13

اکتبر
2020

استقبال کانادا از ۱۱۰۰۰ مهاجر در آگوست ۲۰۲۰

Posted By : کاناداهوم/ 56

استقبال کانادا از ۱۱۰۰۰ مهاجر در آگوست ۲۰۲۰

۲۱ مهر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

طبق جدیدترین داده ها، کانادا در آگوستی که سپری شد از ۱۱,۳۱۵ مقیم دائم جدید استقبال کرده است. این در حالیست که در ماه قبل از آن یعنی جولای کانادا  ۱۳,۶۴۵مقیم دائم جدید را پذیرفته بود. علاوه بر کمتر شدن تعداد مهاجران در ماه آگوست نسبت به ماه جولای، مجموع مهاجران کانادا در آگوست ۲۰۲۰ نسبت به آگوست سال قبل ۳۱,۶۰۰ نفر کمتر بوده است. علت این کاهش چشمگیر، کروناست چرا که کانادا از ماه مارس سال جاری محدودیت های سفر را برای جلوگیری از نفود و گسترش این ویروس اعمال کرده است.
قبل از همه گیری کرونا، کانادا قصد داشت در سال ۲۰۲۰ مشابه سال قبل از ۳۴۱,۰۰۰ مهاجر جدید استقبال کند. از ژانویه تا آگوست ۲۰۲۰، کانادا از ۱۲۸,۴۰۰  مهاجر و مقیم دائم استقبال کرده است. بر اساس روند جاری به نظر می رسد نرخ جذب مقیم دائم کانادا امسال برای نخستین بار از سال ۱۹۹۹ تا کنون با کاهش ۲۰۰ هزار نفری مواجه شود. باید به یاد داشت که کاهش سطح جذب مهاجر موقتی است و تابعی است از محدودیت های سفر و سایر اختلالات کرونایی. کانادا همچنان خود را متعهد به استقبال از مهاجران بیشتر می داند.
اولین نشانه این تعهد، تداوم برگزاری پذیرش های اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی طی همه گیری کروناست. پذیرش های اکسپرس انتری که هر دو هفته یک بار برگزار می شود همچنان ادامه دارد و کانادا در فصل سوم ۲۰۲۰ در صدور دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت به عنوان اسکیلدورکر رکوردشکنی کرده است. همچنین گفتنی است برنامه مهاجرت استانی بسیار فعال است و استان هایی نظیر جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشا، انتاریو، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا پذیرش های مرتبط با برنامه مهاجرت استانی خود را برگزار کرده اند. استان کبک هم که سیستم مهاجرتی خاص خود را دارد هفته ی پیش بزرگترین پذیرش خود طی یک سال اخیر را برگزار کرد.
اما در ماه سپتامبر دولت کانادا مهاجرت را به عنوان اولویت کلیدی برای حمایت از اقتصاد کانادا پس از پایان یافتن همه گیری کرونا اعلام کرد. و همانطور که حتما در وبسایت و شبکه های اجتماعی کاناداهوم خوانده اید، برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها را بازگشایی کرد. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در بیانیه ای که به مناسب بازگشایی برنامه اسپانسرشیپ والدین خود صادر کرده گفته است که در سال ۲۰۲۱ تا سقف ۳۰,۰۰۰ درخواست اسپانسرشیپ را خواهد پذیرفت. با توجه به اینکه مهاجرانی که از طریق اسپانسرشیپ والدین وارد کانادا می شوند معمولا ۶ درصد تمام مهاجرانی را که همه ساله وارد کانادا می شود در بر می گیرد هدف کانادا برای سال ۲۰۲۱ نشانه ای دیگر از تعهد راسخ کانادا برای استقبال از بیش از  ۳۰۰,۰۰۰ مهاجر طی سال آینده و پس از آن است.
در اواخر ماه جاری کانادا برنامه سطوح مهاجرت ۲۰۲۱-۲۰۲۳ را اعلام خواهد نمود. بدین ترتیب مشخص خواهد شد که برنامه های مهاجرتی کانادا برای دنیای پساکرونا چگونه خواهد بود. گفتنی است با اینکه تعداد مقیما ندائم کانادا طی ماه آگوست کاهش چشمگیر داشته و کرونا احتمالا سطح ورود تازه واردان را همچنان پایین نگه خواهد داشت می توان از سال بعد انتظار بازگشت قابل ملاحظه درسطح ورود مهاجران کانادا را داشت.  

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
افزایش مهاجرت بین المللی در کانادا
رقابت انتاریو با استان های دیگر برای جذب مهاجران ماهر در سال ۲۰۱۹
کانادا در ماه ژانویه آغوش خود را به روی ۴۰۰۰۰ مهاجر گشود
اکثر کانادایی ها هنوز نسبت به پدیده مهاجرت و مهاجران دید مثبتی دارند
مهاجرت، مشارکت بیشتر کانادایی ها در بازار کار و شکوفایی کانادا را به همراه دارد
احمد حسین: سخن گفتن از اثرات مثبت مهاجران و پناهندگان بهترین سلاح بر علیه ترس است
مهاجرت به کانادا بعد از کرونا؛ پدیده ای همچنان ارزشمند
اهمیت کلیدی مهاجرت برای موفقیت کانادا در قرن ۲۱
کرونا بر آتش اشتیاق علاقه مندان مهاجرت به کانادا دمیده است
مهاجرت به کانادا از خاورمیانه

۲۲ مهر ۱۳۹۹