13

اکتبر
2020

استقبال کانادا از ۱۱۰۰۰ مهاجر در آگوست ۲۰۲۰

Posted By : کاناداهوم/ 111

استقبال کانادا از ۱۱۰۰۰ مهاجر در آگوست ۲۰۲۰

۲۱ مهر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

طبق جدیدترین داده ها، کانادا در آگوستی که سپری شد از 11,315 مقیم دائم جدید استقبال کرده است. این در حالیست که در ماه قبل از آن یعنی جولای کانادا  13,645مقیم دائم جدید را پذیرفته بود. علاوه بر کمتر شدن تعداد مهاجران در ماه آگوست نسبت به ماه جولای، مجموع مهاجران کانادا در آگوست 2020 نسبت به آگوست سال قبل 31,600 نفر کمتر بوده است. علت این کاهش چشمگیر، کروناست چرا که کانادا از ماه مارس سال جاری محدودیت های سفر را برای جلوگیری از نفود و گسترش این ویروس اعمال کرده است.
قبل از همه گیری کرونا، کانادا قصد داشت در سال 2020 مشابه سال قبل از 341,000 مهاجر جدید استقبال کند. از ژانویه تا آگوست 2020، کانادا از 128,400  مهاجر و مقیم دائم استقبال کرده است. بر اساس روند جاری به نظر می رسد نرخ جذب مقیم دائم کانادا امسال برای نخستین بار از سال 1999 تا کنون با کاهش 200 هزار نفری مواجه شود. باید به یاد داشت که کاهش سطح جذب مهاجر موقتی است و تابعی است از محدودیت های سفر و سایر اختلالات کرونایی. کانادا همچنان خود را متعهد به استقبال از مهاجران بیشتر می داند.
اولین نشانه این تعهد، تداوم برگزاری پذیرش های اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی طی همه گیری کروناست. پذیرش های اکسپرس انتری که هر دو هفته یک بار برگزار می شود همچنان ادامه دارد و کانادا در فصل سوم 2020 در صدور دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت به عنوان اسکیلدورکر رکوردشکنی کرده است. همچنین گفتنی است برنامه مهاجرت استانی بسیار فعال است و استان هایی نظیر جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشا، انتاریو، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا پذیرش های مرتبط با برنامه مهاجرت استانی خود را برگزار کرده اند. استان کبک هم که سیستم مهاجرتی خاص خود را دارد هفته ی پیش بزرگترین پذیرش خود طی یک سال اخیر را برگزار کرد.
اما در ماه سپتامبر دولت کانادا مهاجرت را به عنوان اولویت کلیدی برای حمایت از اقتصاد کانادا پس از پایان یافتن همه گیری کرونا اعلام کرد. و همانطور که حتما در وبسایت و شبکه های اجتماعی کاناداهوم خوانده اید، برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها را بازگشایی کرد. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در بیانیه ای که به مناسب بازگشایی برنامه اسپانسرشیپ والدین خود صادر کرده گفته است که در سال 2021 تا سقف 30,000 درخواست اسپانسرشیپ را خواهد پذیرفت. با توجه به اینکه مهاجرانی که از طریق اسپانسرشیپ والدین وارد کانادا می شوند معمولا 6 درصد تمام مهاجرانی را که همه ساله وارد کانادا می شود در بر می گیرد هدف کانادا برای سال 2021 نشانه ای دیگر از تعهد راسخ کانادا برای استقبال از بیش از  300,000 مهاجر طی سال آینده و پس از آن است.
در اواخر ماه جاری کانادا برنامه سطوح مهاجرت 2021-2023 را اعلام خواهد نمود. بدین ترتیب مشخص خواهد شد که برنامه های مهاجرتی کانادا برای دنیای پساکرونا چگونه خواهد بود. گفتنی است با اینکه تعداد مقیما ندائم کانادا طی ماه آگوست کاهش چشمگیر داشته و کرونا احتمالا سطح ورود تازه واردان را همچنان پایین نگه خواهد داشت می توان از سال بعد انتظار بازگشت قابل ملاحظه درسطح ورود مهاجران کانادا را داشت.  

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
افزایش مهاجرت بین المللی در کانادا
رقابت انتاریو با استان های دیگر برای جذب مهاجران ماهر در سال 2019
کانادا در ماه ژانویه آغوش خود را به روی ۴۰۰۰۰ مهاجر گشود
اکثر کانادایی ها هنوز نسبت به پدیده مهاجرت و مهاجران دید مثبتی دارند
مهاجرت، مشارکت بیشتر کانادایی ها در بازار کار و شکوفایی کانادا را به همراه دارد
احمد حسین: سخن گفتن از اثرات مثبت مهاجران و پناهندگان بهترین سلاح بر علیه ترس است
مهاجرت به کانادا بعد از کرونا؛ پدیده ای همچنان ارزشمند
اهمیت کلیدی مهاجرت برای موفقیت کانادا در قرن ۲۱
کرونا بر آتش اشتیاق علاقه مندان مهاجرت به کانادا دمیده است
مهاجرت به کانادا از خاورمیانه

۲۲ مهر ۱۳۹۹