز به پاسپورت کاغذی مورد تایید قرار می گیرد.

هدف از این طرح ارائه یک تجربه راحت و مناسب برای مسافران، و همچنین سرعت بخشیدن به حرکت مسافران در فرودگاه ‌ها و کاهش خطر جعل هویت در مرزها می باشد.

Christoph Wolff، مدیر بخش جابجایی مسافران در انجمن جهانی اقتصاد می گوید:”انتظار می رود تا سال 2030، ورود مسافران به فرودگاه های بین المللی با رشد 50 درصدی نسبت به سال 2016، به 1.8 میلیارد نفر برسد و سیستم های کنونی فرودگاه ها نمی توانند با این رشد همگام شوند. بنابراین این پروژه یک راه حل برای این مشکل ارائه می دهد. با استفاده از هویت دیجیتالی قابل تعامل و دیگر فن‌ آوری‌های KTDI، ما در حال ارائه راهی برای داشتن سفری ایمن و یکپارچه به مسافران هستیم.”

این امر آینده صنعت هوانوردی و امنیت آن را شکل خواهد داد.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.