21

مارس
2019

انتاریو در سال ۲۰۱۹ می تواند مهاجران بیشتری را برای اقامت دائم انتخاب کند

Posted By : کاناداهوم/ 409

استان انتاریو یکی از استان های پر جمعیت کانادا است و ما به خوبی می دانیم که سالانه بسیاری از همراهان کاناداهوم همانند سایر متقاضیان سراسر جهان این استان را برای زندگی و مهاجرت انتخاب می کنند. از این رو خبر خوبی برای علاقه مندان به مهاجرت به کانادا و به ویژه انتاریو داریم. در جدیدترین خبرها اعلام شده است که استان انتاریو در سال ۲۰۱۹ قادر خواهد بود ۶۹۰۰ مهاجر جدید را از طریق “برنامه مهاجرت استانی خود جهت اقامت دادم انتخاب کند.

برنامه مهاجرت استانی کانادا یا به اختصار PNP به برخی از استان ها و نواحی کانادا ( ۹ استان و ۲ ناحیه)  اجازه می دهد تا برای بر طرف کردن خلاء نیروی کار، سالانه تعداد معینی متقاضی مهاجرت را برای اقامت دائم انتخاب کنند. سال گذشته برنامه مهاجرت استانی انتاریو ۶۶۰۰ متقاضی مهاجرت را انتخاب کرد. این برنامه ۲۵۰ متقاضی دیگر هم در انتهای سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد و مجموع منتخبین را به ۶۸۵۰ نفر رساند.

در عین حال استان انتاریو خواهان این است که هزار نفر به سهمیه سال ۲۰۱۹ افزوده شود و به عبارتی تعداد منتخبین در سال جاری به ۷۶۰۰ رسد. انتاریو اعلام کرده است که این افزایش به خاطر نیاز مبرم برنامه مهاجرت استانی است. در سال ۲۰۱۹، ۶۶۵۰ متقاضی انتخاب می شوند و نیز ۲۵۰ جای خالی برای کارگران خارجی موقت با سطح مهارت متوسط (TFW) در نظر گرفته خواهد شد. این را اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در روز ۱۲ مارس اعلام کرده است.

بخش عمده دعوتنامه ها از طریق مسیرهای مهاجرتی مختلف OINP منجمله مسیر اولویت های سرمایه انسانی که مرتبط با اکسپرس انتری است صادر خواهد شد. البته انتاریو سه مسیر مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری دیگر هم دارد که عبارت اند از : Federal Skilled Worker Class, Federal Skilled Trades Class و Canadian Experience Class.

مسیرهای مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری انتاریو به این استان اجازه می دهند تا در صف انتظار به دنبال متقضیان واجد شرایط و معیارهای استانی و فدرال بگردد و آنها را برای اقامت دائم انتخاب کند.

آندسته از کاندیدهایی که برای اقامت دائم از طرف انتاریو کاندید استانی می شوند در سیستم جامع رتبه بندی ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت می کنند و این می تواند آنها در اول صف برای انتخاب جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا قرار دهد. 

مسیر اولویت های سرمایه انسانی فعال ترین مسیر مهاجرتی انتاریو در سال ۲۰۱۸ بود. گفتنی است استان انتاریو چند مسیر مهاجرتی هم دارد که مستقل از اکسپرس انتری فعالیت می کنند. از آن میان می توان به Employer Job Offer: International Student Stream اشاره کرد که در سال ۲۰۱۸ بیشترین تعداد متقاضیان را انتخاب نمود. پس از آن Masters Graduate Stream قرار دارد که ۱۲۱۵ دعوتنامه را برای متقاضیانی که از یکی از دانشگاه های واجد شرایط انتاریو در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده بودند صادر کرد.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.